Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 4.09.2015
Пол: Жена

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Nika7 » 24 Юни 2021, 14:32

Ок , разбрах :D благодаря за включването

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Mollov » 24 Юни 2021, 18:03

Тази на малкото километри си е вариант да я видиш и на живо... изглежда добре :)

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 4.09.2015
Пол: Жена

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Nika7 » 25 Юни 2021, 6:26

Моля за последно мнение и за тази ,
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 2914486785 . По старият модел е - трябва ми втора кола, която ще се кара малко и по-няколко месеца годишно .Екстрите не са много, както е видно. Закупена е от Бова кар, явно , но дали е читава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Jorixa » 25 Юни 2021, 7:26

vld написа:
Nika7 написа:Здравейте, може ли мнение за тези обяви.
Също за този вид бензинови мотори .

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 4418987725
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 6406460899


Напречно разположен двигател...., ти БМВ ли търсиш или гоуф :shock:


Е да ама вътре ти е по-широко от Х3.. За чий ти трябва надлъжен двигател в джип ?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от vld » 25 Юни 2021, 10:01

Jorixa написа:
vld написа:
Nika7 написа:Здравейте, може ли мнение за тези обяви.
Също за този вид бензинови мотори .

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 4418987725
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 6406460899


Напречно разположен двигател...., ти БМВ ли търсиш или гоуф :shock:


Е да ама вътре ти е по-широко от Х3.. За чий ти трябва надлъжен двигател в джип ?
Марката като цяло се харесва заради пътното поведение и усещането при шофиране, това нещо като се загуби всичко останало като място в купето или багажника, или пък визията няма как да го компенсират. Мен лично последните първа и втора серия точно с това ме отблъскват, специално х1 не бях видял че и то е с тази концепция. Единствената причина за напречно разположен двигател е икономия на място и пари, което не е за сметка на крайната цена на продукта разбира се. На практика получаваш леко по лъскав автомобил от масовката с поведение като на масовката, ако с това сте ок добре.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Jorixa » 25 Юни 2021, 10:37

vld написа:
Марката като цяло се харесва заради пътното поведение и усещането при шофиране, това нещо като се загуби всичко останало като място в купето или багажника, или пък визията няма как да го компенсират. Мен лично последните първа и втора серия точно с това ме отблъскват, специално х1 не бях видял че и то е с тази концепция. Единствената причина за напречно разположен двигател е икономия на място и пари, което не е за сметка на крайната цена на продукта разбира се. На практика получаваш леко по лъскав автомобил от масовката с поведение като на масовката, ако с това сте ок добре.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk


Понеже гледам че караш е61, аз като човек идващ точно от е61 мога да ти кажа че поведението на Х1-цата със сигурност не е по-лошо, спокойно. Даже е по-пъргава. Много обичате да говорите без да сте пробвали.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1893
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Miami
Кара: 330ci/X5 3.5i
Мечтае да кара: трезвен

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от S7 » 26 Юни 2021, 5:08

Nika7 написа:Здравейте, може ли мнение за тези обяви.
Също за този вид бензинови мотори .

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 4418987725
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 6406460899

...Реални доказуеми километри.. и как точно ги доказват на кола от УСА :shock:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от grkv » 26 Юни 2021, 6:33

Карфакс.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от vld » 26 Юни 2021, 6:58

Jorixa написа:
vld написа:
Марката като цяло се харесва заради пътното поведение и усещането при шофиране, това нещо като се загуби всичко останало като място в купето или багажника, или пък визията няма как да го компенсират. Мен лично последните първа и втора серия точно с това ме отблъскват, специално х1 не бях видял че и то е с тази концепция. Единствената причина за напречно разположен двигател е икономия на място и пари, което не е за сметка на крайната цена на продукта разбира се. На практика получаваш леко по лъскав автомобил от масовката с поведение като на масовката, ако с това сте ок добре.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk


Понеже гледам че караш е61, аз като човек идващ точно от е61 мога да ти кажа че поведението на Х1-цата със сигурност не е по-лошо, спокойно. Даже е по-пъргава. Много обичате да говорите без да сте пробвали.
Колега карал съм почти всякакви БМВта, ама да кажеш, че на която и да е "х" кола поведението е като на е61 на задно е леко несериозно. Споко колата не ме кефи не защото "гроздето е кисело", много ясно съм написал защо. Може да е малко крайно мнението ми, но все пак не съм длъжен да харесвам "тренда" на китайския пазар :)

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Jorixa » 26 Юни 2021, 11:47

Просто говориш неверни неща без да си карал колата, което е меко казано излишно и не помагаш на никой. Надлъжно разположения двигател е определящ при поведението на колите с дълга база. За по-късите автомобили, каквото е и Х1, не е задължителен фактор и за това има много нагледни доказателства като Хонда Type R, Megane RS, Focus ST и тн. Е61 може да е на задно, но е далеч от спортен автомобил.

Както и да е, отплеснахме се.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от vld » 26 Юни 2021, 14:14

Jorixa написа:Просто говориш неверни неща без да си карал колата, което е меко казано излишно и не помагаш на никой. Надлъжно разположения двигател е определящ при поведението на колите с дълга база. За по-късите автомобили, каквото е и Х1, не е задължителен фактор и за това има много нагледни доказателства като Хонда Type R, Megane RS, Focus ST и тн. Е61 може да е на задно, но е далеч от спортен автомобил.

Както и да е, отплеснахме се.
Че се отплеснахме е вярно, само няма да се съглася с това че не е фактор разположението на двигателя. Абсолютно винаги е фактор за правилно балансиране на масата между преден и заден мост, за разлика от спортните преднячки всяко БМВ на задно предаване е с перфектен баланс и се кара много по добре, по управляемо е, много по малко недозавива и тн. Няма какво повече да обсъждаме този въпрос, за всеки влак си има пътници...
Странно е как в бмв форум почнаха да се пишат суперлативи за посредствени автомобили. Преди години се подиграваха на Мерцедес че прави А класа, бусове и камиони, е на БМВ им остана само бус и камион на пуснат на пазара...

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Jorixa » 26 Юни 2021, 15:21

vld написа:всяко БМВ на задно предаване е с перфектен баланс


А погледнал ли си на X1 какъв е баланса или просто си дърдориш?

1во, 2ро никои не си купува джип за да взима завойте със 150, така че дори да приемем че може да недозавива (което не е така), не виждам на кого му пука и защо вобще се обсъжда. За новата 1ца и 2ка съм съгласен че може би беше грешка да са на предно, но Х1цата специално се е получила супер.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1893
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Miami
Кара: 330ci/X5 3.5i
Мечтае да кара: трезвен

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от S7 » 26 Юни 2021, 16:38

grkv написа:Карфакс.

Карфакс колега не струва той е за глупавите американци дето му вярват. Карфакс се репортват милите само ако влезе колата в лицензиран сервиз, щото аз като си сменя маслото пред къщата или Хосе дойде да ми смени някоя част дето не знам как се сменя и така няколко години как Карфакс ще разбере реалните ми мили :bchug: Колеги не вярвайте много на тоя Карфакс :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 24.02.2015
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Gameon_BG » 26 Юни 2021, 20:53

S7 написа:
grkv написа:Карфакс.

Карфакс колега не струва той е за глупавите американци дето му вярват. Карфакс се репортват милите само ако влезе колата в лицензиран сервиз, щото аз като си сменя маслото пред къщата или Хосе дойде да ми смени някоя част дето не знам как се сменя и така няколко години как Карфакс ще разбере реалните ми мили :bchug: Колеги не вярвайте много на тоя Карфакс :bchug:


Американците дето си купуват Европейски премиум автомобил са точно хора без пари дето сами си сменят маслото или Хосе го прави. оооокеейче, чуваме се.

Коли внесени от САЩ или Канада най-често са не по стари от 5-10г и на по-малко км, където в повечето време колата е била в гаранция и има ясна история. А ако има ПТП всичко се описва от застрахователите и Карфакса го вижда.

Но виж бай ти Айдън от Швейцария е много по педантичен и само в офи сервиз ходи. Много по достоверна е неговата сервизна книжка оригиналдЪ.

Винаги има рискове и неясноти, но Карфакс определено си струва.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1893
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Miami
Кара: 330ci/X5 3.5i
Мечтае да кара: трезвен

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от S7 » 01 Юли 2021, 2:24

Gameon_BG написа:
S7 написа:
grkv написа:Карфакс.

Карфакс колега не струва той е за глупавите американци дето му вярват. Карфакс се репортват милите само ако влезе колата в лицензиран сервиз, щото аз като си сменя маслото пред къщата или Хосе дойде да ми смени някоя част дето не знам как се сменя и така няколко години как Карфакс ще разбере реалните ми мили :bchug: Колеги не вярвайте много на тоя Карфакс :bchug:


Американците дето си купуват Европейски премиум автомобил са точно хора без пари дето сами си сменят маслото или Хосе го прави. оооокеейче, чуваме се.

Коли внесени от САЩ или Канада най-често са не по стари от 5-10г и на по-малко км, където в повечето време колата е била в гаранция и има ясна история. А ако има ПТП всичко се описва от застрахователите и Карфакса го вижда.

Но виж бай ти Айдън от Швейцария е много по педантичен и само в офи сервиз ходи. Много по достоверна е неговата сервизна книжка оригиналдЪ.

Винаги има рискове и неясноти, но Карфакс определено си струва.

Аман от разбирачи... "Европейски премиум автомобил" https://www.pirelli.com/global/en-ww/road/bmw-x5-german-suv-born-in-the-usa Между другото силно се надявам че даваш съвети за Карфакс от личен опит :roll:

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook