Опит за кражба на 2 X5-ци

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Опит за кражба на 2 X5-ци

Мнение от MaXimal » 15 Мар 2011, 20:02

msi200 написа:Ако колата е в гаранция, БМВ си поемат ъпдейтите.



Да бе да :D

Поемат само когато има проблем, а по желание на клиента се заплаща ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Опит за кражба на 2 X5-ци

Мнение от msi200 » 15 Мар 2011, 20:22

Е добре де, това че са ги хакнали, не е ли софтуерен проблем?
На мен от Бова кар ми казаха, че специално този ъпдейт е безплатен...
I love the sound of V8 in the morning...

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 11.03.2011

Re: Опит за кражба на 2 X5-ци

Мнение от vvp » 15 Мар 2011, 21:02

Говорих с КАМОР, и отговора им беше, че ако не съм към компания, която заплаща ъпдейта, ще трябва сам да си го заплатя, но ще могат да ме обслужат, след като минат всички коли, застраховани към фирмите, поели разноските. Демек ако не сте към Армеец, ще изчакате първо техните автомобили да минат(ако са запълнени местата). Иначе сега съм свалил акумолаторите, и съм сложил бетонни блокчета пред колите, и си джикам с други :ok:

А относно човека, дето не му се чупи S класата - късметлия си. Аз на 3 не случих, мой приятели също. F430-ката ми се чупи по-малко, при нея единствения проблем са частите и кой да ти ги монтира, но след това е :driving:

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: Опит за кражба на 2 X5-ци

Мнение от rve » 15 Мар 2011, 22:12

Описаната Е46 много прилича на тази, открадната на 5-ти или 6-ти в кв. Овча купел - viewtopic.php?f=34&t=243601

дере дънки сред голи мадами
Аватар
Мнения: 2242
Регистриран на: 13.01.2004
Местоположение: Sofia

Re: Опит за кражба на 2 X5-ци

Мнение от Mamouk » 15 Мар 2011, 23:04

Ужас- да не повярва човек какви неща се случват... всъщност те стават и по-скандални, ама...
Legends may sleep...but they never die!
Плюй си на гъза и се пързаляй!

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Опит за кражба на 2 X5-ци

Мнение от cww » 16 Мар 2011, 7:36

msi200 написа:Е добре де, това че са ги хакнали, не е ли софтуерен проблем?
На мен от Бова кар ми казаха, че специално този ъпдейт е безплатен...

Ммм...Бова покрива нещо, но точно какво... :dunno:
Със сигурност не всичко.
Защото препоръката на М Кар за софтуерен ъпдейт и другите му пинизи е директива от БМВ България и е само пожелателна, а не задължителна. И естествено си бъркаш в джоба за това удоволствие без значение дали колата ти е гаранционна или не.
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Опит за кражба на 2 X5-ци

Мнение от msi200 » 16 Мар 2011, 18:56

vvp написа:F430-ката ми се чупи по-малко, при нея единствения проблем са частите и кой да ти ги монтира, но след това е :driving:


Колега, това чудо има ли къде да го караш по републиканската "пътна" мрежа? Предполагам, че кефа е голям като стъпиш на хубав асфалт :)

cww написа:Ммм...Бова покрива нещо, но точно какво... :dunno:


Другия уикенд съм в Бургас и ще докладвам какво е станало.
I love the sound of V8 in the morning...

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 11.03.2011

Re: Опит за кражба на 2 X5-ци

Мнение от vvp » 16 Мар 2011, 23:24

Здравейте колеги,
човека, за които имахме съмнения, че е автоджамбазин, наистина се оказа такъв(колкото и на шега да го взех в началото). В паркинга откриха 2 E класи, (очиларки 2003-4). Липсвали са части от тях. Проверили са негов имот(някакво село до София) и са открили много таксита, които са били обявени за изчезнали. Казват, че просто ги е разглобявал и продавал на части. Свалял е предимно газовата/метановата уредби, тъй като от тях е изкарвал стабилни пари. Открили са много купета, складирани в някаква постройка(обясни ми полицая на бързо по телефона). Според тях, E класите са били следващата стъпка, щом е могъл да разбие тях без проблем, значи е щял да скочи и на по-висок клас коли, по-нататъка. От тази гледна точка един автоджанбазин по-малко. Аз забелязах, че долу има 2 покрити Бенца, обаче никога не съм предполагал. Не ми каза само, от кой регион са били откраднати бенцовете. Тепърва ще разследват. Само се надявам, да не го пуснат току-така(макар, че и да го пуснат, все пак живее до мене, ще има профилактично тупа-лупа, колкото и просташки да звучи).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Опит за кражба на 2 X5-ци

Мнение от TPAKTOP » 18 Мар 2011, 0:02

vvp написа:Здравейте колеги,
човека, за които имахме съмнения, че е автоджамбазин, наистина се оказа такъв(колкото и на шега да го взех в началото). В паркинга откриха 2 E класи, (очиларки 2003-4). Липсвали са части от тях. Проверили са негов имот(някакво село до София) и са открили много таксита, които са били обявени за изчезнали. Казват, че просто ги е разглобявал и продавал на части. Свалял е предимно газовата/метановата уредби, тъй като от тях е изкарвал стабилни пари. Открили са много купета, складирани в някаква постройка(обясни ми полицая на бързо по телефона). Според тях, E класите са били следващата стъпка, щом е могъл да разбие тях без проблем, значи е щял да скочи и на по-висок клас коли, по-нататъка. От тази гледна точка един автоджанбазин по-малко. Аз забелязах, че долу има 2 покрити Бенца, обаче никога не съм предполагал. Не ми каза само, от кой регион са били откраднати бенцовете. Тепърва ще разследват. Само се надявам, да не го пуснат току-така(макар, че и да го пуснат, все пак живее до мене, ще има профилактично тупа-лупа, колкото и просташки да звучи).

Е*аси филма честно! :shock: Тоя самотрябва да бъде показан и освободен! Аз съм сигурен че някй ще се наеме да ми изпълни смъртната присъда! А успяхте ли да докажете че той ти е пипал диБките?!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 11.03.2011

Re: Опит за кражба на 2 X5-ци

Мнение от vvp » 18 Мар 2011, 0:11

Понеже отнема време на модераторите да ми одобрят мненията...иначе двора на въпросният човек е в село Войгняновци, до някаква борова горичка(поне така разбрах). Първото му име е Георги, на вратата му пише Въртигорови. Не знам дали е редно да му казвам, името но все пак. Иначе едва ли, ще може да се докаже, дори и да е имал нещо общо, но ако го освободят, му препоръчвам сам да се сети да се изнесе някъде другаде или на хотел. Е класите, все още си стоят долу, тъй като им липсват някакви части(не ми спомеха какви), но паленето им е невъзможно. Дойдоха с един рапатрак днеска по обяд, да изтеглят едната, но рампата завива доста и е остра, и не можаха да го вкарат. За сравнение X5цата се вкарва доста трудночки, и трябва да внимаваш доста. То не случайно някои съседи си паркират горе, че предниците са им леко сгънати :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Опит за кражба на 2 X5-ци

Мнение от msi200 » 18 Мар 2011, 10:03

Това е едно добро начало!
Обаче този трябва да е луд да гепи нещо от собствения си блок.
I love the sound of V8 in the morning...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Опит за кражба на 2 X5-ци

Мнение от Делян » 20 Мар 2011, 0:12

Абре, слагайте си по един прекъсвач(на скрито ваше място) на нафтовата/бензиновата помпа, да видим как ще ги запалят с тия свръх технологии :mhihi:
П.С. На ченгетата не мое се разчита, преди време масово ни пукаха гумите на колите пред офиса, ядосахме се, сложихме скрита камера вързана към едно ПС в офиса да записва. След 2-3 дена хванахме една баба от кооперацията. Посред бял ден, мъжа и седи на улицата и зяпа за хора, а тя спокойно си ръчка с едно шило...Ясно се виждаха и лицата и всичко. Даже подписка направихме с други потърпевши, общо бяхме към 25-30 човека пострадали. Записа им дадохме на малоумните ченгета и накрая нищо не направиха, нямало доказателства...
Какво по явно доказателство искат мамицата им олигофренска...Само могат да се крият в храстите за 20 лв....

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 11.12.2008

Re: Опит за кражба на 2 X5-ци

Мнение от blacksnoopy » 20 Мар 2011, 1:05

Колега vvp, би ли качил някъде записа да го видим, че ми стана интересно?
Но ако предпочиташ да не го споделяш с други хора, разбирам те :yes:
Rock n roll

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 11.03.2011

Re: Опит за кражба на 2 X5-ци

Мнение от vvp » 20 Мар 2011, 1:28

Да и аз съм се убедил(не само от лично наблюдения, ами и от приятели), че нямаш ли познат в полицията, ако закъсаш, няма кой от къде да ти помогне. При един обир на един мой апартамент, дойдоха 4 часа след като подадох сигнала, пияни, и едвам смъкнаха 2 отпечатъка. Но може би, ако ми бяха откраднали поне едната X5-ца, бяха отвлекли жената на Цветанов, и бяха блъснали кортежа на ББ, кукерите щяха да предприемат действия :ok:

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 3.03.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Х5 - Е53

Re: Опит за кражба на 2 X5-ци

Мнение от boregepco » 20 Мар 2011, 9:38

Това с бабата требва да се види.
Аз само като чета се спуквам от смях.
Язък за вас и за гумите, но си е смях.

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook