Кой е вашия застраховател?

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Кой е вашия застраховател?

Армеец
27
31%
БулИнс
25
28%
Булстрад
1
1%
Дженерали
0
Няма гласували
ДЗИ
11
13%
Евроинс
6
7%
ОЗК
0
Няма гласували
Уника
8
9%
Друг
10
11%
 
Общо гласове : 88
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Кой е вашия застраховател?

Мнение от TPAKTOP » 21 Фев 2011, 1:33

Айде колеги би ми било доста интересно да видим кой къде е застрахован и защо! То се видя че във всяка тема за открадната кола се обсъжда застрахователя :mhihi: Да се разберем веднъж за винаги! :winky: Естествено бих желал малко по-подробно обяснение защо точно този застраховател сте избрали?!

Лично аз съм само при Армеец. Каско гражданска всичко ми е там! Много съм доволен и се чувствам сигурен и спокоен. Плащали са ми липсващи елементи. Плащали са ми нарязани гуми. Никога не съм злоупотребил с тях и срещам коректност от тяхна страна. Нямам забележка.
ДЗИ - малко опит имам с тях ама принципно не им се плащаше много много.
Евроинс - От някъде чух че са го закъсали а и отдавна знам че си при завеждането на всяка щета без протокол за ПТП има самоучастие в размер на 50лв. Ако сте майстори на шано маневрите ще ви излезе по скъпо. Другото което е че трябва в 10 дневен срок да си уговорите час за сервиз не надвишаващ някакви дни от завеждането на щетата. Много неудобно.
Булинс - ами не знам защо затънаха ама са затънали! На всеки 3 месеца "обновяват" списъка със сервизите с които работят или може би на които са платили и нямат задължения и реално не е сигурно дали ако искате да си поддържате колата в един сервиз ще е възможно да сте само там до края на договора(застраховката). Преди 2-3 години не бяха така. Какво се е случило не знам?! :dunno:
За ГО пак я правя само към Армеец. Да чукам на дърво никога не ми се е налагало да я ползвам и не искам да я използвам.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Кой е вашия застраховател?

Мнение от stocky » 21 Фев 2011, 1:43

BMW-то е в ЛевИнс, защото така препоръчаха от Уникредит и Камор и досега винаги коректно отношение и изплащане на каквото трябва (плюс гуми и джанти). Другите две коли + апартамента в Булстрад и там мога да кажа перфектно обслужване и абсолютна коректност.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Кой е вашия застраховател?

Мнение от acho.rs » 21 Фев 2011, 2:03

Армеец - макар да не ми платиха тотална щета , реално погледнато парите покриват напълно ремонта , даже са повече .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 27.06.2005
Местоположение: на масата

Re: Кой е вашия застраховател?

Мнение от benzin » 21 Фев 2011, 2:09

относно това на кой как плащат застрахователите, е много важно колко работи имаш при тях застраховани и дали имаш връзки в компанията, има хора на които всичките служебни автомобили и имущество им са застраховани в дадена компания, на тях си им плащат липсващи елементи без проблем...за да не ги загубят като клиент
www.bmwпрофесори-bg.net

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Кой е вашия застраховател?

Мнение от cww » 21 Фев 2011, 8:24

Колегата benzin много добре го е казал.
ТРАКТОРЕ, братле, ти си чиста проба корпоративен клиент на Армеец. Колата и на трупчета да я оставиш сигурно пак ще ти платят каквото и липсва. :mhihi:
Сега сериозно - добре е да споделиш освен двете БМВ-та колко още коли, имоти и въобще колко и какви неща си застраховал там. Защото едно е да си застраховал две БМВ-та като твоите, друго е още един куп служебни коли, а съвсем различно е, ако човек има само примерно един автомобил с цена 6000-7000 лв. застрахован при тях.

P.S. Наистина много се надявам да са толкова коректни и с "по-дребните" си клиенти. Че и на мен ми предстои избор на нов застраховател...а това както се оказва последно време в нашата мила родина хич не е лесна задача.
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Кой е вашия застраховател?

Мнение от msi200 » 21 Фев 2011, 9:41

И аз съм на мнение, че ако не познаваш някой при застрахователите, няма да получиш добра услуга. Затова ползвам Булинс:)
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Кой е вашия застраховател?

Мнение от TPAKTOP » 21 Фев 2011, 11:39

Ами доста автомобили имаме към Армеец но това ще го оставим настрана. Един колега от нашата фирма и колега във форума(проблема е че не му знам ника) кара БМВ Е36 и при всяко подновяване на каското отива за ден-два да си заведе щетите и няма никакви грижи! Става въпрос за някакви драскотини не за удар и т.н.И беше доволен защото парите му стигнаха да си отстрани щетите с минимално самоучастие!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 24.09.2009
Пол: Мъж

Re: Кой е вашия застраховател?

Мнение от Wpb19 » 21 Фев 2011, 11:52

cww написа:Колегата benzin много добре го е казал.
ТРАКТОРЕ, братле, ти си чиста проба корпоративен клиент на Армеец. Колата и на трупчета да я оставиш сигурно пак ще ти платят каквото и липсва. :mhihi:
Сега сериозно - добре е да споделиш освен двете БМВ-та колко още коли, имоти и въобще колко и какви неща си застраховал там. Защото едно е да си застраховал две БМВ-та като твоите, друго е още един куп служебни коли, а съвсем различно е, ако човек има само примерно един автомобил с цена 6000-7000 лв. застрахован при тях.

P.S. Наистина много се надявам да са толкова коректни и с "по-дребните" си клиенти. Че и на мен ми предстои избор на нов застраховател...а това както се оказва последно време в нашата мила родина хич не е лесна задача.


Аз съм от т.нар. "дребни клиенти" и мога да кажа, че не съм имал никакви проблеми, както с завеждане така и с изплащане на щети. Накратко съм доволен от Армеец и отново ще подновя каското там.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 27.06.2005
Местоположение: на масата

Re: Кой е вашия застраховател?

Мнение от benzin » 21 Фев 2011, 12:00

Wpb19 написа: Аз съм от т.нар. "дребни клиенти" и мога да кажа, че не съм имал никакви проблеми, както с завеждане така и с изплащане на щети. Накратко съм доволен от Армеец и отново ще подновя каското там.

Никой не е казал че ще имаш проблеми, а че няма да ти платят липсващи елементи, ако ти откраднат броня или огледала примерно нищо няма да вземеш, иначе и аз съм сменил доста застрахователи и Армеец ми се струват най коректни
www.bmwпрофесори-bg.net

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Кой е вашия застраховател?

Мнение от TPAKTOP » 21 Фев 2011, 13:03

Преди 3-4 години и Булинс ми бяха платили открадната емблема! Дори и боя на предния багажник! Други коли при тях нямах! Много е важно да сте коректни към тях. Не да чакате цялата кола да ви е надрана а да си ги завеждате до 3 дена както е по ОУ. При Булинс сега това е малко неудобство. Трябва да се вика мобилна група и задължително чакаш и за най-малкото нещо. Представи си да бързаш за някъде и леко одиране и айде един час минимум си назад.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Кой е вашия застраховател?

Мнение от MaXimal » 21 Фев 2011, 13:08

Нашите са към армеец, ама и от армеец и от булинс не съм доволен особено. Но да кажем, че съм по-доволен от армеец.

До преди година нямах никакви проблеми в булинс каквото кажех това описваха и оправяха без въпроси. Последния път не ми признаха щетата при положение, че всичко беше наред и протокол от КАТ и т.н., в сервиза казаха, че ще я покрият, а накрая не покриха нищо.


При армеец пък имахме щета за 250 лева която покриха, ана следващата година вдигнаха каското с 500 лева, което е смешно при положение, че каското е 5-6 хиляди лева.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Кой е вашия застраховател?

Мнение от skoti79 » 21 Фев 2011, 14:32

TPAKTOP написа:Преди 3-4 години и Булинс ми бяха платили открадната емблема! Дори и боя на предния багажник! Други коли при тях нямах! Много е важно да сте коректни към тях. Не да чакате цялата кола да ви е надрана а да си ги завеждате до 3 дена както е по ОУ. При Булинс сега това е малко неудобство. Трябва да се вика мобилна група и задължително чакаш и за най-малкото нещо. Представи си да бързаш за някъде и леко одиране и айде един час минимум си назад.


За разни дребни драскотини и ожулвания ,никога не ти пращат мобилната група.
По тел. само им описваш къде и какво точно е пострадало и е за боя .

От 10 г. всичките ми коли са били в Бул Инс.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Кой е вашия застраховател?

Мнение от TPAKTOP » 21 Фев 2011, 14:56

BONO написа:
TPAKTOP написа:Преди 3-4 години и Булинс ми бяха платили открадната емблема! Дори и боя на предния багажник! Други коли при тях нямах! Много е важно да сте коректни към тях. Не да чакате цялата кола да ви е надрана а да си ги завеждате до 3 дена както е по ОУ. При Булинс сега това е малко неудобство. Трябва да се вика мобилна група и задължително чакаш и за най-малкото нещо. Представи си да бързаш за някъде и леко одиране и айде един час минимум си назад.


За разни дребни драскотини и ожулвания ,никога не ти пращат мобилната група.
По тел. само им описваш къде и какво точно е пострадало и е за боя .

От 10 г. всичките ми коли са били в Бул Инс.

Ами ставал съм на следната история в Булинс. Една колежка си купи е46 2004 година да се учи да кара. Предимно аз обикалях с нея и и давах акъли. Само че счупихме кората под двигателя. Отидохме в първия сервиз за да я махнат че стържеше. Звъннахме в Булинс на мобилна група и те казаха да ходим да я заведем като щета. Още нямаха офис в Младост пък и на нея и се караше и стигнахме до Лунна папрат. нямаше никакъв проблем за завеждането на щетата но когато поискахме възлагателно писмо за Камор казаха че с тях не работили. За Дару кар трябваше тя да си го плати и да и осребрят парите. Това и избахме. Проблема беше че вместо кора под скоростите пуснаха кора под двигател. Като съобщих за грешката че да няма разправии после те взеха един мотокар с по дълги вилици и я вдигнаха! :shock: Как може да направят подобно нещо? :shock: Ами ако го направят на моята кола ще ги разкостя! Това може и да не беше скъп автомобил ама можеше и да е скъп! Ебати практиката! А точно там имат и зервизи и стендове! Да ти вдигнат колата с мотокар?! :shock:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Кой е вашия застраховател?

Мнение от MaXimal » 21 Фев 2011, 20:17

TPAKTOP написа:
BONO написа:
TPAKTOP написа:Преди 3-4 години и Булинс ми бяха платили открадната емблема! Дори и боя на предния багажник! Други коли при тях нямах! Много е важно да сте коректни към тях. Не да чакате цялата кола да ви е надрана а да си ги завеждате до 3 дена както е по ОУ. При Булинс сега това е малко неудобство. Трябва да се вика мобилна група и задължително чакаш и за най-малкото нещо. Представи си да бързаш за някъде и леко одиране и айде един час минимум си назад.


За разни дребни драскотини и ожулвания ,никога не ти пращат мобилната група.
По тел. само им описваш къде и какво точно е пострадало и е за боя .

От 10 г. всичките ми коли са били в Бул Инс.

Ами ставал съм на следната история в Булинс. Една колежка си купи е46 2004 година да се учи да кара. Предимно аз обикалях с нея и и давах акъли. Само че счупихме кората под двигателя. Отидохме в първия сервиз за да я махнат че стържеше. Звъннахме в Булинс на мобилна група и те казаха да ходим да я заведем като щета. Още нямаха офис в Младост пък и на нея и се караше и стигнахме до Лунна папрат. нямаше никакъв проблем за завеждането на щетата но когато поискахме възлагателно писмо за Камор казаха че с тях не работили. За Дару кар трябваше тя да си го плати и да и осребрят парите. Това и избахме. Проблема беше че вместо кора под скоростите пуснаха кора под двигател. Като съобщих за грешката че да няма разправии после те взеха един мотокар с по дълги вилици и я вдигнаха! :shock: Как може да направят подобно нещо? :shock: Ами ако го направят на моята кола ще ги разкостя! Това може и да не беше скъп автомобил ама можеше и да е скъп! Ебати практиката! А точно там имат и зервизи и стендове! Да ти вдигнат колата с мотокар?! :shock:


Директно я вдигнаха или поне сложиха трупчета? :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Кой е вашия застраховател?

Мнение от TPAKTOP » 21 Фев 2011, 22:35

MaXimal написа:
TPAKTOP написа:
BONO написа:
TPAKTOP написа:Преди 3-4 години и Булинс ми бяха платили открадната емблема! Дори и боя на предния багажник! Други коли при тях нямах! Много е важно да сте коректни към тях. Не да чакате цялата кола да ви е надрана а да си ги завеждате до 3 дена както е по ОУ. При Булинс сега това е малко неудобство. Трябва да се вика мобилна група и задължително чакаш и за най-малкото нещо. Представи си да бързаш за някъде и леко одиране и айде един час минимум си назад.


За разни дребни драскотини и ожулвания ,никога не ти пращат мобилната група.
По тел. само им описваш къде и какво точно е пострадало и е за боя .

От 10 г. всичките ми коли са били в Бул Инс.

Ами ставал съм на следната история в Булинс. Една колежка си купи е46 2004 година да се учи да кара. Предимно аз обикалях с нея и и давах акъли. Само че счупихме кората под двигателя. Отидохме в първия сервиз за да я махнат че стържеше. Звъннахме в Булинс на мобилна група и те казаха да ходим да я заведем като щета. Още нямаха офис в Младост пък и на нея и се караше и стигнахме до Лунна папрат. нямаше никакъв проблем за завеждането на щетата но когато поискахме възлагателно писмо за Камор казаха че с тях не работили. За Дару кар трябваше тя да си го плати и да и осребрят парите. Това и избахме. Проблема беше че вместо кора под скоростите пуснаха кора под двигател. Като съобщих за грешката че да няма разправии после те взеха един мотокар с по дълги вилици и я вдигнаха! :shock: Как може да направят подобно нещо? :shock: Ами ако го направят на моята кола ще ги разкостя! Това може и да не беше скъп автомобил ама можеше и да е скъп! Ебати практиката! А точно там имат и зервизи и стендове! Да ти вдигнат колата с мотокар?! :shock:


Директно я вдигнаха или поне сложиха трупчета? :)

Ами честно казано нямам спомен но мисля че беше директно! Много грубо изглеждаше! :shock:
Изображение

Следваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook