Въпрос онтносно гуми Х5 Е70

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Въпрос онтносно гуми Х5 Е70

Мнение от TPAKTOP » 24 Мар 2011, 18:18

Колеги искам да попитам какъв е минуса на това ако сменя рънфлета с обикновена гума? Оказа се че колата ще е по-скоро отремонтирана от предполагаемото и другата седмица понеже имам подмяна на две джанти ще се възползвам от услугата на безплатен труд от към Армеец! Гумите трябва да ги поръчам сега че да мога да ги занеса навремем в Камор! Проблема е че искам да сложа обикновенни гуми като не съумях да сменя джантите! размерите са 275/40 20 и 315/35 20. Не желая да са рънфлет щото друса по-шумни са и винаги се изправя джанти! Вече веднъж съм изадал в положение на спукана гума извън всякакво населено място но съм склонен да го преживея пак. Моля дайте някакви мнения дали наистина може да се подменят и ан тези джанти да се сложат обикновени гуми?! Благодаря!
Изображение

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Въпрос онтносно гуми Х5 Е70

Мнение от cww » 24 Мар 2011, 18:36

Не ти увря главата. :mhihi:
Слагаш си каквито гуми ти е кеф. Никой не те задължава да караш с рънфлет.
Са се поразрових и видях доста предложения за нормални гуми с посочените от теб размери. Разликата в цената на нормалните гуми спрямо рънфлет гумите е 80-100 кинта на гума в твоя полза. Така че избираш си марка, модел и си ти. :yes:
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Въпрос онтносно гуми Х5 Е70

Мнение от TPAKTOP » 24 Мар 2011, 18:58

cww написа:Не ти увря главата. :mhihi:
Слагаш си каквито гуми ти е кеф. Никой не те задължава да караш с рънфлет.
Са се поразрових и видях доста предложения за нормални гуми с посочените от теб размери. Разликата в цената на нормалните гуми спрямо рънфлет гумите е 80-100 кинта на гума в твоя полза. Така че избираш си марка, модел и си ти. :yes:

Ами днес се видяхме с роман и понеже доста обикаляхме стигнахме и до Камор! Влязохме да ги проверим до къде са я докарали и казаха че края на другата седмица ще искат да ми я дават! За това ми е толкова спешно да ги поръчам най-късно утре сутрин щото едва ли работят в момента! Спрях се на тези два модела:
Continental 4x4 sportc 315/35 ZR20 XL FR
Continental 4x4 sportc 275/40 YR20 106Y XL FR
То модела е еднакъв но но ме притеснява че скоростния индекс е различен? Ще има ли някакъв проблем с това?
Изображение

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Въпрос онтносно гуми Х5 Е70

Мнение от cww » 24 Мар 2011, 19:18

И предните, и задните гуми са с високоскоростен индекс. Едва ли чак толкова те вълнува, че отпред тавана ти (като скорост) е 300 км/ч, а отзад 240+.
Нито можеш да вдигнеш подобна скорост, нито пък предполагам, че ще пробваш. :mhihi:
И за да не съм голословен:

Изображение
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Въпрос онтносно гуми Х5 Е70

Мнение от TPAKTOP » 24 Мар 2011, 19:24

cww написа:И предните, и задните гуми са високоскоростни. Едва ли те вълнува, че отпред тавана ти (като скорост) е 300 км/ч, а отзад 240+.
Нито можеш да вдигнеш подобна скорост, нито пък предполагам, че ще пробваш. :mhihi:
И за да не съм голословен:

Изображение

Никога не е късно да отсечеш дърво! :mhihi:
Естествено че няма да се пъна с тази кола! Имаш ли някакво мнение за тези гуми? Принципно от континентал съм много доволен но какво ще рече 4Х4?! :shock: Щото има и други гуми същите размери на континентал ама не пише 4Х4?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос онтносно гуми Х5 Е70

Мнение от MaXimal » 24 Мар 2011, 19:32

Тия не са ли всесезонни?

Нашите `двайски` сме ги търкаляли с runflat Dunlop и Pirelli, да ти кажа честно бих предпочел Dunlop.
Изображение

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Въпрос онтносно гуми Х5 Е70

Мнение от cww » 24 Мар 2011, 19:34

И ти си прав, ТРАКТОРЕ :mhihi:
Аз мога да ти дам мнение от първа ръка само за рънфлет-а. Мисля че разбра (ако не си отново ти натъртвам) какъв фен съм им...за разлика от нормалните хора аз обичам бъбреците ми да се наместват на всеки 2-3 минути. :mhihi:
Иначе относно Continental имам известни впечатления, но от SportContact3. Що се касае до 4х4...сигурно се има впредвид, че са предназначени за 4х4. :mrgreen:

P.S. Днес мотайки се по улиците мернах паркирано едно Е70. Беше точно с въпросния Continental. Явно са хубави.
P.S.2 Maximal, на сайтовете за гуми ги дават в графата летни.
Последна промяна cww на 24 Мар 2011, 21:54, променена общо 1 път
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Въпрос онтносно гуми Х5 Е70

Мнение от TPAKTOP » 24 Мар 2011, 19:41

MaXimal написа:Тия не са ли всесезонни?

Нашите `двайски` сме ги търкаляли с runflat Dunlop и Pirelli, да ти кажа честно бих предпочел Dunlop.

Ами вие кажете?! :dunno: Аз съм много бос на тая тема! :paranoid: Ето ги вариантите:
ЗАДНИ
ПРЕДНИ
Не е описано за малоумни като мен :mhihi: За задните има само такива 4Х4 :dunno:
cww написа:а ти дам мнение от първа ръка само за рънфлет-а. Мисля че разбра (ако не си отново ти натъртвам) какъв фен съм им...за разлика от нормалните хора аз обичам бъбреците ми да се наместват на всеки 2-3 минути. :mhihi:
Иначе относно Continental имам известни впечатления, но от SportContact3. Що се касае до 4х4...сигурно се има впредвид, че са предназначени за 4х4. :mrgreen:

P.S. Днес мотайки се по улиците мернах паркирано едно Е70. Беше точно с въпросния Continental. Явно са хубави.
P.S.2 Maximal, на сайтовете за гуми си дават в графата летни.

Да аз доста коли съм карал с континентал а особено маздата от както е купена е само на континенталки но за джиБ не знам как се държат?!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Въпрос онтносно гуми Х5 Е70

Мнение от X5 E70 » 24 Мар 2011, 20:05

С Континентал Кросконтакт пристигна моята от завода - отвратителна гума, никога вече Континентал.

ЛИЧНО МНЕНИЕ

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Въпрос онтносно гуми Х5 Е70

Мнение от TPAKTOP » 24 Мар 2011, 20:09

X5 E70 написа:С Континентал Кросконтакт пристигна моята от завода - отвратителна гума, никога вече Континентал.

ЛИЧНО МНЕНИЕ

Дай някакво предложение тогава? :help:
:OT: Между другото днес щяхме да ти идваме на гости! :mhihi: :bchug:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Въпрос онтносно гуми Х5 Е70

Мнение от X5 E70 » 24 Мар 2011, 20:22

TPAKTOP написа:
X5 E70 написа:С Континентал Кросконтакт пристигна моята от завода - отвратителна гума, никога вече Континентал.

ЛИЧНО МНЕНИЕ

Дай някакво предложение тогава? :help:
:OT: Между другото днес щяхме да ти идваме на гости! :mhihi: :bchug:


Дънлоп, Пирели, Бриджстоун, Мишлен

Къде сте били ве :)?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Въпрос онтносно гуми Х5 Е70

Мнение от TPAKTOP » 24 Мар 2011, 21:25

X5 E70 написа:
TPAKTOP написа:
X5 E70 написа:С Континентал Кросконтакт пристигна моята от завода - отвратителна гума, никога вече Континентал.

ЛИЧНО МНЕНИЕ

Дай някакво предложение тогава? :help:
:OT: Между другото днес щяхме да ти идваме на гости! :mhihi: :bchug:


Дънлоп, Пирели, Бриджстоун, Мишлен

Къде сте били ве :)?

Ами правихме тестдрайв на М-ката с колегата Роман 1 и викам да я измия че да не се излагам с мръсна кола. Ок измих я и тръгнахме към Златните мостове по завоите на Витоша ма пътя беше "уникален" и никога не беше чистен и докато се качим догоре и след това се върнем колата беше пак мръсна! Днес бях донор на автомивките :mhihi: Измих я само два пъти! Иначе бяхме тръгнали към теб ама задръстването беше адско и се дотътрихме само до Камор! Обаче тия ме зарадваха много като за първи път ми грейна усмивка след като излизам от техния сервиз! :mhihi: ЗА това не стигнахме до теб!
Иначе мерси за съвета за гуми! Може верно да се пренасоча към Мишлен щот и Мката я карам с такива и съм донякъде доволен! Дано да стават за джиБ! :ok:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Въпрос онтносно гуми Х5 Е70

Мнение от X5 E70 » 24 Мар 2011, 22:49

TPAKTOP написа:
X5 E70 написа:
TPAKTOP написа:
X5 E70 написа:С Континентал Кросконтакт пристигна моята от завода - отвратителна гума, никога вече Континентал.

ЛИЧНО МНЕНИЕ

Дай някакво предложение тогава? :help:
:OT: Между другото днес щяхме да ти идваме на гости! :mhihi: :bchug:


Дънлоп, Пирели, Бриджстоун, Мишлен

Къде сте били ве :)?

Ами правихме тестдрайв на М-ката с колегата Роман 1 и викам да я измия че да не се излагам с мръсна кола. Ок измих я и тръгнахме към Златните мостове по завоите на Витоша ма пътя беше "уникален" и никога не беше чистен и докато се качим догоре и след това се върнем колата беше пак мръсна! Днес бях донор на автомивките :mhihi: Измих я само два пъти! Иначе бяхме тръгнали към теб ама задръстването беше адско и се дотътрихме само до Камор! Обаче тия ме зарадваха много като за първи път ми грейна усмивка след като излизам от техния сервиз! :mhihi: ЗА това не стигнахме до теб!
Иначе мерси за съвета за гуми! Може верно да се пренасоча към Мишлен щот и Мката я карам с такива и съм донякъде доволен! Дано да стават за джиБ! :ok:


Аааа, аз не съм у Рено вече ве :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Въпрос онтносно гуми Х5 Е70

Мнение от TPAKTOP » 24 Мар 2011, 22:56

Аз знам бе! До Караулката нали?! :bchug:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Въпрос онтносно гуми Х5 Е70

Мнение от X5 E70 » 24 Мар 2011, 23:00

TPAKTOP написа:Аз знам бе! До Караулката нали?! :bchug:


Да. Аз минавам отвреме на време през стария офис да се изпикая :)

Следваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook