Букса за ремарке на BMW X3 не работи

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 12.06.2015
Пол: Мъж

Букса за ремарке на BMW X3 не работи

Мнение от nikomsj » 06 Юли 2020, 20:04

Здравейте колеги
X3 която имам има теглич и букса за ремарке. Букста е 13 пинова и цветовете на жиците отговарят точно според стандарта който намерих в нета. Имам и преходник към 7 пинова букса но като я замервах не съвпада със стандарта. Бих я сменил без проблем буската направо със 7 пинова, обаче проблема е че като замервам пиновете не мигачите на тях не се появява напрежение. Когато замервам директно на мигачите там се появява 12 волта и изчезва на интервалите на мигане но на буксата не. Замервах всички кабели данеби да пулсира на друг но не се случва и това. Сложил съм бушон 44 в кутията но явно не е от това. Иначе кабела за буксата отива в една разпределителна кутия намираща се отзад отсртани под капака където се достига до стоповете на колата. Някой имал ли е подобен проблем или да ми дадете идей как да процедирам !?
Поздрави

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Букса за ремарке на BMW X3 не работи

Мнение от stony1 » 07 Юли 2020, 9:07

При колите с теглич си има цял модул. Понеже не си написал коя година е колата, ето една схем за първия вариант на Х3:
Screenshot 2020-07-07 at 10.05.45.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 12.06.2015
Пол: Мъж

Re: Букса за ремарке на BMW X3 не работи

Мнение от nikomsj » 07 Юли 2020, 10:03

Здравейте
Благодаря за отговора. Колата е BMW X3 2.0.D 2005 година. Този модул къде трябва да бъде наличен и може ли ремаркето да работи без него. Иначе като замервам буксата масата си е налична нa 3 и 13 пин. 9 е +12 волта. Но на 1 и 4 пин няма никакъв волтаж. На другите пинове има някакво напрежение спрямо маса но е под 12 волта. А кабела за ремаркето отива директно към рапзределителна кутия в багажника, поради което очакавам така да е проектирано. :!: :?:
Поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 12.02.2008
Местоположение: Пазарджик-Велинград
Пол: Мъж
Кара: X5
Мечтае да кара: MX5

Re: Букса за ремарке на BMW X3 не работи

Мнение от gido » 07 Юли 2020, 10:20

Разглоби тази букса при теглича и виж да не ти е клеясала.мойта направо се разпадна като я отворих.
[url=http://forum-lines.ru/]Изображение
[/url]интересное

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 12.06.2015
Пол: Мъж

Re: Букса за ремарке на BMW X3 не работи

Мнение от nikomsj » 07 Юли 2020, 13:14

Аз точно това направих. Понеже буксата е 13 пинова а ремаркето е 7 пиново щях да прехвърля кабелите на 7 пинова букса, макар че имам и преходник. Буксата е като нова. Проблема е че на кабелите за мигачите например не излиза нищо. А би трябвало да си пулсира 12 Волта, както на другите коли и както на мигача замерих напрежението

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 3.04.2017
Пол: Мъж

Re: Букса за ремарке на BMW X3 не работи

Мнение от vlado.ru » 08 Юли 2020, 8:51

На моето Х3 си монтирах теглич допълнително. Майстора, който го монтира сложи и един електронен модул - той взема сигнали от основните кабели на колата и след това по друг кабел го подава към теглича. И има едно копченце за включване и изключване, т.е. когато не дърпаш ремарке го изключваш. Провери при тебе да няма такова ключе. При мен например, когато го включа и пусна мигач от този модул се чува цъкане на реле. Да не би това на което казваш разпределителна кутия да е такова нещо.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 12.06.2015
Пол: Мъж

Re: Букса за ремарке на BMW X3 не работи

Мнение от nikomsj » 08 Юли 2020, 12:31

Аз буксата съм о отворил и е като чисто нова. В разпределителната кутип просто има букси и тръгват кабелите съответно за ремаркето и за мигачите. Сега се замислих че е напълно възможно да има вуншен модул който един вид да са допълнителни релета. Понеже системата е направена чувствителна за да разпознава кога крушката е изгоряла и допълнително вкаюване на консуматори сигурно ще промени натоварването. Но пък защо биха сложили букса ако не работи ?

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook