Зимни гуми за Х-моделите

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от Mollov » 17 Фев 2021, 17:07

Ти се бъзикаш, ама съм карал Х5-цата с nankang AS1 (с тях дойде колата), нови, и бях приятно изненадан.... летни, дори на мокро време при ниски температури се държаха чудесно... само бяха по-шумни... предполагам, че повече от 1-2 сезона няма да дадат "на ниво", ама все пак... не очаквах...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от goppe » 17 Фев 2021, 18:06

b00st написа:Има с по-висок профил, ползвай размера като за G05. Тия новите го вдигнаха малко, явно се усетиха, че троши зъби и излизат вече фабрично с 275/45/20 отпред и 305/40/20 отзад.


Колега, погледнах ги задните гуми само и ми се строшиха зъбите, ама не от дупки, а от цените :D Абсолютно си прав - бюджетен и среден клас нямаше, само тупалки от 400+лв бройката. Хубави баници, но не са всеки...


Mollov написа:Аз бих слезнал от 20-ки на 19-ки, именно заради возията.... ако можех....
Аз това реално направих след като смених колата - просто исках добра возия и затова не искам да си причинявам дискомфорт отново, слагайки големи джанти. Между другото, ако Е60ката ми беше с нормалното окачване, а не с М-спорта, 99 на 100 нямаше да търся СУВ с адаптив драйв, щях да си избирам кола по останалите ми критерии... Затова ми бяха и много въпроси около това окачване в общата тема, защото ми беше втръснало от друсалката и возията се превърна във водещо изискване... :bchug:

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от rve » 17 Фев 2021, 18:06

Mollov написа:Ти се бъзикаш, ама съм карал Х5-цата с nankang AS1 (с тях дойде колата), нови, и бях приятно изненадан.... летни, дори на мокро време при ниски температури се държаха чудесно... само бяха по-шумни... предполагам, че повече от 1-2 сезона няма да дадат "на ниво", ама все пак... не очаквах...

Ха, явно е запазена търговска марка - и моята беше със същите гуми, 20-ки но поне бяха чисто нови. Впечатления - на сухо общо взето ок, на мокро кръгла 0. По отношение на возията странно, но с 20-ките ми е по-мека отколкото със зимните 18-ки. Тва рънфлата, който го е нарекъл гума сериозно е слънчасал.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от Mollov » 18 Фев 2021, 1:09

При мен учудването беше именно на мокро, при температури +2С/+3С... един колега чак не му се вярваше колко стабилно стои Х5-цата.... на подобни условия с Х6-цата тествах как са 4-годишните Latitude Sport, с които дойде колата, от чисто любопитство... беше потресаващо... просто потресаващо... ABS-а направо се амортизира за 3 години напред, в рамките на 1000 метра... не ми се вярваше каква "шейна" се опитвах да управлявам... и тогава като се сетих за AS1-цата и направо щях да припадна каква разлика има...

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от rve » 18 Фев 2021, 17:02

Не се доизразих май - аз също нямам забележки откъм сцепление на мокро на АС1, но на наводнена настилка не изхвърлят добре водата и усещам нестабилност в колата. Особено при по- голяма скорост извън града.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от b00st » 18 Фев 2021, 17:24

Аз за мокро с Унироялата Рейнспорт 3 на X5цата съм много доволен. Гумата просто си е за дъжд. Сега гледам има и 5.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от goppe » 23 Фев 2021, 22:07

Здравейте, по-горе бях писал, че искам да увелича размера на гумите от 255 на 265 (та вече дори ги и поръчах :D ), но нещо друго се сетих. Може ли леко увеличения диаметър да бърка електронните системи по някакъв начин (абс, дсц)? Поиграх си с един калкулатор и разгледах разликите в диагоналите на всички предписани размери от стикера на вратата. Стойностите на диаметрите от стикера варират от 28.7 до 29.1 инча, което означава, че в посочения диапазон проблеми няма. С избрания от мен размер диаметърът е 29.4 (0.3 инча повече от тези на стикера). Аз си мисля, че не би трябвало нещо да се бърка, но ако някой има опит ако може да сподели. :bchug:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от b00st » 24 Фев 2021, 3:14

goppe написа:Здравейте, по-горе бях писал, че искам да увелича размера на гумите от 255 на 265 (та вече дори ги и поръчах :D ), но нещо друго се сетих. Може ли леко увеличения диаметър да бърка електронните системи по някакъв начин (абс, дсц)? Поиграх си с един калкулатор и разгледах разликите в диагоналите на всички предписани размери от стикера на вратата. Стойностите на диаметрите от стикера варират от 28.7 до 29.1 инча, което означава, че в посочения диапазон проблеми няма. С избрания от мен размер диаметърът е 29.4 (0.3 инча повече от тези на стикера). Аз си мисля, че не би трябвало нещо да се бърка, но ако някой има опит ако може да сподели. :bchug:
Промяна в диаметъра не е проблем за системите или раздатката, важното е да е еднакъв на 4те колела. Единствения негатив при увеличение на диаметъра е, че почва да клати в завоите, затова задължително поръчай XL гуми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от goppe » 24 Фев 2021, 10:42

Мерси за включването колега. Междувременно се зачетох и в чужд форум - имаше същия въпрос за по-големи гуми на Ф15/16 и там се оказа, че буквално са "издевателствали" с вдигането на размера на гумите заради липсата на комфорт от стоковите 20ки и 21ци :mhihi: Оплаквания от системите не е имало, но за сметка на това е имало опиране в шенкелите и подкалниците, та оттам са слагали фланци и т.н.

П.С. Да, гумите ги поръчах XL. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от kiko » 28 Мар 2021, 21:58

Здравейте,на Е83 спорт пакет в момента е с джанти 18ки style 114 мисля да му сложа 17ки style 112 и да го обуя с някакви всесезонни гуми.Харесъл съм конкретно maxxis ap3 suv дават ги на мокро да са клас А което мисля,че е добре.
Някой кара ли с всесезонни гуми да каже мнение за конкретен модел?

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от b00st » 29 Мар 2021, 8:48

Всезонната гума след 1 лято с температури на асфалта 60тина градуса я пиши вече лятна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от kiko » 29 Мар 2021, 14:47

b00st написа:Всезонната гума след 1 лято с температури на асфалта 60тина градуса я пиши вече лятна.

Това на базата на личен опит ли го пишеш?Или ей така лаф да става?
Карал съм служебен автомобил с нови зимни гуми не премиум марка зима-лято-зима и чак пък кой знае каква голяма разлика не усетих.Имаше но когато умишлено ги натоварвах.
Въпроса ми е към хора които са карали 2-3г с едни всесезонни гуми

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от b00st » 29 Мар 2021, 15:05

kiko написа:
b00st написа:Всезонната гума след 1 лято с температури на асфалта 60тина градуса я пиши вече лятна.

Това на базата на личен опит ли го пишеш?Или ей така лаф да става?
Карал съм служебен автомобил с нови зимни гуми не премиум марка зима-лято-зима и чак пък кой знае каква голяма разлика не усетих.Имаше но когато умишлено ги натоварвах.
Въпроса ми е към хора които са карали 2-3г с едни всесезонни гуми

Еми качи се 1 път на Витоша и ще усетиш разликата :mhihi:
20210318_212456.jpg

Аз ги карам 3та година моите САМО зимата и вече усещам разликата, особено на по-заледено, че удъртяват! Ти лятото ги караш и като изпечеш каучука на подметка после викаш няма проблеми нали :kuku:
Всезонната гума е абсолютен компромис, нито е лятна, нито е зимна - факт.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от kiko » 29 Мар 2021, 19:06

b00st написа:Еми качи се 1 път на Витоша и ще усетиш разликата :mhihi:

Кво викаш? :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 637
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от Jorixa » 31 Мар 2021, 11:45

Всесезонните гуми не са предназначени за сняг и лед и това си го пише от самите производители. Тези гуми са за държави като Великобритания примерно, където градусите се менят, но чак сурови условия няма.

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook