отваряне на BMW X5

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 26.12.2011

отваряне на BMW X5

Мнение от darko_mz » 27 Дек 2013, 13:26

Имам проблем с отварянето не БМВ Х5 2002 година. Имаше интервенция по шофьорската врата поради счупен механизъм. След поправката му вратата започна да се отваря отвътре и отвън без никакъв проблем докато не заключих колата. След няколко дни се опитах да я отключа отключват се всички останали врата, отварят се, палците за заключване се вдигат включително и на проблемната шофьорска врата. Отключва се от дистанционното от ключалката но врата така и не иска да се отвори. Кабела които влиза в механизъма за затваряне на врата е на мястото си, принудително се опитах да я отворя като бръкна отвътре но пак не се отваря. Единствено се замислям да не се е откачил някои кабел някъде докато съм монтирал кората на врата. Давайте идеи как да отворя врата, благодаря предварително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 575
Регистриран на: 16.02.2009
Местоположение: София
Кара: BMW 318i, sedan, 11.97

Re: отваряне на BMW X5

Мнение от 00700 » 28 Дек 2013, 15:32

Провери механизма на конкретната врата.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 26.12.2011

Re: отваряне на BMW X5

Мнение от darko_mz » 30 Дек 2013, 12:06

Няма как да го проверя... Вратата е затворена и не може да се свали кората, може само да се откачи отгоре. От там бъркам стигам механизъма принудително дърпам жилото на вътрешната дръжка (не се отваря) принудително дърпам жилото на външната дръжка (не се отваря)!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 575
Регистриран на: 16.02.2009
Местоположение: София
Кара: BMW 318i, sedan, 11.97

Re: отваряне на BMW X5

Мнение от 00700 » 30 Дек 2013, 22:54

Пробва ли с ключар?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 7.08.2011
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: колело с климатик
Мечтае да кара: мотопед с климатроник

Re: отваряне на BMW X5

Мнение от vencenco » 06 Апр 2014, 14:05

колега единствения начин е да свалиш кората ,а тя се сваля дори и на затворена врата ,а щом стигаш жилото на външната дръшка ,откачи го от лосчето и издарпаи с рака лосчето , ще се отвори,просто жилото не му позволява да слезе надолу, за да захване ключалката и при мен се получи така

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 24.11.2016
Пол: Мъж

Re: отваряне на BMW X5

Мнение от todoroff1 » 31 Окт 2021, 18:36

колеги,става и отвън!!!
Отворете си прозореца,натиснете с нещо дървено межьду стъклото и външния панел!
Направете си от дебела тел Г-образна кукичка ,вземете си фенерче да виждате във вратата !
Загледахте внимателно и ще видите горния край на жилото(бялата част с двете каналчета),издърпайте я с
телта която си направихте,после с напипване натиснете лостчето и готово!
Правих го три -четири пъти за да се убедя,че става!
Най -вероятно ще стане и на затворен прозорец!!!
УСПЕХ!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 24.07.2018
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: X1 Restyl,Suzuki Vitara,ATV-китайче
Мечтае да кара: Повече в гората и на сняг.
Детайли за колата: Вече има и 118d N47 в колекцията

Re: отваряне на BMW X5

Мнение от Denis yusein » 03 Ное 2021, 19:53

darko_mz написа:Имам проблем с отварянето не БМВ Х5 2002 година. Имаше интервенция по шофьорската врата поради счупен механизъм. След поправката му вратата започна да се отваря отвътре и отвън без никакъв проблем докато не заключих колата. След няколко дни се опитах да я отключа отключват се всички останали врата, отварят се, палците за заключване се вдигат включително и на проблемната шофьорска врата. Отключва се от дистанционното от ключалката но врата така и не иска да се отвори. Кабела които влиза в механизъма за затваряне на врата е на мястото си, принудително се опитах да я отворя като бръкна отвътре но пак не се отваря. Единствено се замислям да не се е откачил някои кабел някъде докато съм монтирал кората на врата. Давайте идеи как да отворя врата, благодаря предварително.


Колега, доколкото се сещам тази кола трябва да има двойно заключване ( система против кражба т.е. Ако някой счупи стъклото да не може да отвори вратата отвътре), която се управлява от комфорт модула на колата. Проверете модула за проблем
При мен надруга серия БМВ проблема беше там

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 24.07.2018
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: X1 Restyl,Suzuki Vitara,ATV-китайче
Мечтае да кара: Повече в гората и на сняг.
Детайли за колата: Вече има и 118d N47 в колекцията

Re: отваряне на BMW X5

Мнение от Denis yusein » 16 Дек 2021, 19:18

Здравей,
Открихте ли проблема.

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook