5 години с Х3 (Е83)

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: 5 години с Х3 (Е83)

Мнение от Georgi_G » 03 Май 2019, 12:00

Borymeckata написа:
stocky написа:
astrapower написа:За съжаление и аз не виждам достоен заместник на Х3-ката по надеждност, от п-новите модели на марката.

Затова вкъщи вече сме 9г и 150000км с Е83 и това ще е последното BMW, с което бих се разделил.

:bowdown: :bowdown: :bowdown:

Тя работата замириса на сектанство, но и при мене така.
Досега съм сменял почти всички семейни коли на 4,5 до макс. 5 години, и то просто така без причина. Като че ли ми омръзваха, замислях се за друг модел и.....като ти влезе бръмбъра.......,
А Х-са, вече 6-та година дори и за момент не съм си помислял да го сменям, а и все още ми е кеф да го карам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: 5 години с Х3 (Е83)

Мнение от astrapower » 03 Май 2019, 12:53

A, секта сме си, няма какво да се оправдаваме :lol: И аз на майтап, все едно вчера беше, вече четвърта година я търкалям. Но си ме радва още, просто става за всичко по моите критерии разбира се, без да натрапвам мнението си.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: 5 години с Х3 (Е83)

Мнение от laviatan » 03 Май 2019, 13:36

Точно тук е разковничето . Имам си някой критерии и Е83 отговаря на доста от тях . Не мисля в близките години да се разделям с нея :bchug:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: 5 години с Х3 (Е83)

Мнение от STEVAL » 03 Май 2019, 14:33

Малко да поспамим още но аз съм от предателите, заменил Е83 с F25 и само едно мога да ви кажа-не правете тази грешка. Не е лош модела и не съм имал никакви проблеми. По луксозна е. Ноооо Е83 вози твърдо и стегнато - кеф ти висока скорост, кеф ти завои. F25 е с меко окачване и с твърди гуми. Няма такова неприятно усещане - хем люлее, хем всяко камъче се усеща. Според мен Е83 с 3.0д е много добра комбинация за всякакви емоции.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: 5 години с Х3 (Е83)

Мнение от Borymeckata » 05 Май 2019, 21:37

Georgi_G написа:Тя работата замириса на сектанство, ...

По-лошо - сякаш е някаква шантава рекламна кампания на тия издъхнали 15-годишни кошници...
Ако някой се колебае дали да се затисне с Е83 - само му пратете линк към тая тема и... край.

А, забравих да се похваля... Оня ден (в петък) минах на преглед. На валяците човекът каза, че за пръв път вижда кола, на която двете колела на всеки мост да спират съвсем еднакво (до втория знак след запетаята). Като опънах ръчната, оня гледаше някакви показания на стенда и се възмути, че това е невъзможно и викна още един колега - да гледа стоповете отзад, да не "помагам" с крачната. Правих теста с ръчната три пъти, докато ония двамата се биеха по челата и викаха, че такова нещо не са виждали.

Аз имам навика понякога да спирам на ръчна и при спускане да "убивам" леко скоростта с нея - така зачиствам барабаните и накладките на ръчната. Като я опъна докрай - влачи задните гуми... Иначе по спирачките съм сменял само задните накладки на крачната. Дисковете са оригиналните, спирачна течност не съм сменявал (а трябваше...) и нищо не съм пипал по ръчната. Дисковете не са мръднали за 7 години при мен, все едно колата не е карана, не знам как се получава така. Аз по принцип съм много "нежен" с педалите... (това последното май не прозвуча добре)... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 18.09.2016
Пол: Мъж
Кара: БМВ х3

Re: 5 години с Х3 (Е83)

Мнение от Баретата » 06 Май 2019, 9:56

Поздравявам всички именници с празника!
Бъдете живи и здрави!
Колкото до хикс тройката-сменил съм девет автомобила за 15 години.Това е83 е здраво като камък(не съм очаквал защото ми е първото BMW).
Естествено не е първа младост но е много корава кола, доволен съм.
Пожелавам на Ви безаварийно шофиране и много приятни емоции! :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: 5 години с Х3 (Е83)

Мнение от hitar_potar » 21 Май 2019, 13:29

Нали вече има 1-2 компании, занимаващи се с префасониране на обикновени коли (бензин или дизел) в електрички - това не би ли било вариант някакъв? :lol:
Някакви англичани префасонираха стар Ягуар Е-тайп в електричка и май го продават като модел, ама в много ограничени количества, едни юнаци измислиха малък електрически двигател и малка батерия, които нашиват някъде около или в скоростната кутия на Порше 911, правейки го хибрид (като плановете са да могат да го инсталират това и в дъртите Поршета), а някой беше направил от БМВ е36 купе електрически дзвер с 800 коня май. По спомен ZF създадоха преден ли, заден мост ли (или май нямаше значение) с вградени ел-двигатели в него, за серийно монтиране в коли... Това би бил печеливш бизнес - да префасонираш стари коли в модерни електрички, за да могат собствениците да си разчитат на якото качество на старите сглобки. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 3.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: като тъпанар ... Е61 530D
Детайли за колата: Параход

Re: 5 години с Х3 (Е83)

Мнение от Nikkie » 15 Юни 2019, 9:11

Колеги , сектанти !

Обръщам се към вас с призив да ме надъхате ! притежавам E61 530d 2004г. почти всички възможни екстри
липсват масаж и дисктроник и там някоя друга глупост . Та идеята ми е , че съм се ориентирал да я заменям за Е83
порада факта , че е Х-са е по здрав , по-надежден , по-евтин за ремонт , 4х4 и мисля да е газ-бензин.
Жалко , че тая Е61-ца я чаках близо година и половина да излезне на пазара с такива екстри ама и вече и се нарадвах
и като ида на бензиностанцията и ми става вече лошичко ..

Благодаря предварително !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: 5 години с Х3 (Е83)

Мнение от laviatan » 15 Юни 2019, 9:33

4 години бях с Е60 - след 2 години търсене. Набъкано с екстри , топ състояние и външен вид .
Сега с Х-са пак почти 4 години и не мисля да го махам ... ще купя друга кола и Е83-ката ще е оставя като резерва :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 3.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: като тъпанар ... Е61 530D
Детайли за колата: Параход

Re: 5 години с Х3 (Е83)

Мнение от Nikkie » 15 Юни 2019, 10:24

laviatan написа:4 години бях с Е60 - след 2 години търсене. Набъкано с екстри , топ състояние и външен вид .
Сега с Х-са пак почти 4 години и не мисля да го махам ... ще купя друга кола и Е83-ката ще е оставя като резерва :yes:


Викаш да скачам смело , а можеш ли да споделиш основните болки колко струват ,
ремонт раздатка , обслужване , смяна гумички клапани и тн ( нали хапва масло ) , смяна вериги ?

Благодаря ти :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: 5 години с Х3 (Е83)

Мнение от astrapower » 15 Юни 2019, 10:41

E, ако мислиш, че при Х-а нещата са много по-евтини...не е така. Основните възли и агрегати са еднакви. Няма как да е много по-различно с подръжката. Въпроса е че бензин с газ вървеше преди време припо елементарните бензинови мотори. Сега за тази 2 тона кола, бензин без турбо и газ е малко неподходящо (мое мнение). Прецени си кое е по-важно, разход, поддръжка, надеждност, въпреки че при такива стари коли това са относителни понятия. Не е лоша колата като цяло, но си иска своето, а пък ако я вземеш дори от последните 2009-10 г. пак са си 10 годишни коли... със всички плюсове и минуси и "наливането" да е отегчително :) :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 3.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: като тъпанар ... Е61 530D
Детайли за колата: Параход

Re: 5 години с Х3 (Е83)

Мнение от Nikkie » 15 Юни 2019, 10:47

astrapower написа:E, ако мислиш, че при Х-а нещата са много по-евтини...не е така. Основните възли и агрегати са еднакви. Няма как да е много по-различно с подръжката. Въпроса е че бензин с газ вървеше преди време припо елементарните бензинови мотори. Сега за тази 2 тона кола, бензин без турбо и газ е малко неподходящо (мое мнение). Прецени си кое е по-важно, разход, поддръжка, надеждност, въпреки че при такива стари коли това са относителни понятия. Не е лоша колата като цяло, но си иска своето, а пък ако я вземеш дори от последните 2009-10 г. пак са си 10 годишни коли... със всички плюсове и минуси и "наливането" да е отегчително :) :bchug:


Това ми е ясно , идеята ми е като я взема да я вкарам в сервиза и да я направят пуканка .. не ми се занимава 5 години да ремонтирам всяка глупост 1 по 1 ,
както направих и с Е61-цата .. само , че тя ми стъпа на близо 5к ремонти .. и много ме разочарова не я продавам защото и има нещо , просто ме плаши всеки следващ ремонт :shock:
а до колкото чета Х3-ката е доста по безпроблемна за вървежа със сигурност няма да е като 530d но пък ще ми е една идея малко по икономична . Плюс 5-цата е доста по висок клас и има доста повече неща да и се строшат :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 2.05.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e60, e84

Re: 5 години с Х3 (Е83)

Мнение от primo1 » 16 Юни 2019, 4:48

Имам ги и 2те в гаража (530d и 3.0sd) . Подръжката е идентична , но Х-са харчи 2л. повече ( на магистралата).

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 3.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: като тъпанар ... Е61 530D
Детайли за колата: Параход

Re: 5 години с Х3 (Е83)

Мнение от Nikkie » 16 Юни 2019, 10:57

primo1 написа:Имам ги и 2те в гаража (530d и 3.0sd) . Подръжката е идентична , но Х-са харчи 2л. повече ( на магистралата).

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk


Имах предвид да мина газ-бензин 3.0i 231hp най-вече за градското каране защото навъртам близо по 1000км месечно градско шофиране.
Идеята ми ,че и дори 20л газ да гори с нормално каране пак ще ми е по евтино от 14-15л. дизел ( дизела с този въртящ момент при мен не сработва да го карам спокойно ) :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: 5 години с Х3 (Е83)

Мнение от astrapower » 16 Юни 2019, 13:55

Стига де 14-15/100, не е ли много това. Или в много лош трафик шофираш и на кратки разстояния или нещо с термостатите не е в ред.

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook