Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Въпроси и съвети относно избор на Е53, Е70, E71, E83 и Е

Мнение от Nukem » 24 Юни 2013, 15:52

Колеги тези джанти ще станат ли на Х3?
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3b03d1
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Въпроси и съвети относно избор на Е53, Е70, E71, E83 и Е

Мнение от Borymeckata » 24 Юни 2013, 16:33

Сега гледах книжката - дават му:

235/50 R18 на джанти 8,0Jх18 и
255/45 R19 на джанти 9,0Jx19.

За 315 и 20" джанти изобщо не става въпрос...Според мен са прекалено широки - ще ти стържат в подкалниците при завой. Освен това са много нископрофилни - не са за "джип" и ще вози като каруца... За мен не стават.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Въпроси и съвети относно избор на Е53, Е70, E71, E83 и Е

Мнение от Nukem » 24 Юни 2013, 16:42

:mhihi: То и сега вози като каруца, даже мислех варианти за някакви пружини и аморт., принципно ме притеснява дали ще трябват втулки и дали ще опира в подкалниците както казваш, явно ще търся 19-ки че с 18-ки е смешно много малки стоят!
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 1.12.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D '04

Re: Въпроси и съвети относно избор на Е53, Е70, E71, E83 и Е

Мнение от mupoo » 26 Юни 2013, 7:31

Колеги, дайте някакво мнение за тази кола. http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3bid9h Някои случайно да я гледал и да има някакви впечатления? Благодаря предварително :)

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 27.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: X3

Re: Въпроси и съвети относно избор на Е53, Е70, E71, E83 и Е

Мнение от Xukc » 27 Юни 2013, 22:55

Здравейте колеги, харесал съм си една Х3-ка http://www.cars.bg/c325956 , има доста забележки по боята (и двата предни калника + шофьорската врата са надрани) ,вътре ми се стори по-добре (само подлакътника и кожата на ръчната бяха захъбени по сериозно) , поисках да я закарам в Камор/Дару за преглед и от автокъщата започнаха да ми измислят някакви несериозни оправдания от рода на "много е далече ,нямаш ли нещо тук из Люлин" , днес след няколко по настоятелни обаждания по телефона оправданието беше "Нямаме документи за колата , тя е на фирма , а собственика е на море обади се след 1 седмица пак " . Като ходих на място първия път ми излязоха с репликата ,че аз днес съм вече 4тия човек който я гледа и това е много гореща оферта и трябва бързо да мисля ако ще я взимам.

Въпроса ми е дали някой може да даде по експертно мнение до колкото е възможно по данните който има в обявата , а може би някои вече я е гледал на място :) .

Аз лично съм пълен лаик , за това предпочитам преглед в официален сервиз ,но ето все пак нещата които ми направиха впечатление :
- километрите разбира се са нереални
- като я запалих стрелката на оборотомера "подскачаше" между 900 и 1000 оборота
- гумите и бяха доста зле
- има доста драскотини както вече казах
+ има авто каско
+ сменени са доста неща според обявата : "абсолютно обслужен(масла, филтри, накладки, дискове и т. н. ) + много сменени части(колектор, съединител и др. ) - всички нови с фактури с гаранция.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Въпроси и съвети относно избор на Е53, Е70, E71, E83 и Е

Мнение от Borymeckata » 28 Юни 2013, 7:34

"Гореща оферта" нещо не ми се връзва с "обади след една седмица". Ти трябва бързо да решиш, а пък нямаме документи... За какво е тоя зор тогава? За километрите е ясно - фирмена кола, дизел с ръчни скорости, на 8 години... Кой ще даде близо 100 бона за кола, за да мине с нея 114 000 километра? Тия явно са измамници, и щом те пързалят за очевидни неща - смятай колко още скрити дефекти и проблеми ще излязат. То покупката на стара кола си е на късмет, но лично аз не бих се занимавал с такива джамбази. А и явно посещението във фирмения сервиз ги притеснява. Защо?

А, забравих да спомена. Щом е "нов внос" (не е купена нова в България) и има подгряване на седалките - значи не е италианка, най-вероятно идва от Австрия или Германия. Оттук следват и съответните плюсове и минуси - можеш да разчиташ, че поне е обслужвана редовно, но пък стои въпросът за корозията. С последните 7 знака от VIN-кода във всяко представителство на БМВ могат да ти кажат кога и какво е правено по колата, дори и по телефона.
Последна промяна Borymeckata на 28 Юни 2013, 9:09, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!

Матрицата на SuPeR_FLY
Аватар
Мнения: 3637
Регистриран на: 21.05.2007
Местоположение: 7-мия кръг на Ада!
Пол: Мъж
Кара: E30-327,E36-330i,Е53-4.4i,E70-4.8i
Мечтае да кара: и да е жив и здрав!

Re: Въпроси и съвети относно избор на Е53, Е70, E71, E83 и Е

Мнение от POL_Starshi » 28 Юни 2013, 8:13

Borymeckata написа:"Гореща оферта" нещо не ми се връзва с "обади след една седмица". Ти трябва бързо да решиш, а пък нямаме документи... За какво е тоя зор тогава? За километрите е ясно - фирмена кола, дизел с ръчни скорости, на 8 години... Кой ще даде близо 100 бона за кола, за да мине с нея 114 000 километра? Тия явно са измамници, и щом те пързалят за очевидни неща - смятай колко още скрити дефекти и проблеми ще излязат. То покупката на стара кола си е на късмет, но лично аз не бих се занимавал с такива джамбази. А и явно посещението във фирмения сервиз ги притеснява. Защо?


:yes:

Регистриран, внос март 2013, абсолютно обслужен - тръшнали са кинти за всичко и го продават след 3 месеца! :roll: :mhihi:
<Правила за поведение във форума на "BMW Club Bulgaria"!>
Най-важното правило е: НИКОГА НЕ ПУБЛИКУВАЙ В ИНТЕРНЕТ ФОРУМА НЕЩО, КОЕТО НЕ БИ ПОСМЯЛ ДА КАЖЕШ В ОЧИТЕ НА СЪОТВЕТНИЯ ЧОВЕК!

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 27.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: X3

Re: Въпроси и съвети относно избор на Е53, Е70, E71, E83 и Е

Мнение от Xukc » 28 Юни 2013, 14:20

Благодаря за мненията , мисля да се насоча към нещо друго.
Например http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21372363525422254&f1=details&slink=3c64px

Говорих с човека по телефона каза ми, че колата е внос от Италия и нямаше никакви притеснения да я закараме в М Карс - Пловдив за диагностика/чек .
От снимките в обявата ми направи впечатление , че липсват емблемите от предния и задния капак (можеби е удряна и правена) .
Ще се радвам някои да сподели мнение и за тази :)

Можеби в понеделник ще отскоча до Пловдив да я погледна.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 22.03.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: 3.0 CSi

Re: Въпроси и съвети относно избор на Е53, Е70, E71, E83 и Е

Мнение от LABRISS » 28 Юни 2013, 19:58

Колега хич не вярвай че са сменяни доста неща. Да не говорим че това отношение което показват е толкова съмнително че и да е идеална колата пак бих се отказал.
Случай от личен опит: Преди да взема моето Х5 си харесах едно хубавичко и запазено в една автокъща. Ходих гледах го всичко ми обясниха и казаха хората и ми хареса но исках да помисля един два дни и да видя други оферти.Минаха няколко дена и докато се накума - тъкмо им звъннах и те ми казаха че колата е продадена и след малко свалиха обявата. Хвана ме яд но нищо. След ден и половина (!) се появява същата кола в интернет в Горубляне. Цената й е по-висока с 1500-2000лв. Веднага я познах че е същата (имаше същата драскотина на предния калник която ме убеди) и оттук започва шоуто.От предишната автокъща бяха внимателни и ми обясниха откъде и как са я взели и в какво състояние е била(с две думи - италианка без проблеми но без сервизна история и нищо не е пипано откакто е внесена). Сега колата е вече е от Швейцария и при коментара ми че съм гледал 'подобна' на по-ниска цена започва цирка. Онзи пич ми вади фактури за над 5000лв как е сменян автоматик,накладки,филтри...абе само дето с пълен резервоар не я продаваха.За ден и половина много неща са сменили :ranting:
Мисълта ми е следната: тук се внасят най-изгодните коли от чужбина и в повечето случаи са в кофти състояние или пък въобще не са подържани.Никой няма да се занимава да сменя нещо стига колата да може да излезе на собствен ход от автокъщата - след това е твой проблем вече не техен. Повече вяра можеш да имаш че колата е подържана и обслужвана ако я вземеш от частно лице.В автокъщите освен да ги мият по цял ден - с нищо друго не се занимават.
The only thing to FEAR is running put of BEER!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Въпроси и съвети относно избор на Е53, Е70, E71, E83 и Е

Мнение от Nukem » 28 Юни 2013, 22:21

Благодаря за мненията , мисля да се насоча към нещо друго.
Например http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3c64px

Говорих с човека по телефона каза ми, че колата е внос от Италия и нямаше никакви притеснения да я закараме в М Карс - Пловдив за диагностика/чек .
От снимките в обявата ми направи впечатление , че липсват емблемите от предния и задния капак (можеби е удряна и правена) .
Ще се радвам някои да сподели мнение и за тази :)

За парите си това е най-добрата оферта на пазара по-снимки в момента, не съм я гледал, но ако и наживо е така както на снимките за 19 си заслужава найстина!
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Въпроси и съвети относно избор на Е53, Е70, E71, E83 и Е

Мнение от stankata777 » 29 Юни 2013, 2:51

Не съм гледал други ,но според мен волана на тази е претапициран,което прави км на борда абсурдни...
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Въпроси и съвети относно избор на Е53, Е70, E71, E83 и Е

Мнение от Borymeckata » 29 Юни 2013, 10:53

На мен тази черната по снимките ми хареса, изглежда доста по-добре от моята кошница... Даже и километрите може да са истински - 8 години по 20 000. Ако и технически е като на външен вид - наистина е добра оферта. Единственото, което поражда някакви съмнения, е регистрацията. Ако е докарал колата за търговия - защо е регистрирана и с всичко платено, че и каско? А ако човекът си я докарал за лично ползване - защо я продава след няколко месеца?
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Въпроси и съвети относно избор на Е53, Е70, E71, E83 и Е

Мнение от msi200 » 29 Юни 2013, 15:12

Borymeckata написа:Ако е докарал колата за търговия - защо е регистрирана и с всичко платено, че и каско? А ако човекът си я докарал за лично ползване - защо я продава след няколко месеца?

Имам 2-ма познати, които го правят същия номер/не са автокъщи/. Имат си човек в Италия, който им намира сравнително евтини добри коли. Купуват някаква кола и си я ползват за лична, като в същото време се опитват да я продадат. Печалба няма от тази работа, но пък сменят често колите и карането им излиза приблизително без пари.
I love the sound of V8 in the morning...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Въпроси и съвети относно избор на Е53, Е70, E71, E83 и Е

Мнение от Borymeckata » 30 Юни 2013, 6:32

Да, и аз имам такива познати и лично за мен регистрацията не е проблем. Но хората предпочитат "новия внос" и регистрирана преди няколко седмици кола поражда съмнения.

Преди БМВ-то имах Навара 2008г., докарана от Австрия на 56 000 истински километра, средната кабина, 2,5DCi с 6 ръчни скорости. Взех я с голям мерак, регистрирах я и платих всичко за една година. Казвам ви - няма такъв двигател, още се чудя как френците от 4 цилиндъра са успели да изкарат такъв въртящ момент... В кабината сядат 4 човека, отзад можеш да натовариш един тон, минаваше навсякъде, гореше 8/100, а данъкът й беше 16 лева на година, като лекотоварен автомобил. Направо ми се насълзяват очите като се сетя за Наварата... След седмица установихме, че жена ми не може да я кара нормално - не вижда от капака, едва достига скоростния лост и почти се смъква от седалката за да натисне педалите. Та се принудих да я бартеросам (Наварата, не жената...) за настоящия ни Х3. Както и да е... Мисълта ми беше, че шефът на автокъщата, с който направихме бартера, се мръщеше най-много на регистрацията. Други кусури на Наварата не намери (не че нямаше...), но през цялото време се вайкаше като вдовица: "как ще продам тая кола на номера, клиентите търсят само новия внос, да й беше сложил едни транзитни, какво да я правя сега...". Аз му показвам, че колата е вкарана преди десетина дена - само два дни преди БМВ-то, което исках да взема. Не, щом вече е на номера - край с "новия внос", колата е карана в България и цената й пада. Голямо опяване беше, та оттогава съм запомнил: регистрирана кола = проблем.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Въпроси и съвети относно избор на Е53, Е70, E71, E83 и Е

Мнение от Nukem » 01 Юли 2013, 7:10

Колеги колко ще струва според вас регистрацията на този джип и трябва ли да се минава технотест?
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3d47qt
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook