х3 мнения

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 5.01.2011
Пол: Мъж

х3 мнения

Мнение от Daz » 04 Май 2011, 21:00

Здравейте. Наклоняваме решението си към БМВ х3. Двуумяхме се между нисан кашкай и бмв х3. Днес карах един нисан кашкай 2.0 куб.см 140 к.с. бензин автоматик и останах много доволен. Разхода беше добър и доста добре дърпаше. Останах много доволен. Возеше леко твърдо, но на мен така ми харесва. Като цяло бях доволен, но след като прочетох във форума на нисан една доста голяма тема за чупещи, тракащи и скърцащи амортисьори, скъсани втулки и още доста проблеми по окачването, доста се зачудих дали да е кашкай въобще. Тази или другата седмица ще карам една БМВ х3 на един приятел и ще направя сравнение между двете коли. Но искам да ви питам вас, които вече притежавате такава кола:

1. Какви са най-често срещаните проблеми при БМВ х3 и кои от тях са по сериозни (като окачване, двигател и т.н.)
2. Дизел или бензин е по-добре специално за БМВ х3 (от двигателите 2.0)?
3. Доволни ли сте от колата и бихте ли я подменили в скоро време с друга?
4. Вашето собствено, индивидуално мнение отностно колата (возия, бързина, поддръжка, разход и друго, което се сетите)

Бих искал да знам тези работи, защото колата най-вероятно ще е втора ръка, а не мога да знам предния собственик как я е карал в нашата джунгла България и за това да знам какво мога да очаквам като проблеми отностно тези работи, които изброих.

Ще съм ви наистина много благодарен, защото доста се двуумя. Извинявам се ако съм объркал нещо :) Очаквам вашите мнения отностно колата. Благодаря!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: х3 мнения

Мнение от X5 E70 » 07 Май 2011, 18:30

1. Toва е може би най-безпроблемния модел на БМВ. На 3.0d 204 k.с. проблем са му пеперудките който е решен при 218 к.с.
Х3 не съм чувал да има проблеми
2. Дизел, 2.0d си понавървява прилично и не е лаком. Е, за предпочитане е 3.0d или sd. Още Мечо Пух е казал ,,колкото повече толкова повече,,. А Мечо Пух е бил умен мъж
3. Подарих Х3 3.0d автомат на жена ми преди 3 години, беше употребявана, на 3 години, на 131 000 км.
Досега за 3 години съм сменил:
- подгревни свещи (96 Евро 6-те, оригинални)
- колектор (420 Евро)
Колата в момента е на 161 000 км, никави проблеми до момента
4. Много здрава кола, толкова е грозна че започва да ми харесва. Дилърите казват че е последната истинска Х3, новата ще се прави в щатите и ще е красив но пластмасов боклук като Х5 и Х6

Всичко изписано до момента се отнася за старата Х3, за новата нямам мнение. Карах я тестово, приятна за каране но е много рано да се каже дали е проблемна

BMW Performance
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 9.05.2008
Местоположение: М Кар
Пол: Мъж

Re: х3 мнения

Мнение от MCar » 07 Май 2011, 18:46

Както каза колегата, наистина Х3 може би е най-безпроблемният модел на БМВ откъм сервизиране. Ако се взима втора ръка, разбира се трябва да се внимава как и от кого е карана колата.

При Х3, особено за двулитров двигател, според мен е задължително да е дизел. 2.0i е доста муден и харчи твърде много. 2.0d, при нормално каране, ще ти дава не повече от 10л/100км градско и върви доста по-добре от 2.0i. Бих те посъветвал, ако ти е възможно, да вземеш 2.0d със 177 к.с. (а не със 150 к.с.) защото е по-тих, по-пъргав и по-мако харчи.

Колата като цяло, според мен, е много добра. Много добра комбинация между градски автомобил и такъв за дълъг път. Ако човек иска да поддържа само един автомобил, това за мен е оптималният вариант. Поведението на пътя е просто страхотно и завидно за много други леки автомобили. Управлява се много приятно. Вози малко твърдо дори без спортното окачване, но на мен това ми харесва и не ми направи впечатление.
Също така, това, че не става за оф роуд не е вярно. Да, не е като Ленд Ровър, но се държи съвсем прилично като за този клас автомобили.

С две думи - препоръчвам ти го този модел.
Успех!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: х3 мнения

Мнение от stocky » 08 Май 2011, 17:15

Преди година на предишното BMW Premium Selection изложение приключи дилемата в нашето семейство. Дилемата беше именно: нов Кашкай с фул екстри (камера, keyless, стъклен таван, 18" и т.н.) или двугодишна Х3 със средно ниво на оборудване. Еми... взехме Х3-ката и до сега не сме съжалили и за момент. Колата е 2008г. Х3 2.0d Steptronic 177к.с.

Усещането от кутията на BMW-то е по-добра от CVT-то на бензиновия Кашкай. При него има един момент в който оборотите се вдигат много, а колата тъпче на едно място и само ръмжи (в това отношение CVT кутията при бензиновия Outlander е много по-добра), докато при BMW-то много лесно и интуитивно можеш да накараш колата просто да ускори на същата предавка или да я накараш да върне предавка.

За возията мога да кажа, че и двете возат приятно твърдо, но BMW-то има значително по-добро пътно поведение, оправдаващо по-твърдата возия.

Като вървене не е удачно да сравняваме атмосферен с турбомотор като цяло, а и има съществена разлика в мощностите на двете коли, така че е ненужно да казвам, че BMW-то по-пъргаво.

Офроуд възможности - абе и двете са си градски СУВ-чета и нямат място много далеч от пътя. ALL MODE 4x4 системата на Нисан ме впечатли преди време с офроуд възможностите си, но аз я пробвах в един нов X-TRAIL, а той за разлика от Qashqai е с централен LSD, което ме навежда на мисълта, че когато колата остане на кантар (и като тежест и като сцепление) разчиташ само на софтуерен "блокаж", както е и при xDrive. Последната все още не съм имал възможност да я покарам офроуд, а само на снежен път и мога да кажа, че ако боравиш плавно с волан и педали колата е предсказуема и стабилна. Ако обаче станеш твърде самоуверен от това, че караш 4х4... нещата могат да загрубеят много бързо. На сух асфалт xDrive дава уникално поведение в завой като за автомобил с толкова висок център на тежестта.

Разход на гориво - тук нямам впечатления от Нисана, но мога да споделя разхода на BMW-то. Градско в Пловдив дава около 9л/100км като се кара предимно на къси разтояния студена (зимата стига и дори може би леко подминава 10). По Великден пътувах до Румъния и колата за 1500км смесено каране даде 6,3л/100км. Смесицата представляваше: междуградски равнинен път 80%, планински междуселски 10%, градски 10%. В градовете стриктно 70км/ч в Румъния и 60км/ч в България, Междуслеско планинско беше само в Румъния и там на изкачванията има лента за изпреварване и се кара доста равномерно около 80-90км/ч. Междуградско равнинно - Румъния 110км/ч на темпомат, България 130км/ч на темпомат.

P.S.: сори, че се получи толкова дълъг пост, ама бях изправен пред същата дилема и се стремя да дам максимално пълни наблюдения, за да придобие колегата по-добра представа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 5.01.2011
Пол: Мъж

Re: х3 мнения

Мнение от Daz » 08 Май 2011, 21:41

Благодаря много колеги. Благодаря ти, stocky. Наистина мнението ти беше много изчерпателно и мнооого полезно :) Точно такова нещо очаквах да напише някой. Благодаря отново :)
Изображение

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook