Печка Webasto Thermo Top Z

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 7.01.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Х5, E70 LCI

Печка Webasto Thermo Top Z

Мнение от veso2710 » 03 Фев 2012, 13:31

Колеги, имам печка Печка Webasto Thermo Top Z,но на монитора не ми се показва опция да я пускам с таймер (ръчно), както вентилацията например. Работи със сигурност, защото съм виждал дима от нея под автомобила. Може ли по някакъв начин (софтуерен или друг), тази опция да ми се появи на монитора или друг способ, та да я включвам половин час (например),преди да запаля, та де е топло и колата да е "загряла"? БМВ Х5,2004г. Е53, дизел. Благодаря предварително.
Relax

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Печка Webasto Thermo Top Z

Мнение от Ivo_Borisov » 03 Фев 2012, 23:16

Ами трябва някой да ти я отключи и ще си я командваш с таймерите :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 7.01.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Х5, E70 LCI

Re: Печка Webasto Thermo Top Z

Мнение от veso2710 » 04 Фев 2012, 20:28

Мерси,колега-извинявай,че малко наивно,но как става цялата работа? Софтуерно е предполагам, може ли някой да го направи и колко струва? Може ли и други екстри да се "отключват"? Надявам се, всичко това не влияе на живота на печката или други компоненти на автомобила...
Често пътувам по остта София-Пловдив-Хасково,та и по на юг,така че колеги-пишете ако някой може да го направи!
А колко струва в "Камор" и другите БМВ представители?
Благодаря предварително!
Relax

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Печка Webasto Thermo Top Z

Мнение от Ivo_Borisov » 04 Фев 2012, 21:45

Отключва се софтуерно, всеки който разбира тези неща може да ти го направи, цената в Дару мисля че е 80 лв по спомен, а колеги го правят за 30-40 лв, всеки различно. Може да ти се отключи например тв в движение ако имаш нави, дневни светлини, такива неща. По принцип не би трябвало да влияе на живота печката дали е отключена или не. Аз също мога да ти я отключа, но ме съмнява да се засечем кога и аз и ти пътуваме :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 7.01.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Х5, E70 LCI

Re: Печка Webasto Thermo Top Z

Мнение от veso2710 » 05 Фев 2012, 0:11

Ivo_Borisov написа:Отключва се софтуерно, всеки който разбира тези неща може да ти го направи, цената в Дару мисля че е 80 лв по спомен, а колеги го правят за 30-40 лв, всеки различно. Може да ти се отключи например тв в движение ако имаш нави, дневни светлини, такива неща. По принцип не би трябвало да влияе на живота печката дали е отключена или не. Аз също мога да ти я отключа, но ме съмнява да се засечем кога и аз и ти пътуваме :lol:


Мерси,колега за информацията-изясниха ми се доста неща.
Всъщност следващия уикенд има шанс да ходя към Пампорово-може пък и да се засечем. :bchug:
Relax

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Печка Webasto Thermo Top Z

Мнение от Ivo_Borisov » 05 Фев 2012, 9:05

Няма проблем, пиши ако идваш! :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 7.01.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Х5, E70 LCI

Re: Печка Webasto Thermo Top Z

Мнение от veso2710 » 05 Фев 2012, 15:41

Ivo_Borisov написа:Няма проблем, пиши ако идваш! :bchug:


ОК,мерси.
Relax

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 7.01.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Х5, E70 LCI

Re: Печка Webasto Thermo Top Z

Мнение от veso2710 » 24 Окт 2012, 21:57

Здравейте!
При студено време (миналата зима),печката ми работи идеално,когато запаля студен двигател-загрява всичко мн.бързо,дими си отдолу и т.н. Когато я пусна от таймера или Direct Mode,обаче,спира след около 3-4 секунди. Мислех си,че просто акумулатора не ми е нов и вероятно слаб (печката автоматично се изклчючва ако напрежението е недостатъчно),но сега сложих чисто нов акомулатор и ефекта е същия-след 3-4 секунди,бученето спира. Дали е,защото не е достатъчно студено или имам някаъв проблем? Имам дистанционно за печката,което искам да монтирам, та да знам дали има смисъл да го слагам, а и преимуществата на работеща печка,няма смисъл да коментирам.
Мерси! :yes:
Relax

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Печка Webasto Thermo Top Z

Мнение от Ilko Ivanov » 24 Окт 2012, 22:35

Аз си блъсках 2 години главата докато разбера от къде идва проблема с отключването на печката при Е53.
Просто тези които са с фабрично отключена печка имат един клапан за водата допълнително над левия фар.
Когато се отключва печката на Е53 трябва ръчно да се промени един ред в IHKA с NCS-а,който е за въпросния клапан и всичко заработва ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 7.01.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Х5, E70 LCI

Re: Печка Webasto Thermo Top Z

Мнение от veso2710 » 24 Окт 2012, 22:54

Ilko Ivanov написа:Аз си блъсках 2 години главата докато разбера от къде идва проблема с отключването на печката при Е53.
Просто тези които са с фабрично отключена печка имат един клапан за водата допълнително над левия фар.
Когато се отключва печката на Е53 трябва ръчно да се промени един ред в IHKA с NCS-а,който е за въпросния клапан и всичко заработва ;)


А,така ли-интересно!? Да ти кажа,моята не беше отключена,когато взех колата...един колега от форума ми я отключи,та сега таймера ми излиза на на екрана. Дали,това което си писал важи и за мен?
До колкото знам, ти си доста просветен,утре да направя една снимка на дисплея-да си кажеш мнението (ако не те затруднява, разбира се).
Мерси! :yes:
Relax

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 28.12.2011
Пол: Мъж

Re: Печка Webasto Thermo Top Z

Мнение от niktoptop » 28 Окт 2012, 9:44

Здравейте колеги,искам да ви попитам знаете ли и можете ли да ме упътите,аз съм от Бургас и искам да ме насочите към някой който да може да ми отключи въпросната печка,т.к.,на екрана няма такава за момента опция,освен вентилацията.
предварително ви благодаря!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 17.11.2012
Местоположение: Панагюрище
Пол: Мъж
Кара: Е87 118Д

Re: Печка Webasto Thermo Top Z

Мнение от muleshkov » 09 Дек 2012, 14:26

Ще попитам и аз за печката...
Наскоро си купих Е53 но като погледнах двете букси върху печката са извадени като включа малката и печката почва да бучи нещо и я спирам , което ме навежда на мисълта щом са извадени буксите вероятно има проблем.Иначе на дисплеят имам таймер за пускане и като се нагласи времето светва червено вентилаторче до бутона за управление и като дойде времето се вкл. вентилацията в колата но недуха топло.
Къде да търся проблема софтуерен ли е хардуерен ли е с ресетване оправя ли се и как се ресетва... чета нещо за бушон и запален двигател но не съм много наясно

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 7.01.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Х5, E70 LCI

Re: Печка Webasto Thermo Top Z

Мнение от veso2710 » 20 Дек 2012, 18:30

Здравейте!

Прав ли съм,че моята печка (Thermo Top Z),подгрява само охладителната течност на автомобила,преди или по време на работа на двигателя, а за същата функция плюс затопляне на купето и размразяване на стъклата е пригодена Thermo Top C...поне,така разбирам тези указания: http://www.rmsconsult.co.uk/berlingo/fi ... manual.pdf.
Друг въпрос: Когато на дисплея е показано Heating/Ventilation и таймерите,то таймерите за кого се отнасят - за затоплянето или за вентилацията?
Понеже не ми тръгва печката,със Скенера махнах опцията Ventilation,но пак не тръгва-още повече,че сега и автоматично не се включва,когато запаля студен двигател (за разлика от миналата зима).
Е53 '04 3.0Д Фейса.

Благодаря! :yes: :D
Relax

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 30.10.2009
Местоположение: Русе и около...
Пол: Мъж
Кара: х5 феис
Мечтае да кара: нещо по..бързоооо

Re: Печка Webasto Thermo Top Z

Мнение от d_kehaiov » 30 Дек 2012, 17:34

здравейте колеги и от мен един въпрос за печка.. х5 2004 дизел 3.0(то пък няма друг :))
.......та значи моята печка работи със сигурност , защото като я включа с таймера работи 30 мин и се изключва.До тук добре ама имам един комшия който е със същата х 5-ца само че той твърди че неговата стопляла и разтапяла 2 см лед от колата му за 30 минути и вътре било топло като влезе , а моята въобще не прави такива неща.Просто когато вляза 30 мин по-късно духа все едно че съм пуснал парното когато колата е в началото на синята зона на температурата.

Само да спомена че неговата е германка , а мойта италянка.Нормално ли е да има разлика или имам проблем? Благодаря за отговорите предварително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 7.01.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Х5, E70 LCI

Re: Печка Webasto Thermo Top Z

Мнение от veso2710 » 05 Яну 2013, 21:51

ЧНГ на всички! :D

Колеги,нужен ми е някой,който разбира от тези печки, да я пусне или да каже,какъв е проблема...Нито от таймерите тръгва,нито пък автоматично,когато е студено (миналата година, поне последното правеше...)
Във вторник съм на път...нещо от рода Хасково-Пловдив-София и обратно...ако някой се наема,моля да пише!
Х5 '04 3.0д, Webasto Thermo Top Z.
Мерси! :yes:
Relax

Следваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook