Спирачни дискове

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 27.05.2014
Пол: Мъж

Спирачни дискове

Мнение от Sample85 » 08 Юни 2018, 14:19

Здравейте колеги,някой случайно да е ползвал тези дискове: https://www.ebay.co.uk/itm/FRONT-DRILLE ... SwrT9azHW7

Струват ми се на добра цена.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Спирачни дискове

Мнение от astrapower » 11 Юни 2018, 16:20

Прекалено ниска ми се струва цената за качествени дискове...Може да се пробва разбира се така за спорта, но аз не бих очаквал чудеса. Като цяло мненията във форума са за оригинални и други варианти са загуба на време. Успех!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Спирачни дискове

Мнение от Leon » 11 Юни 2018, 18:42

Точно от спирачки да се "тъни" с някакви неизвестни, вероятно китайски експерименти... не е добра идея, меко казано.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Спирачни дискове

Мнение от hitar_potar » 12 Юни 2018, 8:46

Принципно тия юнаци застават с името си напред. Преглеждайки профила им в Ибей и по-конкретно негативните фийдбеци (които са изключително малко, сравнени с позитивните), прави добро впечатление, че на абсолютно всеки недоволен клиент, набил им официално минусче, пишат отговор, на някои дори са звъняли, за да се опитат да помогнат и да разрешат проблема. Тези неща са важни! Никъде не видях в описанието на обявата каква гаранция се предлага, може би преди поръчка трябва да бъдат запитани има ли такава, каква е, и дали заедно с дисковете идва и някакъв официален документ за нея(точно в момента се занимавам с такъв случай за гаранционни части без документи). Така като ги гледам как отговарят, може би дори е възможно да им се има доверие за директно зададен въпрос дали стават дисковете. А и не са особено скъпи, що да не се пробва? :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Спирачни дискове

Мнение от astrapower » 12 Юни 2018, 13:08

Може разбира се да се пробва, но цената е показател за качеството като цяло. Не винаги високата цена гарантира високото качество, но пък ниската почти винаги гарантира и ниско качество. Ако ти се занимава да ходиш по сервизи или да ги сменяш през месец, не пречи да се пробва. Аз заложих на ориг. АТЕ и пак не съм доволен, а пък какво остава за китайски no name.....макар че може да са произведени е една фабрика :)

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 27.05.2014
Пол: Мъж

Re: Спирачни дискове

Мнение от Sample85 » 12 Юни 2018, 15:14

Работата е там,че моите бяха криви и понеже така я купих колата веднага почнах да търся вариянт за други.В последствия научих за фирмите изпряващи дискове и реших да пробвам.За 20лв./бр. ефекта е поразителен,да видим колко ще изкарат.Иначе са TRW нови.Как са се изкривили нямам идея.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Спирачни дискове

Мнение от astrapower » 13 Юни 2018, 7:51

Ами не е много трудно да кривнат, некачествени са....защо оригиналните карат без да се кривят с години, а тези мине не мине месец-два и пак криви....аим не стават...това е :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Спирачни дискове

Мнение от hitar_potar » 13 Юни 2018, 8:49

Принципно колегата е прав - големия производител, бил той самото БМВ или подизпълнителя им, произвеждащ оригиналните дискове, има ресурсите за огромни проучвания, опити, тестове и изследвания, с помощта на които може да постигне най-добро качество и дълготрайност на дисковете. Докато малкия, страничен, афтърмаркет-производител няма тези ресурси, съответно няма как да получи толкова голяма обратна информация относно това, което произвежда. И все пак, има и изключения от това правило - понякога се случва малък производител да нацели правилните съставки/материали/условия/технологии за производство на наистина качествен продукт. Пример от моя личен опит от вело-индустрията: оригиналните накладки на хидравличните ми спирачки на байка бяха метални, добри, спираха много, предлагаха издръжливост и известна модулация, но бяха с нормална за индустрията цена и при загряване на спирачната система започваха да свирят силно. Органичните им накладки въобще не пробвах, защото въобще не предлагаха това, което търся в тях. От малък английски афтърмаркет-производител намерих на горе-долу половин цена накладки - металните им комплекти имаха същата или по-голяма издръжливост, предлагаха повече спирачна сила и малко повече модулация на спирачното усилие, и засвирваха по-тихо и по-късно (повечко време трябваше да спирам, за да засвирят), органичните им комплекти не пробвах отново, защото такива не исках изначало, но пък предлагаха и среден вариант: кевларени, които идваха като нещо по средата между двата други. По-бързо свършваха, но не скърцаха, а предлагаха пак така повече мощност и дори още повече модулация. Един вид рейсърски накладки - и пак на същата цена. :) Та, общо взето, отвсякъде закопаваха оригиналната опция от завода-производител. :lol:
Сори за :OT: -а, просто го давам като пример за изключенията. :)

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Спирачни дискове

Мнение от b00st » 13 Юни 2018, 9:23

Китайците постоянно ми пращат мейли да работим заедно, там заводи за дискове и накладки с лопати да ги ринеш. Всичко от там идва, няма нищо английско в тия боклуци скапани. Такива спирачки никога, бих заложил само на оригинални или EBC :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Спирачни дискове

Мнение от hitar_potar » 13 Юни 2018, 10:17

Английския производител от горния ми коментар е само от примера, който дадох, и нямат общо с автомобилната индустрия.
На всичките си продукти има лазерна гравюра "Made in the UK" и си се гордеят хорицата.
Иначе си прав де, китайците заливат пазара яко - но не всичко, идващо оттам, е боклук... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 15.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е53 06'

Re: Спирачни дискове

Мнение от kerpicha » 13 Юни 2018, 14:50

Аз също бих заложил на АТЕ, както и направих. Взех ATE Power Disc с АТЕ обикновени накладки за е53 3.0д. Легнаха ми на 340-50лв с отстъпка за всичко. За сега са на около 5000км и няма грешка. Лично не бих си взел дискове от Ибей.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Спирачни дискове

Мнение от astrapower » 14 Юни 2018, 7:57

Колега взех точно такива които си посочил. Дано устискат, но моите се изкривиха и то по-точно левия(не че има някакво значение). Ходих в Дунев, "поизправиха" ги, но при намаляване отпо-висока скорост отново се усещат вибрации, може и аз да съм "по-капризен" но се усеща. Засега ги търкалям и като ми писне- оригинални или EBC,както е споменал колегата по-горе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 15.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е53 06'

Re: Спирачни дискове

Мнение от kerpicha » 14 Юни 2018, 9:05

Познат на 540 е60 3 пъти сменя оригинални с оригинални в рамките на 15000км, защото се кривят :D Не знам вече, с тия дискове е голям филм. Аз 3 дни ги вработвах като пенсионер и като се поразстъргаха им направих няколко сесии спиране-охлаждане от 60-0, 100-0, 150-0. Имам няколко авариини спирания до сега от висока скорост, но да чукна на дърво, не са кривнали.

Матрицата на SuPeR_FLY
Аватар
Мнения: 3637
Регистриран на: 21.05.2007
Местоположение: 7-мия кръг на Ада!
Пол: Мъж
Кара: E30-327,E36-330i,Е53-4.4i,E70-4.8i
Мечтае да кара: и да е жив и здрав!

Re: Спирачни дискове

Мнение от POL_Starshi » 14 Юни 2018, 9:17

Когато се наложи да сменям дискове, реших да си сложа перфорирани и надупчени, т.е. двойно вентилирани! Спрях се на полската фирма Ротингер - http://rotinger.bg/, като сложих следния модел - http://rotinger.bg/hikashop-menu-for-br ... duct/2373-! Цените бяха доста приемливи за това което предлагаха! Изненадата дойде веднага с поставянето, като чисто новите дискове тресяха! Отидох при представителя и след оглед от тяхна страна и проверка да не съм ги прегрял, ми смениха дисковете с нов комплект с който вече 2 години нямам никакъв проблем!
<Правила за поведение във форума на "BMW Club Bulgaria"!>
Най-важното правило е: НИКОГА НЕ ПУБЛИКУВАЙ В ИНТЕРНЕТ ФОРУМА НЕЩО, КОЕТО НЕ БИ ПОСМЯЛ ДА КАЖЕШ В ОЧИТЕ НА СЪОТВЕТНИЯ ЧОВЕК!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Спирачни дискове

Мнение от Leon » 14 Юни 2018, 12:13

При поляците качеството е немско в почти всички сфери, та не съм изненадан. Спирачните дискове са стар проблем на БМВ и като цяло всички препоръчват оригинални. На Е90 наближава смяна (на около 160 000км са) и мисля да сложа ОЕМ, въпреки цената - колата е тежка, автомат и се кара сериозно. Въпреки, че са на края на живота си, няма и помен от някаква вибрация. От афтърмаркета съм фен на Текстар, на три коли съм слагал и не съм имал драми. НА Е36-та минах доста километри с тях с няколко смени на накладки. Другите две бяха с предимно градски пробег и там няма екстремни натоварвания. АТЕ съм ползвал само на Е46 и накладките свиреха много дълго време, но отново не е имало драма с дискове или спирането. Знам, че има различно качество дискове, а и много зависи от употребата на колата. Х-те са доста тежки и почти винаги автоматици, което е доста сериозно натоварване на спирачната система.
Never mistake motion for action...

Следваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook