X5 E70 - автоматично прибиране на огледалата?

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: X5 E70 - автоматично прибиране на огледалата?

Мнение от cww » 12 Апр 2011, 7:53

TPAKTOP написа:
cww написа:
TPAKTOP написа:
cww написа:
TPAKTOP написа:
cww написа:Това с автоматичното прибиране на огледалата е супер глупост.
Преди време имах едно Пеженце и неговите се прибираха при всяко заключване и след известно време почнаха да издават такъв звук, че ми ставаше лошо всеки път като трябваше да заключа/отключа колата.
А имайки предвид здравината на Е70 няма да се забавят първите случаи на потрошени огледала вследствие на много затваряния/отваряния.
И да може аз не бих го направил. Хората са ми сложили копче - като толко искам сгъвам и забравям.

Естествено че е по-удобно с копче но тук не става въпрос за удобство! Въпроса е както колегата който искаше като си отвори вратата да му се включва музиката а именно - гъзария! Няма нищо по-хубаво от това да въртиш 40-50 мин пред заведение за да паркираш пред входа и когато намериш мястото да отвориш всички стъкла покриви огледала музики и т.н. а когато заключваш колата ти да се сгъва като батмобил пред погледа на смаяните хора! :mhihi: И едва ли някой би тръгнал да си препрограмира колата за подобна глупост! Аз сега като изляза от сервиза ще ходя да си оправя ХедЪп дисплея да стане малко по-шарен! :ok:


Ти стига се чуди каква глупост да свършиш, ами вземи се разходи до тука да пием по бира. :mhihi:
И без това немаш работа, и без това нафтата и бензина гонат 3 кинта...барем да го полеем. :mrgreen:

Сигурно ще дойда още този уикенд! :yes: В петък живот и здраве Х-са ще е готов и трябва да се тества! Гарантирам ти че в петък идвам! Сериозен съм! :yes: :yes:


Гарантирам ти, че ще те очаквам. :yes:
Тъкмо да му направим един сериозен тест драйв да видим в Камор каква са я свършили.
Обади се като се наканиш и ще организираме нещата.

АЗ вече се наканих! :mhihi: Няма връщане назад като се навия! :mrgreen:


Ще те видим. :mrgreen:
Нарочно ти цитирам постовете, та ако се откажеш да имам доказателства какви обещания си давал. :mhihi:
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: X5 E70 - автоматично прибиране на огледалата?

Мнение от Kroki » 12 Апр 2011, 11:07

Той тия обещания не ги е давал само на теб :evil: :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: X5 E70 - автоматично прибиране на огледалата?

Мнение от TPAKTOP » 12 Апр 2011, 11:56

cww написа:
TPAKTOP написа:
cww написа:
TPAKTOP написа:
cww написа:
TPAKTOP написа:
cww написа:Това с автоматичното прибиране на огледалата е супер глупост.
Преди време имах едно Пеженце и неговите се прибираха при всяко заключване и след известно време почнаха да издават такъв звук, че ми ставаше лошо всеки път като трябваше да заключа/отключа колата.
А имайки предвид здравината на Е70 няма да се забавят първите случаи на потрошени огледала вследствие на много затваряния/отваряния.
И да може аз не бих го направил. Хората са ми сложили копче - като толко искам сгъвам и забравям.

Естествено че е по-удобно с копче но тук не става въпрос за удобство! Въпроса е както колегата който искаше като си отвори вратата да му се включва музиката а именно - гъзария! Няма нищо по-хубаво от това да въртиш 40-50 мин пред заведение за да паркираш пред входа и когато намериш мястото да отвориш всички стъкла покриви огледала музики и т.н. а когато заключваш колата ти да се сгъва като батмобил пред погледа на смаяните хора! :mhihi: И едва ли някой би тръгнал да си препрограмира колата за подобна глупост! Аз сега като изляза от сервиза ще ходя да си оправя ХедЪп дисплея да стане малко по-шарен! :ok:


Ти стига се чуди каква глупост да свършиш, ами вземи се разходи до тука да пием по бира. :mhihi:
И без това немаш работа, и без това нафтата и бензина гонат 3 кинта...барем да го полеем. :mrgreen:

Сигурно ще дойда още този уикенд! :yes: В петък живот и здраве Х-са ще е готов и трябва да се тества! Гарантирам ти че в петък идвам! Сериозен съм! :yes: :yes:


Гарантирам ти, че ще те очаквам. :yes:
Тъкмо да му направим един сериозен тест драйв да видим в Камор каква са я свършили.
Обади се като се наканиш и ще организираме нещата.

АЗ вече се наканих! :mhihi: Няма връщане назад като се навия! :mrgreen:


Ще те видим. :mrgreen:
Нарочно ти цитирам постовете, та ако се откажеш да имам доказателства какви обещания си давал. :mhihi:

Аз мога да ти кажа само да правиш салатата и съм на път! :mhihi: Петък вечер съм в при вас! :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Re: X5 E70 - автоматично прибиране на огледалата?

Мнение от Kickdown » 15 Апр 2011, 1:58

Относно темата, може да се програмират с NCS Expert:
http://www.youtube.com/watch?v=9IPLkODF ... r_embedded

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Re: X5 E70 - автоматично прибиране на огледалата?

Мнение от Toneloker » 15 Апр 2011, 12:58

Kickdown написа:Относно темата, може да се програмират с NCS Expert:
http://www.youtube.com/watch?v=9IPLkODF ... r_embedded


Въпроса е после да няма проблеми с гаранцията? :roll:
Иначе като вкарах моята за смяна на масло им казах да направят огледалата да се пребират. :twisted:
Само, че не могат да ми изкарат на head up-а да ми се виждат оборотите на колата :(
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Re: X5 E70 - автоматично прибиране на огледалата?

Мнение от Kickdown » 15 Апр 2011, 13:22

Toneloker написа:
Kickdown написа:Относно темата, може да се програмират с NCS Expert:
http://www.youtube.com/watch?v=9IPLkODF ... r_embedded


Въпроса е после да няма проблеми с гаранцията? :roll:
Иначе като вкарах моята за смяна на масло им казах да направят огледалата да се пребират. :twisted:
Само, че не могат да ми изкарат на head up-а да ми се виждат оборотите на колата :(


Няма да има проблем с гаранцията защото NCS Expert е сервизен софтуер на БМВ, на производствено ниво. В него се залагат първоначалните програмирания на автомобила. А за HUD-а, на Е60 няма проблем да се активира от М5-цата дисплея и покзанията на обикновена. Ако Х5-цата е по-нова, може да е заложено HUD опцията от Х5М да е възможна, ето как го правят на запад - http://forums.5series.net/topic/106042- ... ge__st__15

Код: Избери целия код
[M-Sport M-Sport meal including HUD display]

In the iDrive can be selected after changing all 3 values below the additional option M-HUD under the HUD settings.

Control unit: Cappl

MDrive
nicht_aktiv -> active
HUD_M
nicht_aktiv -> active

Control unit: HUD

M_SPORT_HUD
nicht_aktiv -> active
nicht_aktiv -> aktiv_handschalter

[Turn indicator in the HUD]

Control unit: HUD

BLINKER_AUSSTATTUNG
nicht_aktiv -> active

[Reel speed or tachometer option in the onboard computer]

Digital speedometer in the vehicle computer.

Control unit: COMBINATION

BC_DIGITAL_V
nicht_aktiv -> active
BC_DIGITAL_V_KORREKTUR
active / nicht_aktiv


ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Re: X5 E70 - автоматично прибиране на огледалата?

Мнение от Toneloker » 15 Апр 2011, 19:12

Оказа се, че и в оторозирен сервиз не могат да ми направят да се пребират огледалата. :shock: На x5 не ставало? :kuku:
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: X5 E70 - автоматично прибиране на огледалата?

Мнение от Kroki » 15 Апр 2011, 20:08

Ти верно ли ? :kuku:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Re: X5 E70 - автоматично прибиране на огледалата?

Мнение от Toneloker » 16 Апр 2011, 4:01

Kroki написа:Ти верно ли ? :kuku:


Да, явно x5 е единствения джип на, който не могат да се пребират огледалата??!?!?!? :kuku:
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: X5 E70 - автоматично прибиране на огледалата?

Мнение от Kroki » 16 Апр 2011, 11:18

Да не е да те менкат нещо, да ги мързи и затова, не мисля, че ти казват изстината :confused:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Re: X5 E70 - автоматично прибиране на огледалата?

Мнение от Kickdown » 16 Апр 2011, 15:22

Не го менкат, в официалните сервизи наистина немогат да го програмират. Трябва им човек с NCS Expert прогматор:
http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... 0%B5%D1%80
В тази тема са пичовете от форума, които се занимават с това. Покажете им това от линка което ви показах маркираното и ги питайте, кой може и иска да го направи. Ако има затруднения, аз бих съдействал също :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Re: X5 E70 - автоматично прибиране на огледалата?

Мнение от Toneloker » 16 Апр 2011, 15:29

Мерси за линка. :yes:
Казаха ми, че на други модели го правели но на x5 не ставало. :shock:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Re: X5 E70 - автоматично прибиране на огледалата?

Мнение от Kickdown » 17 Апр 2011, 17:25

Toneloker написа:Мерси за линка. :yes:
Казаха ми, че на други модели го правели но на x5 не ставало. :shock:


Не ми се вярва да е истина. Просто някой пич с NCS Expert, малко опит, свободно време и кола върху която да го тества ще успее.

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook