bmw x3 f25 мнения

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от TurboDieselComby » 01 Окт 2014, 7:37

Абе и аз така мислех, ама ако излезе тежка зима може и да съжалим и двамата. X3 гази по дълбоко все пак.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от rafa224 » 01 Окт 2014, 8:28

TurboDieselComby написа:Абе и аз така мислех, ама ако излезе тежка зима може и да съжалим и двамата. X3 гази по дълбоко все пак.

Съгласен съм с колегата :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от Koliu » 08 Окт 2014, 8:42

rafa224 написа:
TurboDieselComby написа:Абе и аз така мислех, ама ако излезе тежка зима може и да съжалим и двамата. X3 гази по дълбоко все пак.

Съгласен съм с колегата :yes:

ГТ има добър клиърънс,малко по-голям от на 3-та серия.До момента не ми е задирала никъде,а си я карам на лек оф-роуд.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от TurboDieselComby » 08 Окт 2014, 8:47

Може но предполагам не с много, a на Спорт и на М-пакета даже са с 1 сантиметър по-ниски от другите F3x.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от Koliu » 08 Окт 2014, 13:30

TurboDieselComby написа:Може но предполагам не с много, a на Спорт и на М-пакета даже са с 1 сантиметър по-ниски от другите F3x.

Колега, бъркаш. Може да погленеш в официалните сйатове. А клиъренса е точно с толкова "не много" по-голям от F3x , колкото е нужно в 99 % от случаите да не задираш бордюри и снегове. А за останалия 1% от случаите или 2-3 дни от 365 дни в годината не си заслужава да си вземеш Джип само заради това. Нарочно го пиша в темата за Х-овете, защото съм сигурен че почти никой от колегите не се качвал не нещо по-високо от стандартен бордюр и не е излизъл на сериозен офф-роуд, но всекидневно се движат по магистрали и страдат от огромните баници(гуми) на Х5, по-лошата возия и шум, високия разход на гориво и т.н. Пиша го като бивш собственик на Х3 и Х5. Аз лично повече никога няма да си купя такова животно. Вече всички марки имат много интересно крос-оувър модели, които покриват плюсовете на няколко класа автомобили(вкл. и на СУВ, но без да са тежки и високи)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от TurboDieselComby » 08 Окт 2014, 13:48

Достатъчно е да си малко по-висок от масовите коли по улиците.
Те като минат по коловозите в снега и обират върха, и ти после не закачаш никъде.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от rafa224 » 08 Окт 2014, 14:40

Koliu написа:
TurboDieselComby написа:Може но предполагам не с много, a на Спорт и на М-пакета даже са с 1 сантиметър по-ниски от другите F3x.

Колега, бъркаш. Може да погленеш в официалните сйатове. А клиъренса е точно с толкова "не много" по-голям от F3x , колкото е нужно в 99 % от случаите да не задираш бордюри и снегове. А за останалия 1% от случаите или 2-3 дни от 365 дни в годината не си заслужава да си вземеш Джип само заради това. Нарочно го пиша в темата за Х-овете, защото съм сигурен че почти никой от колегите не се качвал не нещо по-високо от стандартен бордюр и не е излизъл на сериозен офф-роуд, но всекидневно се движат по магистрали и страдат от огромните баници(гуми) на Х5, по-лошата возия и шум, високия разход на гориво и т.н. Пиша го като бивш собственик на Х3 и Х5. Аз лично повече никога няма да си купя такова животно. Вече всички марки имат много интересно крос-оувър модели, които покриват плюсовете на няколко класа автомобили(вкл. и на СУВ, но без да са тежки и високи)

Аз пък не искам да сляза отново на лек автомобил след Х5 Е70, бих го заменил само с Х5 F15. Не е въпроса само за снега зимата, но всичко е въпрос на предпочитание. Като за сравнение преди съм карал Ауди А6 и А8, който са с доста комфортна возия, като BMW 7-цата например.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от vlado6669 » 08 Окт 2014, 14:57

rafa224 написа:
Koliu написа:
TurboDieselComby написа:Може но предполагам не с много, a на Спорт и на М-пакета даже са с 1 сантиметър по-ниски от другите F3x.

Колега, бъркаш. Може да погленеш в официалните сйатове. А клиъренса е точно с толкова "не много" по-голям от F3x , колкото е нужно в 99 % от случаите да не задираш бордюри и снегове. А за останалия 1% от случаите или 2-3 дни от 365 дни в годината не си заслужава да си вземеш Джип само заради това. Нарочно го пиша в темата за Х-овете, защото съм сигурен че почти никой от колегите не се качвал не нещо по-високо от стандартен бордюр и не е излизъл на сериозен офф-роуд, но всекидневно се движат по магистрали и страдат от огромните баници(гуми) на Х5, по-лошата возия и шум, високия разход на гориво и т.н. Пиша го като бивш собственик на Х3 и Х5. Аз лично повече никога няма да си купя такова животно. Вече всички марки имат много интересно крос-оувър модели, които покриват плюсовете на няколко класа автомобили(вкл. и на СУВ, но без да са тежки и високи)

Аз пък не искам да сляза отново на лек автомобил след Х5 Е70, бих го заменил само с Х5 F15. Не е въпроса само за снега зимата, но всичко е въпрос на предпочитание. Като за сравнение преди съм карал Ауди А6 и А8, който са с доста комфортна возия, като BMW 7-цата например.

И аз никога не бих "слязъл" на лек автомобил, и ако се абстрахираме от разхода на гориво, малко по-скъпите консумативи и "ужасния" шум от V8 бензин кой ли би го направил. Само нагоре по моделната стълбица. :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 3.12.2009
Пол: Мъж

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от gagliandar » 24 Яну 2019, 16:24

Здравейте колеги,
понеже няма отделен раздел за f25 реших да пиша тук. От скоро съм собственик на този модел с 3.0D 258к.с. Като цяло съм възхитен от автомобила, макар че може да се каже, че все още свикваме един с друг :) имам следния въпрос. Нормално ли е за тази скоростна кутия (автоматик 8ст.) и този двигател при движение с ниска скорост да речем малко след потегляне ако отпуснеш газта да се получава ефекта на двигателната спирачка все едно караш ръчка на първа или втора и пускаш газта? това ми прави по-силно впечатление особено при студен двигател т.е. малко след като запаля и тръгна, след това като че ли не се усеща толкова драстично. Карал съм много автоматици, както и такъв но с 2.0Д и не ми е правило такова впечатление. С две думи ми се струва/иска да превключва малко по-рано на по-горна предавка.
Моля хора с тази конфигурация двигател/трансмисия да споделят мнения впечатление. А с колегата морски, който като мен е от Вана бих се радвал да се запознаем и да обменим впечатления.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 30.01.2019
Пол: Мъж

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от BMWM5TDS » 30 Яну 2019, 12:35

gagliandar написа:Здравейте колеги,
понеже няма отделен раздел за f25 реших да пиша тук. От скоро съм собственик на този модел с 3.0D 258к.с. Като цяло съм възхитен от автомобила, макар че може да се каже, че все още свикваме един с друг :) имам следния въпрос. Нормално ли е за тази скоростна кутия (автоматик 8ст.) и този двигател при движение с ниска скорост да речем малко след потегляне ако отпуснеш газта да се получава ефекта на двигателната спирачка все едно караш ръчка на първа или втора и пускаш газта? това ми прави по-силно впечатление особено при студен двигател т.е. малко след като запаля и тръгна, след това като че ли не се усеща толкова драстично. Карал съм много автоматици, както и такъв но с 2.0Д и не ми е правило такова впечатление. С две думи ми се струва/иска да превключва малко по-рано на по-горна предавка.
Моля хора с тази конфигурация двигател/трансмисия да споделят мнения впечатление. А с колегата морски, който като мен е от Вана бих се радвал да се запознаем и да обменим впечатления.


Нормално е. При мен е същото с F25 35i. И твоята трябва да е с Efficient Dynamics - алтернатора зарежда акумулатора, когато караш по инерция, затова и го усещаш осезаемо. Дигиталния разходомер трябва да влиза в синьо преди нулата ако е така, когато върнеш газта. При мен поне е същото усещане, все едно връщам газта изведнъж от високи обороти на ниска предавка.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 7.08.2016
Пол: Мъж

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от ssstarhi » 06 Фев 2019, 13:54

Колега виждам че караш 35i x3.Ako може да споделиш мнения за разход,вървеж е други.Аз мисля да купувам фейсово от 2015 306 кс и акo може малко инфо.Благодаря

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 30.03.2008
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: конджул

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от Jim Beam » 08 Фев 2019, 11:33

Здравейте,

Да не отварям нова тема - 2.0 184 кс версиите страдат ли от проблема с веригата/зъбчатката и има ли начин да се провери това преди покупка? Като цяло не виждам други сериозни проблеми с този мотор/купе.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 13.02.2019
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: X3 F25 2.8i (258hp)

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от bensy » 13 Фев 2019, 11:06

Здравейте,

интересува ме има ли тук собственици на X3 F25 2.8i (258hp)? 2012 година е моята и ме интересува по-конкретно наблюдения за разхода на автомобила.. Опитвам се да разбера дали имам проблем с колата или не.. Моята когато я взех показваше на борд компютър 11.7. След което покарах известно време и "изгря" грешка свързана с МАП сензора. Сменен е вече този сензор, но в момента колата си седи на 13.6 (даже ги минава понякога).. Мисълта ми е, ако споделите Вашите впечатления и имам основание, да продължа да търся проблем по колата, тъй като според диагностиката всичко й е наред..

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 14.08.2019

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от wolf2bad » 14 Авг 2019, 10:23

Здравейте,

Оглеждам се да закупя X3 но имам голяма чуденка и за съжаление не мога да намеря много мнения за F25 2.0d 184 к.с. Прочетох тази тема и поразрових форума, ама май много много не се карат точно тези. Виждам по-горе мнението за всички реминти и доволството на други :). Дали според вас има смисъл да се оглеждам за тези пък и дали му стигат кончетата?

Благодаря предваритено за мненията.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: bmw x3 f25 мнения

Мнение от Jorixa » 14 Авг 2019, 14:04

wolf2bad написа:Дали според вас има смисъл да се оглеждам за тези пък и дали му стигат кончетата?
Принципно му стигат ако си сам/2ма в колата си е достатъчно бърза и нямаш грижи. Като натовариш колата с хора и багаж обаче почва да се усеща как му идват повече килцата на 2-литровия. Ест ако можеш да си позволиш, 30-ката е по-добрия вариант, тъй като е по-бърза а харчи същото. За 90% от случайте обаче и с 2-литровия си напълно ок.

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook