Запитване за Чип Тунинг?

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Запитване за Чип Тунинг?

Мнение от Toneloker » 21 Апр 2011, 11:46

Сега говорих с едно момче, което ми предложи чип с, който колата ставала 340-350 к.с(заводски 286). Чипа се водел силов и отделно имало друг който свалял разхода с 3л и колата ставала 320-320 кс.с.
Програмирането ставало в Италия като им прател информацията от моя чип, а там вече си я програмирали...
С гаранцията нямало проблем, но ми е много интересно как само от чип ще изкара тези 60-70 коня. :shock:
Някой пробвал ли е подобен чип или въобще да чиптоса колата си?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: Запитване за Чип Тунинг?

Мнение от VRPerformance » 21 Апр 2011, 11:59

може,3-литровия мотор е доста здрав :) Друг е въпроса след това дали найстена си на тея коне или само те мятат...трети е въпроса дали ще успее да ти префлашне ЕКУ-то или ще трябва да се отваря,последното не е добра идея :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Запитване за Чип Тунинг?

Мнение от stocky » 21 Апр 2011, 12:32

Сигурно става въпрос за Пиасини. До колкото съм чувал момчето им праща по Скайпа файла, който е разчел от твоето ЕКУ, после те го "преправят" и го пращат (отново по Скайпа) и момчето ти го набива обратно в ЕКУ-то. Имаше няколко човека (предимно със Субару), които в началото бяха доволни от "чипа", но после се оказа, че момчето просто е сложило някаква джаджа, която да лъже електронния дросел и колата субеткивно върви повече, но реално...не. Дано твоя човек да прави нещо по-истинско. Разглеждал ли си вариантите на Hamann, Schintzer, G-power... има доста примамливи предложения?

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 18.04.2011
Пол: Мъж
Кара: Дизел с 2 турбини
Мечтае да кара: Alfa Romeo 8C

Re: Запитване за Чип Тунинг?

Мнение от M.Gruev » 21 Апр 2011, 12:58

Аз имам опит с чипването на дизели и мисля, че бих могъл да ти бъда от полза. Накратко тези коне, които ти ги казват са си просто една произволна цифра и нищо повече. Единственият начин да разбереш колко коня може да качи чипа е да отидеш на "Дино" и там като замериш преди и след чипа може разбереш разликата в конете. Конете на страна, разлика във вървенето ще има доста голяма ако чипа е добър.

Има обаче и доста негативи от чипването. Най-общо казано скоростната кутия, съединителя, турбото, маховик и различни елементи по двигателя ще се износят доста по-бързо от нормалното.

С разхода, е тук вече малко са се размечтали. С 3 литра няма как да падне. Реално след чипване разхода наистина пада, но това само при положение че колата се кара много кротко. Ако се натиска повече разхода е дори по-голям.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Re: Запитване за Чип Тунинг?

Мнение от Toneloker » 21 Апр 2011, 14:43

Аз после ще я кача на дино. :mhihi: Обаче, ако ги постигне реално няма ли да пренатовари турбините прекалено много. Да не стане след 20-30к км да трябва да сменям турбото. :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: Запитване за Чип Тунинг?

Мнение от VRPerformance » 21 Апр 2011, 17:02

stocky написа:Сигурно става въпрос за Пиасини. До колкото съм чувал момчето им праща по Скайпа файла, който е разчел от твоето ЕКУ, после те го "преправят" и го пращат (отново по Скайпа) и момчето ти го набива обратно в ЕКУ-то. Имаше няколко човека (предимно със Субару), които в началото бяха доволни от "чипа", но после се оказа, че момчето просто е сложило някаква джаджа, която да лъже електронния дросел и колата субеткивно върви повече, но реално...не. Дано твоя човек да прави нещо по-истинско. Разглеждал ли си вариантите на Hamann, Schintzer, G-power... има доста примамливи предложения?
Колега тази информация която предостави НЯМА нищо общо с БМВ,PIASINNI е фирма произвеждаща уред за тунинг на японски автомобили с японски компютри...нещата там стоят на съвсем друго ниво и мнението е тотално извън темата :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: Запитване за Чип Тунинг?

Мнение от VRPerformance » 21 Апр 2011, 17:05

Toneloker написа:Аз после ще я кача на дино. :mhihi: Обаче, ако ги постигне реално няма ли да пренатовари турбините прекалено много. Да не стане след 20-30к км да трябва да сменям турбото. :mhihi:
Не после,преди тунинга също трябва да минеш на дино ако мислиш да го правиш и след него,диното трябва да е едно и също и при двете замервания...
Отностно турбото,ти дори и сега ако незнаеш как да си експлоатираш автомобила можеш да го строшиш след 20-30к км...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Re: Запитване за Чип Тунинг?

Мнение от Toneloker » 21 Апр 2011, 18:23

stocky написа:Сигурно става въпрос за Пиасини. До колкото съм чувал момчето им праща по Скайпа файла, който е разчел от твоето ЕКУ, после те го "преправят" и го пращат (отново по Скайпа) и момчето ти го набива обратно в ЕКУ-то. Имаше няколко човека (предимно със Субару), които в началото бяха доволни от "чипа", но после се оказа, че момчето просто е сложило някаква джаджа, която да лъже електронния дросел и колата субеткивно върви повече, но реално...не. Дано твоя човек да прави нещо по-истинско. Разглеждал ли си вариантите на Hamann, Schintzer, G-power... има доста примамливи предложения?


Чипа на Hamann е 1200 евро, но се замислих да я правя цялата, но вече трябва да се свържа с тях. Да знам дали и в България ще стане номера, или да ходя до Германия.
На Schintzer също ми допадна пакета. :roll:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 30.01.2010
Местоположение: Sofia, Bourgas
Пол: Мъж
Кара: X5 E70 35d, S8;
Мечтае да кара: X5M
Детайли за колата: super reza4ka!

Re: Запитване за Чип Тунинг?

Мнение от E70 3.0SD » 21 Апр 2011, 20:20

Това за разхода да падне с три литра искренно и лично ме :mhihi: . Твърдо залагам на Шнитцер. Познавам собственика на Овердрайв и само на тях бих се доверил макар, че не очаквам чудеса ако се вдигне мощността с 20-30 к.с. и затова се колебая :kuku:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Re: Запитване за Чип Тунинг?

Мнение от Toneloker » 21 Апр 2011, 20:56

Човек със същата като моята твърди, че паднал и се усещала разлика. :mhihi:
За Overdrive бях, чел, че миналата седмица са направили от Х6М на Hamann tycoon Evo. И евентуално, ако ще разкрасявам моята ще е там. :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Запитване за Чип Тунинг?

Мнение от msi200 » 03 Май 2011, 16:19

А с автоматичната кутия какво правим? Тя и без това е на ръба на възможностите си с този двигател. Освен това, раздатката е с верига, което според мен не е много издръжливо решение. Ако мислиш да я караш дълго време тази кола, не се занимавай с чипове.
I love the sound of V8 in the morning...

BMW Performance
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 9.05.2008
Местоположение: М Кар
Пол: Мъж

Re: Запитване за Чип Тунинг?

Мнение от MCar » 03 Май 2011, 17:16

Колега, вчера точно си говорих с един приятел, който бачка/ше ( :roll: ) в Overdrive и каза, че не си заслужава да се слага чип. Усезаемо скъсява живота на двигателя.

По-оферта, определено, е да я закараш в Хаман. Трябва да им пратиш колата и те ще се погрижат за нея, но на тях може да им се има пълно доверие и да знаеш, че ще се свърши качествена работа. Колкото хора са идвали в Пловдив с подобни питания, всичките са били съветвани да не рискуват с тези чипове.
Изображение

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook