Въпрос за скоростна кутия на Х6

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 7.05.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Въпрос за скоростна кутия на Х6

Мнение от rasim » 14 Апр 2011, 14:02

На колко км се сменя маслото на скоростната кутия на Х6 35д , и какво трябва да е маслото ? мерси предварително

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Въпрос за скоростна кутия на Х6

Мнение от msi200 » 14 Апр 2011, 14:51

Е това намерих през гугъл, а масло за автоматик в БГ си купувам само от официален дилър:

GA6HP26Z - това би трябвало да ти е кутията. Първа смяна около 160х. км, ако всичко е нормално...

The transmission fluid has a Condition Based Service interval of approximately 100,000 miles; please refer to S.I. B00 07 02 for further information. Never mix any other oil with this transmission fluid when doing repairs or topping up.

Номера: Shell M-1375.4, BMW Part No. 83 22 0 142 516
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 30.01.2010
Местоположение: Sofia, Bourgas
Пол: Мъж
Кара: X5 E70 35d, S8;
Мечтае да кара: X5M
Детайли за колата: super reza4ka!

Re: Въпрос за скоростна кутия на Х6

Мнение от E70 3.0SD » 14 Апр 2011, 22:00

Риска за повреда се увеличава драстично след смяна на маслото на кутията а също бях информиран, че смяната на маслото евентуално увеличава живота и с 20%. БМВ и на раздатката и дават 150 х. км. живот, но не съм чул някой да я смени преди да се е счупила :mrgreen: Информацията ми е след консултация с ДАРУ и КАМОР.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Въпрос за скоростна кутия на Х6

Мнение от msi200 » 14 Апр 2011, 22:44

E70 3.0SD написа:Риска за повреда се увеличава драстично след смяна на маслото на кутията а също бях информиран, че смяната на маслото евентуално увеличава живота и с 20%. БМВ и на раздатката и дават 150 х. км. живот, но не съм чул някой да я смени преди да се е счупила :mrgreen: Информацията ми е след консултация с ДАРУ и КАМОР.


Колега, метнали са те на джанката. И т'ва са ни официалните дилъри в София. На мен ми звучи като "ние не можем/или не искаме/ да ти сменим маслото на автомата като хората, защото може да направим някой гаф. По-добре изчакай колата да излезе от гаранция и да ти земем 5-10 бона за нов автоматик барабар с турбината". За БМВ lifetime = докато има гаранция, а те гаранция над 120000км не дават. Но във документацията на ZF си пише, че маслото се сменя. И това за 20-те процента незнам как са го изчислили :)

Също, аз до момента не съм чул за раздатка, на която да не се сменя маслото. Друг е въпроса, че повечето хора не знаят за съществуването и, докато не сдаде багажа.
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 8.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 3.0d
Мечтае да кара: 650xi

Re: Въпрос за скоростна кутия на Х6

Мнение от dan1el » 15 Апр 2011, 9:01

Мен ме метна официален сервиз, че видиш ли на Х5 Е70 скоростната кутия била капсулована и не се сменяло :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Въпрос за скоростна кутия на Х6

Мнение от X5 E70 » 15 Апр 2011, 9:32

Хора, що се учудвате на некомпетентността на ,,дилърите,,?
Куцо и сакато е назначено на работа и никой не се интересува колко е компетентен, важното е да не иска висока заплата.
Ако нещо се случи с колата вината се прехвърля на клиента. Ако клиента е свикнал да се бори и да си отстоява правата (а такива се единици) клякат и поемат разходите свързани с некадърността на песонала. Но това са единични случаи.
Те ви го христов от камор - от приемчик в балкан стар - шеф на сервиза на камор.
Той мерцедесите не познава след толко години но вече с БМВ се занимава. И цялата му работа е да изкрънка 100 лв от клиента за да избута колата по-напред в графика и кражба на части.
Търговците са същите - на всека година-две се местят по различните марки и плюят предходните.
Обучение? Забравете ...
Това което става за работа и разбира работи за себе си а не в оторизирания сервиз

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 7.05.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: Въпрос за скоростна кутия на Х6

Мнение от rasim » 15 Апр 2011, 10:40

Аз попитах в М Кар на колко хил. км се сменя маслото и ми отговориха на 90 000 е препоръчително , питах ги също и колко струва , казаха към 700 лв с труд . Но проблема е че не ми се занимава с официални сервизи , защото докато ми сменят маслото , ще сменят и 1000 други работи , защото не е в гаранция , и затова попитах какво е маслото , и да си ги купя отделно и да дам на познат майстор да ми ги смени , мерси все пак :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Въпрос за скоростна кутия на Х6

Мнение от msi200 » 15 Апр 2011, 17:17

Значи, искай да ти направят промивка на кутията или с други думи да сменят цялото масло, а не само част от него. Доколкото знам, при тези кутии не може да източиш маслото от турбината, понеже няма пробка. И би трябвало да има някаква тънкост как да се смени цялото. Маслото не пречи да го купиш от БМВ. Друга идея - има специализирани сервизи за автоматици, които ще знаят как да ти сменят маслото.
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 30.01.2010
Местоположение: Sofia, Bourgas
Пол: Мъж
Кара: X5 E70 35d, S8;
Мечтае да кара: X5M
Детайли за колата: super reza4ka!

Re: Въпрос за скоростна кутия на Х6

Мнение от E70 3.0SD » 16 Апр 2011, 16:26

Не знам дилърите на какво дърво са ме качили както казва колегата по - горе, но според мен риска да се счупи и без смяна на масло и при пипане от страна на тъпаци е един и същ. Карай докато може и после нова кутия, но според мен дотогава ще сме сменили колите вече :mrgreen: и друг ще им бере ядовете, като си мисли че кара нова кола :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 5.04.2011
Пол: Мъж

Re: Въпрос за скоростна кутия на Х6

Мнение от bog_tds » 17 Апр 2011, 8:16

msi200 написа:Значи, искай да ти направят промивка на кутията или с други думи да сменят цялото масло, а не само част от него. Доколкото знам, при тези кутии не може да източиш маслото от турбината, понеже няма пробка. И би трябвало да има някаква тънкост как да се смени цялото. Маслото не пречи да го купиш от БМВ. Друга идея - има специализирани сервизи за автоматици, които ще знаят как да ти сменят маслото.

Колега прав си,има си тънкости .Маслото не може да се източи цялото , кога се източи се налива само на студен мотор , колата не трябва да е загряла повече от 40 гр. защото когато наливаш маслото неможеш да хванеш точното количество . Когато е загрял мотора и кутията дефакто маслото се разширява от топлината, и за това е добре да е студен мотора когато се налива , за да се налее точно толкова колкото трябва . И разбирасе нова гарнитурка и нов филтър , но на новите бмв е вече цял картер на автомата се сменя защото , филтъра е капсолован за картера.Също така се промива и радиятора на кутията , това разбирасе никои не го прави защото никои не го знае, и там си има тънкост но маи навлизам в големи подробности . Аз се занимавам с това от много време , и един съвет от мен , вързата и евтина работа е винаги лош вариант, когато гледаш да спестиш винаги влизаш в преразход. :bchug:

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook