Каква е разликата между 3.0d и 3.5d?

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Каква е разликата между 3.0d и 3.5d?

Мнение от cww » 03 Юни 2011, 23:47

Kickdown написа:
djvisage написа:Аз до колкото знам 3.0d,3.5d е с две турбини а 4.0d е с една


Не! 3.0d 235 и 245 коня е с една турбина, а 3.0sd, 3.5d и 4.0d са с по 2 турбини, като първите два са с по 286 коня и 6 скорости, а другия е 306 коня и е с 8 скорости ;)


Я пак.
Особено 4.0d е минал покрай двете турбини. :mrgreen:

Edit: Срам не срам може би ще се окаже, че аз нещо съм в грешка - затова се извинявам публично на колегата за поста си :oops:

P.S. Въпреки всичко продължавах да смятам, че 4.0d е Twin Scroll, a не Тwin Turbo. :kuku:
P.S.2 Ясно откъде е дошла заблудата ми - 4.0d наистина е Twin Power Turbo, докато 3.5i се оказа, че е Тwin Scroll Turbo. Borg Warner са ми го написали хората, ама кой да прочете. :oops:
Здраве да е, човек се учи, докато е жив. :yes:
Последна промяна cww на 04 Юни 2011, 11:25, променена общо 3 пъти
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Каква е разликата между 3.0d и 3.5d?

Мнение от msi200 » 04 Юни 2011, 9:25

Колеги, 40д е с две турбини. Една малка за ниските обороти, и една голяма за високите.

Вече всичките са с 8 скоростна автоматична кутия на ZF(8HP), която замени 6-степенната. Май само х5м остана с 6 скорости.

Преди фейслифта двигателите са от серията М57, а след- от N57. 3.0sd и 35d пак са с каскадно пълнене и 2 турбини, доколкото знам.

Ето малко инфо от извора:

http://de.wikipedia.org/wiki/BMW_M57
http://de.wikipedia.org/wiki/BMW_N57
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 30.01.2010
Местоположение: Sofia, Bourgas
Пол: Мъж
Кара: X5 E70 35d, S8;
Мечтае да кара: X5M
Детайли за колата: super reza4ka!

Re: Каква е разликата между 3.0d и 3.5d?

Мнение от E70 3.0SD » 05 Юни 2011, 14:59

Колегата е в грешка, но е намерил сили да се извини :yes: и 35Д и 40Д са с две турбини - една малка и една голяма. Мотора е би-турбо дизел. Скоро смених двата вакуум клапана на двете турбини барабар с нова планка така че всичко е платено и проверено :mhihi:

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Каква е разликата между 3.0d и 3.5d?

Мнение от cww » 05 Юни 2011, 15:25

Грешката/чуденето ми беше относно 4.0d, за 3.0sd и 3.5d отдавна е известно, че са с две турбини. По-интересното е, че въпросното чудене се породи след няколкочасов престой при един от дилърите ни и докато ми правеха колата попаднах на брошура, в която ясно пишеше, че 4.0d e Twin Scroll. Вероятно обаче аз нещо не съм прочел като хората. :)
В този ред на мисли според прес рилийз съобщение на Borg Warner 4.0d e първия мотор вграждан в passenger car, чиято малка турбина има променлива геометрия или т.нар VTG. :yes:

P.S. И едно въпросче към колегите с големите дизели - захапвали ли сте се с V8 дизелите на Audi и Мercedes монтирани в някои от джипките им? Оня ден едно Q7 V8 TDI ме изряза все едно карах назад, та се зачудих. 8)
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Re: Каква е разликата между 3.0d и 3.5d?

Мнение от Kickdown » 05 Юни 2011, 18:48

cww написа:Грешката/чуденето ми беше относно 4.0d, за 3.0sd и 3.5d отдавна е известно, че са с две турбини. По-интересното е, че въпросното чудене се породи след няколкочасов престой при един от дилърите ни и докато ми правеха колата попаднах на брошура, в която ясно пишеше, че 4.0d e Twin Scroll. Вероятно обаче аз нещо не съм прочел като хората. :)
В този ред на мисли според прес рилийз съобщение на Borg Warner 4.0d e първия мотор вграждан в passenger car, чиято малка турбина има променлива геометрия или т.нар VTG. :yes:

P.S. И едно въпросче към колегите с големите дизели - захапвали ли сте се с V8 дизелите на Audi и Мercedes монтирани в някои от джипките им? Оня ден едно Q7 V8 TDI ме изряза все едно карах назад, та се зачудих. 8)


Q7/Touareg 4.2 TDI на старта са по-слаби заради lag-a, но после не само, че наваксват ами и си дръпват доста сериозно. Q7 V12 TDI, същата работа, само че там наваксването е още по-впечатляващо и доускорението му е сравнимо само с много впечатляващи коли.
Touareg R50 V10 TDI е малко по-бърз от Q-то и новия Touareg.
ML/GL 420/450 CDI, не е ли с чип, няма шанс срещу голямото Х5/Х6.
Toyota Landcruiser V8 Diesel, е варел който и 3.0d го бие.
Това е ситуацията с другите големи дизели.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Каква е разликата между 3.0d и 3.5d?

Мнение от msi200 » 07 Юни 2011, 9:49

V8 дизелите като цяло вървят малко повече, обаче на мен са ми неприятни заради осезаемия турбо лаг. Предимство им е, че са по-тихи и вадят по-хубав звук.

На 40д основния плюс е, че поддръжката, разходът, данъците(в Германия) и теглото са като на 3.0d, а вървежът е доста повече. И почти няма лаг.

На един ГЛ 420цди наскоро му правихме инспекция - 1000лв с отстъпката за масло, филтри и спирачна течност. Само маслото беше 12-13л. Отделно, че харчи повечко нафта. Освен това, около мотора не можеш игла да прокараш, което значи много трудна поддръжка като остареят тези коли.

А отноно вървежа - 3.0д си е екстра, който иска да се дърпа да си купи БМВ М3 за тези пари.
I love the sound of V8 in the morning...

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook