Зимни гуми за Х-моделите

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 7.12.2020

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от Nkcho » 07 Дек 2020, 20:34

totopz написа:X5 E70 може ли да се кара с нормални гуми или трябва да са runflat?
Може с нормални

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от acho.rs » 23 Дек 2020, 23:57

ID A написа:Достатъчно е и XL да е. Рънфлата баш по коловозите още повече друса и разказва играта на окачването.

Това с окачването е доста популярен мит - вече имам 70+30к км с рън флАт и още не съм имал проблеми с разбито окачване. При 19ки и 20ки нископрофилни може и да е проблем, но в този раздел на формуа няма такива :roll: Пукал съм 3 пъти РФТ, като единия път беше в арматура 6мм - колата си стигна до гумаджийницата .

Континетал имат някакво покритие от вътрешната страна - някаква дъвка, която запушва малки дупки. В комибнация с усилени бордове може и да върши работа.
А, да - и Бриджстоун ако са направили Драйвгард да издържа повече от няколко месеца :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от goppe » 29 Яну 2021, 17:32

Колеги, малко е рано за въпроса за летните гуми, но това ми е първи СУВ и съответно първи комплект гуми ще взимам и искам да попитам нещо по-специфично трябва ли да се гледа като се избират гумите освен това, че са отбелязани, че са за джип. Или по друг начин казано - какви са минималните изисквания за теглови и скоростен индекс на които трябва да обърна внимание и дали означението, че гумите са за СУВ означава, че вършат работа? Колата се кара нормално, не се издевателства с 200+ км, теглото е ясно.... Моето впечатление, е че масово нормалните изисквания за средностатистическия шофьор се припокриват от въпросните индекси, но все пак трябва ли да им се обърне специално внимание? Вие като избирате конкретен модел задължително ли търсите означението за СУВ от съответния търговец?

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от b00st » 29 Яну 2021, 19:04

goppe написа:Колеги, малко е рано за въпроса за летните гуми, но това ми е първи СУВ и съответно първи комплект гуми ще взимам и искам да попитам нещо по-специфично трябва ли да се гледа като се избират гумите освен това, че са отбелязани, че са за джип. Или по друг начин казано - какви са минималните изисквания за теглови и скоростен индекс на които трябва да обърна внимание и дали означението, че гумите са за СУВ означава, че вършат работа? Колата се кара нормално, не се издевателства с 200+ км, теглото е ясно.... Моето впечатление, е че масово нормалните изисквания за средностатистическия шофьор се припокриват от въпросните индекси, но все пак трябва ли да им се обърне специално внимание? Вие като избирате конкретен модел задължително ли търсите означението за СУВ от съответния търговец?

Тоя размер, който се ползва от BMW са почти винаги само SUV гуми, специално за X5/X6 например. Аз не съм виждал леки коли с такъв размер гуми :) Та, тук е достатъчно гумата да е с правилния размер по табелка и XL индекс. Ако не знаеш какво е това виж в гугъл, а дали пише SUV на нея или не няма никакво значение.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от goppe » 29 Яну 2021, 20:44

Мерси колега, всичко ОК, XL-а е ясен :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от goppe » 14 Фев 2021, 21:47

Колеги, нещо друго ме човърка относно гумите предвид бъдещата покупка на летен комплект - размера по етикет за модела е 255/50/19. Карам със джанти стил 232, 9J. Сегашният размер малко ми теснее чисто визуално, слагам някоя снимка за ориентир:

20210214_200544.jpg


20210207_130347_resized.jpg


Решил съм да сложа леки фланци по принцип, така че гумите леко ще ги изнеса, но си мисля и за опцията 265/50/19 - по таблиците с допустимите размери я дават тази широчина в графа "максимален размер", тоест това е максимума за тази джанта. Не е в "златната" среда (245 и 255), но може да се сложи. Разгледах в нета, има доста случаи, в които са слагали дори гуми на 275 на 9J, та дори и във форума мисля, че попаднах на някои подобни случаи. Мисля, че на Ф сериите има 265/50/19 като стандарт от завода (не съм сигурен обаче дали са на 9 или 9.5J). Та въпроса ми е дали ще застанат добре визуално или ще придобият трапецовидна форма? Смятам, че макар и малко ще се подобри визията относно широчината на гумата (това, което аз искам), а същевременно си мисля, че все пак гумата ще стои добре, тоест няма да е прекалено трапецовидна... Наясно съм с лекото повдигане на диаметъра, то ще е незначително, същевременно малко ще запълни и арката на калниците. Разликата в отчитането на скоростта и разхода на гориво също не ме притесняват. Гумите са един размер, така че раздатката не би трябвало страда. Смяната на джантите не са вариант.

Та според вас ок ли ще е този размер? Има ли нещо, което пропускам и което ви се струва негативно (сензори и т.н.)? И ще стои ли добре на тази джанта все пак?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от Leon » 15 Фев 2021, 2:58

265 и 275 на 9 инча джанта е ок, но втората е добре да е на 45 височина, за да запазиш визията и да не изглежда балонеста. Те и без друго 19-те малеят на тия камиони :winky:
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от goppe » 15 Фев 2021, 14:44

Мерси! :yes: 275 ми звучи доста изкушаващо, но вече ме притенява формата, която ще заеме на джантата, защото не искам да изглеждат като подарени :D Освен това отивайки на 45 профил (наистина е по-добре от 50 в случая на 275) реално общия диаметър ще се смали малко. Едва ли ще го видя, но предпочитам да не слизам надолу по този показател. Та вероятно ще се реша на 265 варианта. Бих пробвал на 275 само ако видя как изглеждат съответната гума на такава джанта, но дори по снимки в нета е трудно да се прецени, а пробата струва от 1К лв нагоре ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от Leon » 15 Фев 2021, 19:00

Много им се втелясвате. Формата ще си е ок. На тоя размер 1см разлика в ширината почти не се забелязва ;) Аз бих проверил кой размер гуми са на смислени цени. Да не се окаже, че за 1см разликата е 5-600 лв на комплекта :mhihi:
Never mistake motion for action...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от Mollov » 16 Фев 2021, 11:57

Затова... слагаш 20-ки, 315-ка гума отзад и повече не ти изглежда като "подарена" :mhihi:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от b00st » 16 Фев 2021, 12:08

Тва на 20ки е баси лагерницата всичко без адаптив драйв.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от goppe » 17 Фев 2021, 12:27

Не искам да си развалям возията с 20-ките, въпреки, че съм с адаптив драйв. Освен това се настрадах на заварки, кривини, изпускания на въздух, балони по гумите и т.н. от 19-ките на Е60-ката като я имах. Профила на гумите на джанти 20 цола при Х моделите не е толкова малък, но пак ми се вижда достатъчно нисък за подобни проблеми - 8 см срещу 10.5 см профил (по спомен цитирам, защото отдавна ги бях смятал) в полза на Х-а спрямо 19ките на 5цата съгласно дадените размери от производителя. Бях си поиграл да намеря гуми за тези 20-ки, които да са с малко по-висок профил все пак - еми не става, не могат да се напаснат като размери с предните... С две думи разправия си е според мен, на база това дето съм го играл с тези спорт пакети и тн.. 7 години стисках зъби заради визията на старата кола, но вече се изморих ако ме разбирате... :mhihi: Иначе баницата на 20ката е красота, не подлежи на обсъждане даже....

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от b00st » 17 Фев 2021, 12:54

goppe написа:Не искам да си развалям возията с 20-ките, въпреки, че съм с адаптив драйв. Освен това се настрадах на заварки, кривини, изпускания на въздух, балони по гумите и т.н. от 19-ките на Е60-ката като я имах. Профила на гумите на джанти 20 цола при Х моделите не е толкова малък, но пак ми се вижда достатъчно нисък за подобни проблеми - 8 см срещу 10.5 см профил (по спомен цитирам, защото отдавна ги бях смятал) в полза на Х-а спрямо 19ките на 5цата съгласно дадените размери от производителя. Бях си поиграл да намеря гуми за тези 20-ки, които да са с малко по-висок профил все пак - еми не става, не могат да се напаснат като размери с предните... С две думи разправия си е според мен, на база това дето съм го играл с тези спорт пакети и тн.. 7 години стисках зъби заради визията на старата кола, но вече се изморих ако ме разбирате... :mhihi: Иначе баницата на 20ката е красота, не подлежи на обсъждане даже....

Има с по-висок профил, ползвай размера като за G05. Тия новите го вдигнаха малко, явно се усетиха, че троши зъби и излизат вече фабрично с 275/45/20 отпред и 305/40/20 отзад.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от Mollov » 17 Фев 2021, 15:22

305/40 не е ли малко ограничен от към варианти и по-скъп спрямо 315/35?


goppe написа: 7 години стисках зъби заради визията на старата кола, но вече се изморих ако ме разбирате...


Аз бих слезнал от 20-ки на 19-ки, именно заради возията.... ако можех....

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от b00st » 17 Фев 2021, 15:30

Mollov написа:305/40 не е ли малко ограничен от към варианти и по-скъп спрямо 315/35?


goppe написа: 7 години стисках зъби заради визията на старата кола, но вече се изморих ако ме разбирате...


Аз бих слезнал от 20-ки на 19-ки, именно заради возията.... ако можех....

Няма пълно щастие. Със сигурност там няма (все още) Грипмакс, Нанканг, Тракмакс, Хай Флай и некви такива бюджетни китайски подобия на гума :D
Brodgestone D sport е някъв поносим вариант цена/марка за такъв размер.

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook