Зимни гуми за Х-моделите

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от NiksGS » 19 Авг 2021, 16:32

Момента е подходящ за закупуване на зимни гуми. Не искам да правя реклама на доставчик или марка. Просто извън сезона има добри намаления. Аз днес се сдобих с нови зимни гуми с DOT 2221.
Ultimate Riding Machine

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от goppe » 09 Сеп 2021, 11:10

Здравейте колеги, започнах да оглеждам за зимни гуми. Минах през бг сайтовете, огледах и в барзгумве, но ми направи впечатление, че цените са осезаемо по-високи от на нашите търговци (а преди мисля, че не беше така). Но странното е, че точно един модел, който харесах в баргумве-то е доста по-евтин от всичките бг сайтове:

https://www.barzgumve.com/product/Falke ... 1/R-376791

Учудих се защо е така, писах им на хелпдеска на тези да ги питам за ДОТа и ми отговориха стандартно - не по-стари от 2 години, а реално били не по-стари от 12м.

Някакви идеи за по-ниската цена на този модел ако имате, че мисля да ги поръчвам направо тези дни. Хванах случайно и реалното вдигане на цените вече, бях загледал един друг модел в бг сайт и го бях оставил на отворен таб на браузера. След два дни го видях, че беше към 15лв отгоре. Та не мисля да умувам прекалено и да чакам до края на октомври...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от NiksGS » 09 Сеп 2021, 11:26

Когато търсих моите, от листа с моя размер и налични имаше само едни с допълнителен предпазен борд за джантата. Аз си го поисках. Не се и почудих и ги взех. Цената им беше в твоя ценови порядък. Дали беше рекламен трик или не, не знам. Жената, която ми ги предложи, каза че очакват вдигане на цените с приближаване на сезона.
Ultimate Riding Machine

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от goppe » 09 Сеп 2021, 11:41

Ау, това за борда е цяла друга тема за мен :) Държа гумите да имат борд. Не защото остъргвам джантите, а просто визуално ми седят в пъти по-добре. Но се оказва доста трудно да се разбере дали от конкретен размер на даден модел има или няма борд. Общо звето рядко го виждам отбелязан в сайтовете, а в много случаи не е отбелязан, но го има. Такъв беше случая пролетта като поръчвах летните гуми. Говорих с човека от сайта, беше категоричен, че гумите нямат борд, а аз в същото време бях намерил реални снимки на модела с точния мой размер и борд имаше. Та ги поръчах и се оказах прав - гумите си бяха с борд. Сега по същия начин прерових яко реални снимки в нета за зимните гуми и с мъка намерих снимка на модела с точния размер, на който ясно се вижда борда:

Capture1.JPG


Capture2.JPG


Та мисълта ми е, че не всичко е отбелязано по сайтовете за конкретната гума, трябва си и ровене.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от goppe » 22 Сеп 2021, 16:59

Минавам да оставя яко негативното си мнение за barzgumve - след поръчка на горните гуми и след 10 дни чакане вчера пристигат и .... дот началото на 2018г. :evil: "Натоварих" им ги обратно да си ги карат в Румъния откъдето са дошли, писах им едно оплакване, че изпратения продукт е по-стар отколкото са обявили в сайта, че предлагат като дот, а също така и нахраних една от хелпдеска им. Чак пък такъв жалък опит за пробутване да направят... ебаси идиотите. :!:

Та сега отново съм в изходна позиция и търся гуми...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от NiksGS » 22 Сеп 2021, 17:07

Големите доставчици имат почти всичко, сигурен съм, ще намериш. Успех!
Ultimate Riding Machine

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от Mollov » 22 Сеп 2021, 22:56

Някой да се е замислял, или вече да използва всесезонни гуми...? Че се заглеждам по едни CrossClimate 2...


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от Jorixa » 23 Сеп 2021, 8:18

Е да си купиш 4х4 джип и да му сложиш всесезонни гуми е като да си купиш порше и да му сложиш газова. Губи ми се смисъла (не че не е пълно с Кайен-и с газови и всесезонни, ама добре дошли в България все пак).

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от Mollov » 23 Сеп 2021, 11:27

Не, че ти е работа, ама... наясно ли си за каква кола питам, или се намираш на приказка, ей така, колкото да не е без хич, типично по български? Може и да не ми отговаряш...


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от Jorixa » 23 Сеп 2021, 13:21

Mollov написа:Не, че ти е работа, ама...


Вярно е, по собствено, не-платено желание пиша. А попринцип като задаваш въпрос е твоя работа да напишеш за какъв модел кола става въпрос. При положение че темата се казва "Зимни гуми за Х-моделите" си правя предположение, че едва ли питаш за Z4-ка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от Leon » 23 Сеп 2021, 13:28

Mollov написа:Някой да се е замислял, или вече да използва всесезонни гуми...? Че се заглеждам по едни CrossClimate 2...

Аз се замислям от известно време, а и гледах няколко доста добри ревюта из тубата... Засега се въздържам, но май е по-скоро по навик. Единственият проблем е живота им, но ти така или иначе ги ядеш бързо и мисля, че са доста добър вариант :D
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от goppe » 23 Сеп 2021, 13:30

А какъв е проблема колегата да се поинтересува за реално мнение на някой с такива гуми? Ако точно за Х-са пита, което е 4х4 (а не за Z4-ка) и ако например този СУВ седи само предимно в града и/или не е основна кола и/или не се кара много, какъв е проблема да го обуе на всесезонни гуми? Не всички купуват джипове за да ги блъскат по снежните чукари... Съгласни сме всички, че зимната гума е най-доброто решение на този сезон, но в определени ситуации човек може да се замисли за някакъв компромис или друг вариант, няма лошо.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от Mollov » 23 Сеп 2021, 13:41

Leon написа:Аз се замислям от известно време, а и гледах няколко доста добри ревюта из тубата... Засега се въздържам, но май е по-скоро по навик. Единственият проблем е живота им, но ти така или иначе ги ядеш бързо и мисля, че са доста добър вариант :D


ба, на Х6-цата никога няма да сложа всесезонни... нито се кара зимата, нито пък лятото бих искал да съм с такива.... ама Х6-цата замина да търси нов собственик.... :)

Иначе... чета прекалено добри коментари за CC2... чак да не повярва човек... а тая псевдо зима в София, и както не катеря по планината... тия СС2 ми изглеждат направо топ вариант...


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от Jorixa » 23 Сеп 2021, 13:57

Ми на мен, като човек който е роден и живее в София от 30 години, ми е смешно някои да каже "псевдо зима в София", на база на тва че последните 2 години е имало мека зима. Такива "псевдно зими" е имало в София с по 2 месеца 1 метър сняг. И после що ни изненадвала зимата. Ама вие си знаете де, но за мен всесезонна гума за България е безсмислено. Най-малкото не ти излиза по-евтино, щот се износва 2 пъти по-бързо.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Зимни гуми за Х-моделите

Мнение от Mollov » 23 Сеп 2021, 14:27

Jorixa написа:Най-малкото не ти излиза по-евтино, щот се износва 2 пъти по-бързо.


И е така, и не е така... защото аз така или иначе след 2 сезона сменям гумите... освен това едно е да имаш допълнителен комплект гуми (евентуално с джанти), друго е да имаш само един комплект гуми... вероятно няма нужда да обяснявам допълнителните разходи за смяна на гумите 2 пъти годишно, или още по-големите разходи за наличие на втори комплект колела... пък и много зависи кой какви километри кара... едно е 10к на година, друго е 20к на година...

И докато сме на темата за евтино и скъпо... хубави зимни гуми с размер 225/45/19 (в моя случай) са почти на цената на CC2 (разлика до 50лв, на гума, не я смятам)... та... сметката си е баш както трябва.

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook