Каква е разликата между 3.0d и 3.5d?

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Каква е разликата между 3.0d и 3.5d?

Мнение от TPAKTOP » 02 Апр 2011, 11:17

Колеги може ли да попитам каква е разликата между двигателите 3.0 и 3.5 дизел при Х5 Е70? Преди няколко дена когато колегата @Toneloker си постна снимките на джипа първоначално си викам "Тая кола е точно копие на моята". да обаче докато разглеждах снимките по-отблизо видях че макар колите да са ни еднакви като цвят, прагове, джанти има и малка разлика в предната броня! Става въпрос за една решетка под халогенния фар на предната броня. При мен е с дупка при него не?! :| Това ме притесняваше доста в началото като я купувах щото лично за мен беше притеснителен факта че от едната страна е като капачка а от другата с дупка. Както и да е вчера като ходих да си нося гумите в сервиза си видях колата с чисто нова броня която пак беше с дупка отляво и с капачка от дясно :dunno: Имате ли представа от къде идва разликата? Според мен единствената разлика между моя и неговия автомобил е обема на двигателя! Дори ако имаше снимки отвътре може да се окаже че сме и с еднакъв салон :dunno:
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Каква е разликата между 3.0d и 3.5d?

Мнение от Kroki » 02 Апр 2011, 11:37

В обема на двигателя нямаш разлика. Най-големият дизелов мотор на БМВ е 3 литра. 4.0d е с две турбини, а за 3.5d незнам как е, но 100% не е повече от 3 литра :) За броните незнам :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Каква е разликата между 3.0d и 3.5d?

Мнение от cww » 02 Апр 2011, 12:02

TPAKTOP написа:Колеги може ли да попитам каква е разликата между двигателите 3.0 и 3.5 дизел при Х5 Е70? Преди няколко дена когато колегата @Toneloker си постна снимките на джипа първоначално си викам "Тая кола е точно копие на моята". да обаче докато разглеждах снимките по-отблизо видях че макар колите да са ни еднакви като цвят, прагове, джанти има и малка разлика в предната броня! Става въпрос за една решетка под халогенния фар на предната броня. При мен е с дупка при него не?! :| Това ме притесняваше доста в началото като я купувах щото лично за мен беше притеснителен факта че от едната страна е като капачка а от другата с дупка. Както и да е вчера като ходих да си нося гумите в сервиза си видях колата с чисто нова броня която пак беше с дупка отляво и с капачка от дясно :dunno: Имате ли представа от къде идва разликата? Според мен единствената разлика между моя и неговия автомобил е обема на двигателя! Дори ако имаше снимки отвътре може да се окаже че сме и с еднакъв салон :dunno:


3.0d си е нормален редови 6 цилиндров дизелов мотор. Преди фейслифта на Х5 е 235 к.с., след фейслифта е 245 к.с. като и в двата случая се запазва наименованието 3.0d.
3.0sd (както се наричаше) отначало големия дизелов двигател при Х5 (също е нормален редови 6 цилиндров дизелов двигател със същия работен обем) беше 286 к.с., след това наименованието стана 3.5d, но мощността отново си остана 286 к.с. А сега при фейслифта на Х5 и Х6 вече се нарича 4.0d и при двата модела, a мощността му е повишена до 306 к.с.
Практически това е един и същ двигател, който обаче в по-мощния си вариант е с по-голяма турбина и някои други жокери.
Ако толкова се интересуваш ще ти постна малко литература да четеш на воля.

P.S. При F01/F02 обозначението отново е 4.0d (740d) и мощността е 306 к.с. При F07/F10/F11 обозначението е 535d, а мощността е 300 к.с.
P.S.2 Относно дупката...мисля, че се досещам за какво иде реч, но не можеш ли да бъдеш малко по-конкретен? За дупката/капачката, която е в бронята (отстрани на регистрационния номер) ли иде реч или за черната решетка, която е точно под халогена?
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Каква е разликата между 3.0d и 3.5d?

Мнение от TPAKTOP » 02 Апр 2011, 12:21

cww написа:
TPAKTOP написа:Колеги може ли да попитам каква е разликата между двигателите 3.0 и 3.5 дизел при Х5 Е70? Преди няколко дена когато колегата @Toneloker си постна снимките на джипа първоначално си викам "Тая кола е точно копие на моята". да обаче докато разглеждах снимките по-отблизо видях че макар колите да са ни еднакви като цвят, прагове, джанти има и малка разлика в предната броня! Става въпрос за една решетка под халогенния фар на предната броня. При мен е с дупка при него не?! :| Това ме притесняваше доста в началото като я купувах щото лично за мен беше притеснителен факта че от едната страна е като капачка а от другата с дупка. Както и да е вчера като ходих да си нося гумите в сервиза си видях колата с чисто нова броня която пак беше с дупка отляво и с капачка от дясно :dunno: Имате ли представа от къде идва разликата? Според мен единствената разлика между моя и неговия автомобил е обема на двигателя! Дори ако имаше снимки отвътре може да се окаже че сме и с еднакъв салон :dunno:


3.0d си е нормален редови 6 цилиндров дизелов мотор. Преди фейслифта на Х5 е 235 к.с., след фейслифта е 245 к.с. като и в двата случая се запазва наименованието 3.0d.
3.0sd (както се наричаше) отначало големия дизелов двигател при Х5 (също е нормален редови 6 цилиндров дизелов двигател със същия работен обем) беше 286 к.с., след това наименованието стана 3.5d, но мощността отново си остана 286 к.с. А сега при фейслифта на Х5 и Х6 вече се нарича 4.0d и при двата модела, a мощността му е повишена до 306 к.с.
Практически това е един и същ двигател, който обаче в по-мощния си вариант е с по-голяма турбина и някои други жокери.
Ако толкова се интересуваш ще ти постна малко литература да четеш на воля.

P.S. При F01/F02 обозначението отново е 4.0d (740d) и мощността е 306 к.с. При F07/F10/F11 обозначението е 535d, а мощността е 300 к.с.
P.S.2 Относно дупката...мисля, че се досещам за какво иде реч, но не можеш ли да бъдеш малко по-конкретен? За дупката/капачката, която е в бронята (отстрани на регистрационния номер) ли иде реч или за черната решетка, която е точно под халогена?

Постни малко литература да се образовам! Ами точно за капачката под халогена! На мен отдясно ми е с капачка а от ляво с решетка!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F31

Re: Каква е разликата между 3.0d и 3.5d?

Мнение от бабъл » 02 Апр 2011, 14:37

Аз мислех,че 30сд,35д и 40д са битурбо :dunno:

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Каква е разликата между 3.0d и 3.5d?

Мнение от cww » 02 Апр 2011, 18:11

Ето малко инфо по отношение на 3.0sd:

The BMW X5 3.0sd provides the driver with 286hp and a flat torque curve with a peak of 580Nm from a lowly 1,750rpm to ensure rapid performance. The X5 3.0sd is capable of accelerating from zero to 62mph in 7.0 seconds before going on to a top speed of 146mph.
The drivetrain in the BMW X5 3.0sd is unique in its segment as it utilises two differently sized turbochargers operating in sequential stages depending on driver inputs. The key to the engine’s smooth power delivery is that, despite the mechanics of two turbochargers providing variable power, they deliver a consistent 2.85bar pressure to the intercooler at all times. One smaller turbocharger provides near instantaneous power at low engine speeds, while a larger turbocharger provides the mid to top end power.
The boost of both turbochargers is a regulated by an ECU and three control valves. This arrangement ensures optimum performance delivery from just above idle speed through to the red line and makes for impressive performance figures and an absence of turbo lag.
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Re: Каква е разликата между 3.0d и 3.5d?

Мнение от Toneloker » 03 Апр 2011, 2:10

А някой да знае нещо за тази дупка под халогена, че ми стана интересно?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Каква е разликата между 3.0d и 3.5d?

Мнение от TPAKTOP » 03 Апр 2011, 4:48

Toneloker написа:А някой да знае нещо за тази дупка под халогена, че ми стана интересно?

След като никой не успя да отговори звъннах на един приятел който ми обясни че там аз съм имал интеркулер и за това е само решетка а не капачка! Друг е въпроса къде аджаба е твоя интеркулер и къде имаш дупка?! :mhihi:
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Каква е разликата между 3.0d и 3.5d?

Мнение от Kroki » 03 Апр 2011, 14:28

Само да ви кажа да знаете, че TwinPower Turbo е малко заблуждаващо, турбокомпресорът е само един, но е оборудван с два канала за отработените газове - по един за всеки три цилиндъра. Двата канала се сливат директно преди турбината, което е по-добре за динамиката на газовете. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Каква е разликата между 3.0d и 3.5d?

Мнение от MaXimal » 04 Апр 2011, 9:01

Във външния вид разликата са бъбреците, на 3.0д вътре са с черно, а на 35д не са черни вътре.
Изображение

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Каква е разликата между 3.0d и 3.5d?

Мнение от cww » 04 Апр 2011, 9:10

Това е по default, ама я се загледай в джипките по улиците.
Много са със сменени бъбреци.

P.S. По принцип има и една друга разлика във външния вид, която обаче изисква набито око. Сток нарайниците на двата ауспуха на 3.0d са отрязани/оформени по ъгъл, докато на 3.5d са абсолютно равни (по незнайна причина обаче на 3.0d са по-скъпи от на 3.5d...не ме питайте откъде знам :mhihi: ). Малко ми е трудно да го обясня, но ако се вгледате внимателно ще откриете разликата.
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Каква е разликата между 3.0d и 3.5d?

Мнение от TPAKTOP » 04 Апр 2011, 13:14

cww написа:Това е по default, ама я се загледай в джипките по улиците.
Много са със сменени бъбреци.

P.S. По принцип има и една друга разлика във външния вид, която обаче изисква набито око. Сток нарайниците на двата ауспуха на 3.0d са отрязани/оформени по ъгъл, докато на 3.5d са абсолютно равни (по незнайна причина обаче на 3.0d са по-скъпи от на 3.5d...не ме питайте откъде знам :mhihi: ). Малко ми е трудно да го обясня, но ако се вгледате внимателно ще откриете разликата.

Аз съм с кръгли накрайници които изглеждат леко грозновато ама не ми пука особено! Бяха ми предлагали да ги сменям ама се отказах!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: Каква е разликата между 3.0d и 3.5d?

Мнение от anzak » 21 Май 2011, 10:25

Kroki написа:Само да ви кажа да знаете, че TwinPower Turbo е малко заблуждаващо, турбокомпресорът е само един, но е оборудван с два канала за отработените газове - по един за всеки три цилиндъра. Двата канала се сливат директно преди турбината, което е по-добре за динамиката на газовете. :)

аз пък само да вметна че май въпросния мотор си е баш с 2 турбини http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=11&fg=50
Барай шишарката Минкеее ....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 23.10.2008
Местоположение: Казанлък/София
Пол: Мъж
Кара: Ford Galaxy
Мечтае да кара: ///M

Re: Каква е разликата между 3.0d и 3.5d?

Мнение от djvisage » 03 Юни 2011, 21:28

Аз до колкото знам 3.0d,3.5d е с две турбини а 4.0d е с една
THE POWER IS NOTHING WITHOUT CONTROL!!!

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Re: Каква е разликата между 3.0d и 3.5d?

Мнение от Kickdown » 03 Юни 2011, 22:23

djvisage написа:Аз до колкото знам 3.0d,3.5d е с две турбини а 4.0d е с една


Не! 3.0d 235 и 245 коня е с една турбина, а 3.0sd, 3.5d и 4.0d са с по 2 турбини, като първите два са с по 286 коня и 6 скорости, а другия е 306 коня и е с 8 скорости ;)

Следваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook