Isofix/Latch в средата на задната седалка?

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 10.05.2008

Isofix/Latch в средата на задната седалка?

Мнение от Насов » 16 Фев 2012, 14:04

Интересува ме дали някой е забелязал да има скоби за детско столче в средата на задната седалка. Аз имам само от двете страни. Съдейки по тази снимка от мануала :
latch.jpg
има котва в средата на пода на багажника /аз и нея я нямам/ би следвало да е възможно. Предполагам, че трябва нова облегалка, но нищо не намирам в нета по въпроса. Ако знаете нещо, ще се радвам да споделите, че зад предните седалки му идва тясно.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 10.05.2008

Re: Isofix/Latch в средата на задната седалка?

Мнение от Насов » 17 Фев 2012, 18:38

Пълно затъмнение по въпроса. Новите го имат, Х3 го има, но нищо адекватно не намирам за преди фейслифта на е53. Снимката е от мануала за 2001-ва. Схемата която намирам: Изображение нещо няма скоби в средата. Не могат да се ползват и двете крайни на страничните, твърде далече са. В средата е много по-удобно, а и безопасно, особено при наличието на странични въздушни възглавници. Дали е възможно да разглобя облегалката и да си добавя скоби, щото и облегалки не намирам да се продават такива... Най-добре ще е ако мога да преместя от страничните, но нещо не виждам дали е възможно изобщо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Re: Isofix/Latch в средата на задната седалка?

Мнение от tsb_bg » 04 Апр 2012, 21:55

Скобите на ISOFIX-a са само на крайните седалки
Ако се сложи детско столче на средата то не се закрепва за скобите, а с колана на средата и допълнително се фиксира за облегалката, с колана на гърба на самото столче.
Този символ на капака на пода означава това, а не че столче с ISOFIX може да се монтира по средата

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook