Съвет за избор на летни гуми

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 19.03.2006
Местоположение: Сф
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 E70 08.2010
Детайли за колата: Сив металик

Re: Съвет за избор на летни гуми

Мнение от 7S\/E7OSLA\/ » 01 Май 2021, 3:38

SimeonSimeonov написа:Здравейте колеги! Настъпи и за мен грозният момент отново да се лутам между 350 различни сайта за гуми и да се чудя на кои да се спра. По-големия проблем е със задните - 315/35/20, защото избора е сравнително ограничен в повечето сайтове. Търси се гума среден или висок клас като за Мишелил Латитюд Спорта ми е ясно, че е най-добрата. Въпроса е струва ли си по-високата цена. Отворен съм към всякакви предложения и отзиви за карани гуми. Благодаря предварително.


Моят отговор е да заслужават си високата цена M. Latutude Sport. Имам такива 19” rft технология и няколко сезона не са мръднали изобщо - супер са, ако на човек му се дават толкова пари. Сравнявам ги с Pirelli дето за няколко сезона изглеждат супер износени видимо.
Сега обаче минах на 20” и взех Hankook rft да ги видим, понеже цената е прилична. От към возия нямам забележки, само дето разхода се вдигна май, но ще видим като поулегнат как ще са.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Съвет за избор на летни гуми

Мнение от msi200 » 01 Май 2021, 12:33

И аз с Пирели имам много лош опит. Мишелин няма как да сложа на Х5цата, защото карам много и едвам издържат две години и просто не излиза сметката. На леката кола обаче съм с Мишелин PSS и съм доволен :)
I love the sound of V8 in the morning...

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 9.04.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 (E70)
Детайли за колата: BMW X5 (E70) 3.0SD

Re: Съвет за избор на летни гуми

Мнение от Infiltrat » 01 Май 2021, 22:48

От три седмици съм с тези: https://www.continental-tyres.co.uk/car ... umcontact6 и за изминатите 2 000км. мисля, че са далеч по - добри от предишния good year. Гумата е тиха, много добре "чете" неравностите, особено легнали полицаи и има отлично поведение на сухо и мокро. Във всички тестове е в топ 3 на летните гуми. За тежко suv е добър избор.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Съвет за избор на летни гуми

Мнение от Mollov » 05 Май 2021, 16:41

7S\/E7OSLA\/ написа:
Моят отговор е да заслужават си високата цена M. Latutude Sport.


НИКОГА повече няма да сложа Latitude Sport :D :D :D За мен тия гуми са супер прехвалени... на 2 сезона, влезнали в третия, с 6мм грайфер... бяха тотал... пързаляха се като изоглавени, особено при спиране... мерси...

Сега съм с Kumho Crugen HP91 и ще видим как ще са втория сезон (лято 2021)... ако е като първия (лято 2020) - доволно... и два сезона да избутат само, догодина просто ще ги сменя с нови... които пак ще са по-добри от 2-годишен Latitude Sport...

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 4.09.2015
Пол: Мъж

Re: Съвет за избор на летни гуми

Мнение от alex4408 » 04 Апр 2023, 14:58

Идва лято и трябва да купуваме летни гуми. Търся бюджетно решение, което да си заслужава откъм цена:качество за Х5 Е53 18ки. Не знам дали има смисъл да оставям точният размер но карам със. Хвърлям латитуд спорт на 7години може би, но не мога да дам обективно мнение за тях, защото 2-3 сезона не се караше изобщо колата, а и карам малко като цяло.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 9.08.2012

Re: Съвет за избор на летни гуми

Мнение от Vlado_L » 15 Апр 2023, 19:22

Имайте едно наум при покупка на CONTINENTAL PremiumContact 7, миналата година купих спорт пакет 335/25 R22 - задни и 295/30 R22 - предни
След слагането и каране една седмица градско, реших да ида до Ст.Загора, на отиване горе-долу добре, но връщането беше ужасно, след 80км/ч колата буквално подскачаше.
Последваха няколко баланса в различни известни пловдивски сервизи за гуми и резултата беше един и същ - за коша ! Първо ми смениха гаранционно само една гума че другите уж били наред (според търговеца), в последствие за оказа че и сменената гума е дефектна + трите стари .
Изкарах лятото на 2022 със зимните гуми :banghead: , а гаранционната смяна отне 8 месеца и много нерви. Понеже вече не искам да чувам за CONTINENTAL търговеца ми предложи VREDESTEIN VORTI ( с каквито съм карал няколко години преди това) и сега нямам грижи.

https://photos.app.goo.gl/yTz69KYBti2aJWoQ8
https://photos.app.goo.gl/88agRETh3Lyn2WReA

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10428
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Съвет за избор на летни гуми

Мнение от Leon » 17 Апр 2023, 11:32

Мда, и аз имам подобен опит от последната ми покупка на Конти от България, даже бях писал някъде тук. Още тогава ми каза един от гумаджиите, че имат адски много рекламации на Континентал и голяма част ги отказват, а се чака с месеци.
Never mistake motion for action...

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook