Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Ganchev__ » 06 Сеп 2021, 21:07

За проверка преди покупка звънни на Gerovski Motorsport.
Ще я пребъркат по всички възможни места.Имат достъп и до сървърите на бмв за сервизна история.

Scrapyard user
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Spit-Fire » 06 Сеп 2021, 21:16

Мерси колега, ще им звънна утре.

А сега като каза се сетих за нещо - дали има някой, който предлага услугата да отиде и да провери колата без купувача (аз) да съм там срещу заплащане? Един вид да не бия път до София а просто да му платя от където съм и ако каже читава е колата просто да дойда до София и да я взема. Дори и да не е тази ами някоя друга.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от msi200 » 06 Сеп 2021, 22:49

Както сам си започнал да се убеждаваш, в този бюджет е трудно да се намери читава кола и всичко е над половин милион км
Твърдото превключване на автомата 2-3 не е нормално, а тресенето 99% е от дисковете. При тези коли не се кривят само оригиналните дискове.
Преди короната бяхме намерили такава Х5-ца за един приятел, беше 17х лв и на 650 хиляди км, доста уморена, но всичко и работеше и като цяло беше ОК колата.
I love the sound of V8 in the morning...

Scrapyard user
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Spit-Fire » 07 Сеп 2021, 14:00

Колеги, не искам да се надъхвам излишно, но кола на реални 270 000 км. попадение ли е, ако е сравнително читава? Направих и справка по ВИН и макар и да са рехави записите (общо 15 от 2007-ма насам), вкл. има и няколко от София от 2020-та, изглежда да е на реални километри и от към външен вид/оборудване си отговаря на VIN-a. Уж са сменяни веригите. Абе дето се вика ако всичко и е наред дори и да не са сменяни ще се прежаля да ги сменя. Мисля да отида да я видя.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Alek_SV » 07 Сеп 2021, 19:50

Повечето Е70ки са на 500к+ ... ако намериш на реални под 300к е повече от оферта.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от msi200 » 07 Сеп 2021, 21:02

На 270 хиляди трябва да е като нова.
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от 3186 » 07 Сеп 2021, 22:07

Alek_SV написа:Повечето Е70ки са на 500к+ ... ако намериш на реални под 300к е повече от оферта.
Зависи и от търсената им цена… моята е на 230к (01/2010) реални и без бели петна в официалната история. Догодина бих я продал, но отсега виждам ехидните коментари, че “такива има за 15к в мобайла”.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 8.09.2021

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от tedomin » 08 Сеп 2021, 13:14

Здравейте! Какво мислите за X1, 2.8i, xdrive, 2013г? Бихте ли споделили мнения относно двигателя или проблеми при този модел. Благодаря предварително!


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Jorixa » 08 Сеп 2021, 14:52

Spit-Fire написа:Колеги, аз ли нещо не разбирам или тази кола малко се разминава от VIN-a и:
https://www.cars.bg/offer/611fcec40411e94a226bad13
wbaff41000lz08491


Тя тая ми прилича се 1 се е паднала от шоколадово яйце :mhihi: Не съм очуден за вин-а

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Alek_SV » 08 Сеп 2021, 15:17

3186 написа:
Alek_SV написа:Повечето Е70ки са на 500к+ ... ако намериш на реални под 300к е повече от оферта.
Зависи и от търсената им цена… моята е на 230к (01/2010) реални и без бели петна в официалната история. Догодина бих я продал, но отсега виждам ехидните коментари, че “такива има за 15к в мобайла”.


Toчно това е проблема на БГ пазара на коли. Хора като теб , които имат запазена кола на истински километри виждат голям зор при продаването , защото е пълно с безобразни кенефи . Кенефи на които им е взет живота няколко пъти и са на 500-800к километра , но на таблото пише 150-190к. Това изкривява пазара брутално и повечето мераклии за 15к лева Х5-ца не разбират ,че си купуват гробница с много проблеми а не запазена джипка.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Mollov » 08 Сеп 2021, 16:13

Alek_SV написа: Това изкривява пазара брутално и повечето мераклии за 15к лева Х5-ца не разбират ,че си купуват гробница с много проблеми а не запазена джипка.


Да не разводняваме прекалено темата с подобни неща, но е факт, че българина иска да го лъжат, да му създават условия да се заблуждава, че той е "ударил кьоравото". От друга страна, много хора съм забелязал, че мисленето им е еднакво - аз ще я взема по-евтино, пък с времето ще си я оправя, каквото има да се прави... и при първият по-сериозен ремонт колата става "ебаси боклука, дето ми пробутаха, треа'го разкарам...".

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 14.09.2008
Местоположение: Leipzig
Пол: Мъж
Кара: по Аутобан А14 и А9
Мечтае да кара: ALPINA B7 S Turbo Coupé E24

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Alpina_Johnnie » 08 Сеп 2021, 19:46

Spit-Fire написа:Колеги, не искам да се надъхвам излишно, но кола на реални 270 000 км. попадение ли е, ако е сравнително читава? Направих и справка по ВИН и макар и да са рехави записите (общо 15 от 2007-ма насам), вкл. има и няколко от София от 2020-та, изглежда да е на реални километри и от към външен вид/оборудване си отговаря на VIN-a. Уж са сменяни веригите. Абе дето се вика ако всичко и е наред дори и да не са сменяни ще се прежаля да ги сменя. Мисля да отида да я видя.


:чрд:
Честит Юбилей - 15г във форума.
Може ли да се похвалиш със софийска Х5?
Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 2.09.2015
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от luftwaffe » 08 Сеп 2021, 19:49

Spit-Fire написа:Нов ден, нов късмет.

Ходих да гледам тази лъскавата в Пловдив. На 700 000 реални е, 3 дюзи за смяна, по оказването тампони. Има и козметични забележки вътре, които не бях видял. Задна дясна джанта има 5 заварки. Не е моята, явно.

Преди малко бях до Пазарджик да гледам тази: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=leesxj

Като цяло историята на колата е малко странна, но има документ датиращ от 30/04/2013 година за основен ремонт на двигателя в следствие на скъсана верига - 7969 лв.

Редена е цялата да стане фейслифт. Навигацията и салона работят. Лампите в купето премигват яко защото са ЛЕД - не знам дали е от това, но най-вероятно. Има забележки по разни пластмаси и т.н. но нищо фрапантно. Предните 2 калника са евентуално за боя. Стъклата на фаровете имат олюпено, но съм виждал в ОЛХ обяви за 2-те за 300 лева та ще го преживея. Колата уж има ремап в Маднес и като цяло доста, доста по-приятно ускорява от тази 286 коньовата. Направи ми впечатление нещо странно в автомата и на 2-те - на режим СПОРТ но даване на газ тип пенсионер в града - при смяна от 2-ра на 3-та отчетлив удар. И 2-те коли го направиха, само на спорт и само в режим с подаване на почти никаква газ.

В тази ме притеснава следното - при спиране дори и при много ниска скорост тип 20-30 км. предницата не само тресе яко ами все едно някой клати цялата кола напред - назад. Човека каза, че дисковете са за смяна. Но ми се струва много странно само от едни дискове да удря толкова стабилно при спиране. Колата е с адаптивно окачване, ако има значение, но нямаше грешки по таблото.
Другото, което ме бъгна е нещо като зумер някъде зад таблото - много странно се чуваше всеки път при отваряне/затваряне на врата или след палене на автомобила, абе не мога да определя и аз, но много гаден звук. Дори и да не е нещо притеснително е адски дразнещо и не знам как може да се разкара.

Окачването вози сравнително стегнато, не се чуваха някакви звуци тип хлоп-троп.

Най-много ме печели този основен ремонт на мотора. Документа за ремонт е от Найси Кар Пловдив та ми се струва, че може да му се има вяра.

Може би утре ще я водим на преглед и нея.


Лекото тупкане от 2-3 на Спорт с малко газ го прави на 90% от тия Х5-ци. :dunno:
Този звук при отваряне на вратата и палене е най-вероятно от допълнително поставян имобилайзер.

Ако е на реални 270хил. км е истинска находка. Гледай състояние не километри, защото една кола може да е кенеф и на 150 000 и да е в много по-лошо състояние от такава на 400 000.

Аз като търсих моята такова нещо не бях виждал - 5-6 хил. лв разлика в цената, а състоянието е едно и също. :mrgreen: :mrgreen:

Scrapyard user
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Spit-Fire » 08 Сеп 2021, 20:31

Alpina_Johnnie написа:
Spit-Fire написа:Колеги, не искам да се надъхвам излишно, но кола на реални 270 000 км. попадение ли е, ако е сравнително читава? Направих и справка по ВИН и макар и да са рехави записите (общо 15 от 2007-ма насам), вкл. има и няколко от София от 2020-та, изглежда да е на реални километри и от към външен вид/оборудване си отговаря на VIN-a. Уж са сменяни веригите. Абе дето се вика ако всичко и е наред дори и да не са сменяни ще се прежаля да ги сменя. Мисля да отида да я видя.


:чрд:
Честит Юбилей - 15г във форума.
Може ли да се похвалиш със софийска Х5?


Ехее, баси мамата....... кога минаха 15 години :confused: ма настръхнах, признавам си, приех го направо като знак от съдбата :mhihi:

Иначе не мога да се похваля все още, утре пристигаме в София да я видим. Исках да не давам много много инфо да не вземе някой да я отмъкне преди мене :mhihi: То не че не може да цъфне и утре преди мене де ама здраве да е.

Ама като цяло колата мяза да е наистина на 270 000, гледахме и историята, последно е влизала за масло и филтри в Ауто Бавариа на 256 000. Уж има фактура за всички части по смяната на веригата ама за самата смяна няма та там ще е малко на доверие работата. Има всички екстри, които искам (комфортен салон с подгрев :mhihi:) и е без адаптивни окачвания и други скъпо струващи простотии. Да не казвам голяма дума, но ако няма някакви мега фрапантни забележки ще я взема и ако трябва ще и сменя отново веригите.


luftwaffe написа:
Лекото тупкане от 2-3 на Спорт с малко газ го прави на 90% от тия Х5-ци. :dunno:
Този звук при отваряне на вратата и палене е най-вероятно от допълнително поставян имобилайзер.

Ако е на реални 270хил. км е истинска находка. Гледай състояние не километри, защото една кола може да е кенеф и на 150 000 и да е в много по-лошо състояние от такава на 400 000.

Аз като търсих моята такова нещо не бях виждал - 5-6 хил. лв разлика в цената, а състоянието е едно и също. :mrgreen: :mrgreen:


Не е тази на 270, друга е. Тази по-скоро се отказах от нея заради комбинацията adaptive drive + active steering. Четох не особено приятни неща за ремонтите, особено когато са в комбинация.

Не знам защо ама като цъкам по обявите ми прави впечатление, че предимно се гледат черни, яко натокани Х5-ци. Други по-постни или друг цвят имат по 4-500 преглеждания а тези направените по 6000. Явно това се търси. Ама кофти работа като цяло - има някакви мега курници за 30К защото гледат явно някакви други обяви дето пише сменени вериги едно друго и решават и те да се пробват за повече пари. Звънях на няколко такива и първоначално са много отворени - колата топ, няма на къде да намалям цената едно друго а после ми звънят по 2-3 пъти дали ще ходя да я гледам. Абе надявам се сагата да приключи скоро, че много нерви отиват.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от msi200 » 08 Сеп 2021, 22:14

Да вметна само - не гледайте само последното влизане на колко км е било.
Често се оказва, че е имало предпоследно влизане на двойно повече км от последното...
I love the sound of V8 in the morning...

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook