Печка Webasto Thermo Top Z

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж

Re: Печка Webasto Thermo Top Z

Мнение от evgeni_esm » 27 Яну 2013, 23:25

Печка на Х5 М спорт пакет 3.0 2010год.Колеги не ми работи печката. От Дару кар ми казаха че компютъра показва грешка изгоряла свещ. Не можели да видят какъв модел е печката,ако е Вебаста можела да се оправи в представителния сервиз,но ако не, трябва да сменя цялата печка-2150лв?
Някой да помогне със съвет?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 7.01.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Х5, E70 LCI

Re: Печка Webasto Thermo Top Z

Мнение от veso2710 » 28 Яну 2013, 17:10

veso2710 написа:
Ilko Ivanov написа:Аз си блъсках 2 години главата докато разбера от къде идва проблема с отключването на печката при Е53.
Просто тези които са с фабрично отключена печка имат един клапан за водата допълнително над левия фар.
Когато се отключва печката на Е53 трябва ръчно да се промени един ред в IHKA с NCS-а,който е за въпросния клапан и всичко заработва ;)


А,така ли-интересно!? Да ти кажа,моята не беше отключена,когато взех колата...един колега от форума ми я отключи,та сега таймера ми излиза на на екрана. Дали,това което си писал важи и за мен?
До колкото знам, ти си доста просветен,утре да направя една снимка на дисплея-да си кажеш мнението (ако не те затруднява, разбира се).
Мерси! :yes:


Към колегата Илко - за това ли става въпрос или съм на светлинни години от истината? :yes:

DSC_0027[1].jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Relax

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Печка Webasto Thermo Top Z

Мнение от Ilko Ivanov » 28 Яну 2013, 19:32

veso2710 написа:
Към колегата Илко - за това ли става въпрос или съм на светлинни години от истината? :yes:

DSC_0027[1].jpg

Да за тази грешка става въпрос,трябва да се кодира климатроника за без този клапан и ще си работи коректно печката.

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 7.11.2017
Местоположение: Провадия
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 3.0D facelift
Мечтае да кара: BMW E31 CSI

Re: Печка Webasto Thermo Top Z

Мнение от Skylevel » 09 Окт 2021, 18:04

Здравейте, имам няколко въпроса, как работи въпросната печка на е53 фейс. Имам кан бус модул който ми позволява от копчето на ключа да запаля печката. Тя си тръгва почва да дими чува се тракането на помпата, стопля горния маркуч, но вътре в колата не е топло. Работи печката около 5-8мин, включва се вентилатора вътре и толкова. След като се изключи печката продължава вентилатора, но тя повече не се включва. Нямам никакви грешки на диагностилка относно печка и климатик. Горния маркуч който влиза в клапанчетата под печката се стопля, но дали помпата работи или се стопля от термодинамиката нз. Каква е всъщност идеята? Не е ли да ти стопли купето и двигателя преди да запалиш?

Изпратено от моят SM-N960U1 с помощта на Tapatalk
If life give you computer, overclock it!

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook