BMW X5 E70 SD проблем с дюзи / кори под чистачките

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: BMW X5 E70 SD проблем с дюзи / кори под чистачките

Мнение от goppe » 11 Ное 2020, 21:41

Колегата по-горе подробно е описал каква е била повредата от влагата и че не се прави, но все пак прочети я каква грешка изкарва и дай дюзите за преглед.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 26.09.2017
Кара: x6 35д

Re: BMW X5 E70 SD проблем с дюзи / кори под чистачките

Мнение от grigor7803 » 06 Яну 2021, 16:09

И аз ги смених пролетта трите кори и също като колегата сложих уплътнения за прозорци точно където се съединяват големите с малката кора.Всичко стана перфектно,но няколко месеца по късно точно от тия снадки започна да прекапва по малко.Вчера излях вода по предното стъкло и.....ужас.От надките си тече направо.
Тия дни ще сложа нови уплътнения там където малката кора ляга на големите,но после ще замажа с някакъв силикон и дано веднъж завинаги спре теча....
Вече смених пета дюза с оттечка....колата просто гаснеше в движение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: BMW X5 E70 SD проблем с дюзи / кори под чистачките

Мнение от goppe » 08 Яну 2021, 10:37

Лошо колега.. Смени уплътняващата лента и дано да спре. Относно силикона - имай предвид, че тия кори рано или късно ще се махат все за някой ремонт и после ще трябва отново да ги мацаш със силикон.. Но пък ако ако и след смяна на уплътненията отново тече, то явно това е по-безопасния вариант.

Ще взема и аз да ливна вода на стъклото да видя при мен какво е положението...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 19.03.2006
Местоположение: Сф
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 E70 08.2010
Детайли за колата: Сив металик

Re: BMW X5 E70 SD проблем с дюзи / кори под чистачките

Мнение от 7S\/E7OSLA\/ » 12 Фев 2021, 21:07

Аз съм за оригиналните - от БМВ твърдят, че са подобрени. Днес ги монтирах за 30-40 минути, след което пробвах на автомивка със силна водоструйка и вече няма течове. За китайските не мога да кажа нищо, може би и те стават като се сложи лента за уплътнение. Надявам се това да реши проблема с изгаряне на дюза номер 5, която при интензивния валеж (с многото наводнения в София) миналата есен изгърмя за първи път, вероятно от намокряне или съвпадение. Старите кори бяха леш, направо лейка, но бяха неглижирани. Препоръчвам нови въпреки цената, която на фона на 1-2 смени на дюзи х 1200-300лв. е поносима. Аз дюзите ги галех само Шел В-пауър сипвах и накрая от дъжда се намокриха... Има милион теми в чуждестранните форуми за тоя проблем, на който му се чете.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: BMW X5 E70 SD проблем с дюзи / кори под чистачките

Мнение от ildivvy » 08 Мар 2021, 10:12

В събота сменихме тези кори на мой колега. Беше купил и сложихме китайски, като сложихме и уплътнител за прозорци на въпросните места. Другото, което направихме беше, че изработихме и монтирахме/закрепихме един извит пластмасов щит/екран точно над въпросните дюзи. Така дори и да прокапе отново, водата няма да попадне на въпросните дюзи, а ще се стече по тази пластмаса и ще изтече отзад! Пластмасата стои върху гофретата с кабели, между възд.филтър и рамата/купето. Материала, който използвахме е тънък и гъвкав и държи на температури...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 19.03.2006
Местоположение: Сф
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 E70 08.2010
Детайли за колата: Сив металик

Re: BMW X5 E70 SD проблем с дюзи / кори под чистачките

Мнение от 7S\/E7OSLA\/ » 08 Мар 2021, 16:26

ildivvy написа:В събота сменихме тези кори на мой колега. Беше купил и сложихме китайски, като сложихме и уплътнител за прозорци на въпросните места. Другото, което направихме беше, че изработихме и монтирахме/закрепихме един извит пластмасов щит/екран точно над въпросните дюзи. Така дори и да прокапе отново, водата няма да попадне на въпросните дюзи, а ще се стече по тази пластмаса и ще изтече отзад! Пластмасата стои върху гофретата с кабели, между възд.филтър и рамата/купето. Материала, който използвахме е тънък и гъвкав и държи на температури...

ще бъде добре, ако има възможност за снимки да се види нагледно как стои това подобрение?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: BMW X5 E70 SD проблем с дюзи / кори под чистачките

Мнение от ildivvy » 10 Мар 2021, 8:45

Ще говоря с него за някакви снимки... Всъщност, не е трудно да се представи. Като се махне пластмасовия капак на двигателя и страничните пластмасови детайли, който се чупят, се отваря достъпа до проблемното място. Изрязахме една пластмаса под форма на трапец, мерейки я в пространството между кутията на възд.филтър и стената, зад която е кутията с филтрите за купето (от нея излизат гофретата с кабели към мотора). Направихме я и малко по-голяма, за да може да се огъне леко, като се постави на това място (иначе си лежи върху гофретата с кабелите)...Закрепихме я на две места - отпред за едната тръба на климатика, а отзад за планката с дупка, което се намира под средния пластмасов детайл, който се сменя. Предполагам, че всеки се досеща за къде говоря..? Материала е 2мм може би и е достатъчно гъвкав, както и температуро-устойчив (ползваме го в завода, където работим, за да произвеждаме от него вътрешната част на вратите за хладилници - тази с рафтчетата). Според мен би станало и с по-твърда пластмаса, дори без да е леко огъната. Въпроса е да не капе водата върху буксите! Сигурно и от алуминиева ламарина може да стане..
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: Кори над мотора

Мнение от svetliol » 04 Юни 2021, 10:59

goppe написа:
Tsapo написа:Оправихме колата.
Купихме нови дюзи и запали веднага.
Проблема с дюзите се получава от проникване на влага до дюзите на 4,5 и 6-ти цилиндър.
В следствие на това бобинката на дюзата изгаря и дюзата дава на късо.
Това не се прави и реално спасението е нови.
Виновник за влагата е счупване на кори с парт. номера 51717169420 ; 51717169421 ; 51717169419.
Аз не знаех, че това е основна болежка на Е70 заради, която от BMW са пуснали бюлетин през 2011-2012г.

Та, за всички собственици на модела Е70 препоръчвам да проверят и при необходимост да сменят по-горе посочените кори, защото заради тази простотия излиза скъпо и солено ремонта.

Поздрави и весели празници.


Здравейте колеги, повдигам темата, за въпросните кори, за които колегата е писал и са му създали проблеми. Четох, че е слабо място и често срещан проблем. При мен са сериозно изпочупени. Въпросът ми е някой сменял ли е тези кори и какви е слагал? ОЕМ са много скъпи, има китайски, за които не мога да разбера конкретно дали стават.... Уж има мнения, че не са лоши - идват без горното уплътнение и без рапидки, но ако някой е слагал такива ще съм благодарен да даде отзиви. Ето пример за алтернативните кори:

https://www.ebay.co.uk/itm/3x-Engine-Up ... SwiKRe~u-j



Привет.
При мен също се оказа, че е силно препоръчително максимално бързо да сменя всичките кори. Очаквам от Auto Bavaria да ми изпратят оферта, но като гледам стандартните цени съм доста шокиран каква е разликата спрямо посочените non-OEМ.
Искам да попитам колегите дали има разлика между pre-face и facelift корите?
Колега goppe може ли да споделиш малко по-подробно дали има някаква сериозни трудности при смяната.
Дали човек с 2 полу-леви ръце ще може да се справи :lol:
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: BMW X5 E70 SD проблем с дюзи / кори под чистачките

Мнение от ildivvy » 04 Юни 2021, 15:49

Смяната не представлява особена трудност в никой случай! Сега, чак с две леви ръце..Кой знае :dunno: ?!? С някой малко от малко по-сръчен около теб ще се оправите :yes: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: BMW X5 E70 SD проблем с дюзи / кори под чистачките

Мнение от goppe » 04 Юни 2021, 23:00

Точно така, няма нищо сложно, можеш спокойно сам да си ги смениш колега или с някой познат. Махат се горните 2 решетъчни кори - имат няколко пластмасови врътки, които ги отключват с въртене на 45 градуса, мисля че бяха размер на ключ 13мм. Махат се и гумените уплътнения около амортисьорите на капака. След това се откриват въпросните кори, развиват се всичките им болтове и се слагат новите, това е. Ако искаш да сложиш допълнителни уплътнения както бях описал по-горе или както един колега описа, че е направил допълнителна "козирка" пак няма да е трудно, но бях чел, че оригиналните кори са вече подобрени откъм уплътнение, та вече ти ще си прецениш дали да мислиш нещо допълнително.

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 2.09.2015
Пол: Мъж

Re: BMW X5 E70 SD проблем с дюзи / кори под чистачките

Мнение от luftwaffe » 05 Юни 2021, 16:05

Аз сложих неоригинални кори, по долните краища на корите сложих каучукова лента, а между снадките на корите сложих и силикон. Чак аз се изкефих как стана, вече капчица вода не може да мине. :mrgreen: Може вместо каучукова лента да използвате уплътнение за дограми.
След монтажа задължително поливате с вода да проверите дали пропуска.
В Али Експрес корите са 70-80лв., но ако ги няма на склад в Европа доставката отнема много време.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: BMW X5 E70 SD проблем с дюзи / кори под чистачките

Мнение от svetliol » 07 Юни 2021, 9:52

Мерси на всички за отговорите.
Може ли линк на обява с европейски склад, защото аз намирам само от Китай.
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 2.09.2015
Пол: Мъж

Re: BMW X5 E70 SD проблем с дюзи / кори под чистачките

Мнение от luftwaffe » 15 Юни 2021, 18:43

svetliol написа:Мерси на всички за отговорите.
Може ли линк на обява с европейски склад, защото аз намирам само от Китай.


Здравей,

Към момента няма на склад в Европа... Ако искаш пиши на ЛС да ти дам контакти на момчето от което ги купих.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: BMW X5 E70 SD проблем с дюзи / кори под чистачките

Мнение от svetliol » 14 Юли 2021, 11:37

Здравейте. Да се похваля и оплача, че и аз смених моите кори.
Всичко мина без проблем при монтажа, като следвах инструкциите на колегите горе.
Облепих на всякъде внимателно с уплътнение за прозорци, даже взех една идея малко по-дебело.
За съжаление явно попаднах на не особено точни китайски отливки и от двете страни на средната кора протече.
Дайте идея с какво допълнително мога да го уплътня?
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 2.09.2015
Пол: Мъж

Re: BMW X5 E70 SD проблем с дюзи / кори под чистачките

Мнение от luftwaffe » 14 Юли 2021, 19:12

Аз сложих каучукова лента и силикон, вече капчица не може да мине. :D

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook