Теглич за Е70?

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Теглич за Е70?

Мнение от TPAKTOP » 17 Яну 2011, 18:14

Колеги преди да съм питал в Камор за теглич с умопомрачителна сума искам да попитам дали има някакъв по-евтин вариант за монтаж на теглич? На някой ако му се е налагало и вече е минал по този път бих искал да го попитам горе-долу колко струва и трябва ли да се прави нещо по бронята(примерно) или някаква друга интервенция по самия автомобил? Ако имате и полезни съвети бих се радвал да ги чуя!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 30.03.2009
Местоположение: U gorata
Пол: Мъж
Кара: prascho, nervaka i redneckmobil
Мечтае да кара: "samodelna" kola

Re: Теглич за Е70?

Мнение от BMW_RIDER » 17 Яну 2011, 20:49

TPAKTOP написа:Колеги преди да съм питал в Камор за теглич с умопомрачителна сума искам да попитам дали има някакъв по-евтин вариант за монтаж на теглич? На някой ако му се е налагало и вече е минал по този път бих искал да го попитам горе-долу колко струва и трябва ли да се прави нещо по бронята(примерно) или някаква друга интервенция по самия автомобил? Ако имате и полезни съвети бих се радвал да ги чуя!


Ами моя си го поръчах като екстра още от завода. Цената не беше малка, но е направен много добре и е страшно удобен и лесен за монтаж-демонтаж. Но това мисля е на кола която и е поръчано като екстра защото теглича влиза в една спецялна дупка под колата и там се и захваща с механизъм. На колата ти ако не и е предвидена таква от завода незнам как ще стане - иначе ако се поразровиш в интернет има всякакви обяви за хора които произвеждат и пригаждат тегличи - някой от тях знаят какво правят. Преди като бях по офроуд форума имах някакви кордината ма сега отдавна не съм се интересувал.
When I'm on that bike, it's just me and God...And He better be holding on

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Теглич за Е70?

Мнение от TPAKTOP » 17 Яну 2011, 20:57

BMW_RIDER написа:
TPAKTOP написа:Колеги преди да съм питал в Камор за теглич с умопомрачителна сума искам да попитам дали има някакъв по-евтин вариант за монтаж на теглич? На някой ако му се е налагало и вече е минал по този път бих искал да го попитам горе-долу колко струва и трябва ли да се прави нещо по бронята(примерно) или някаква друга интервенция по самия автомобил? Ако имате и полезни съвети бих се радвал да ги чуя!


Ами моя си го поръчах като екстра още от завода. Цената не беше малка, но е направен много добре и е страшно удобен и лесен за монтаж-демонтаж. Но това мисля е на кола която и е поръчано като екстра защото теглича влиза в една спецялна дупка под колата и там се и захваща с механизъм. На колата ти ако не и е предвидена таква от завода незнам как ще стане - иначе ако се поразровиш в интернет има всякакви обяви за хора които произвеждат и пригаждат тегличи - някой от тях знаят какво правят. Преди като бях по офроуд форума имах някакви кордината ма сега отдавна не съм се интересувал.

Ами за съжаление както вече казах колата е 2-ра ръка и е смятана като за луксозно возило! Аз искам да си я карам като джип и да си разкарвам една каравана тежаща 2300кг без да се притеснявам че ще я загубя някъде по-пътя! Ако някой ми го монтира искам да ми даде някаква гаранция защото все пак се пипат токовете а и караваната не е евтина! Не бих икономисал пари за монтаж без гаранция но все пак ще ти бъда благодарен ако изнамериш някакви контакти на хора които монтират подобни неща!
ПС Не искам да се регистрирам в Офроуд форума защото ще ми се подиграват доста за жалкото подобие на джип :oops:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 28.03.2010
Пол: Мъж
Кара: F01 M Sport

Re: Теглич за Е70?

Мнение от foli » 18 Яну 2011, 1:05

Пробвай този номер 0888985679 , преди около 2г. ми монтира теглич на един джип от по-нисък клас ,но мисля че той не се занимаваше с токове,а само с монтаж.После ходих при друг,който оправи токовете и всичко беше ОК.Останах много доволен.Цената беше 250лв.
Човекът е от Съединение,близо до Пловдив.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Теглич за Е70?

Мнение от msi200 » 18 Яну 2011, 14:05

В немския Ибей най-скъпия комплект е 540 евра (на westfalia). Пише, че включва всичко нужно за инсталацията. И се прибира електрически, което е удобно.

http://www.westfalia-automotive.de/index.php?id=6&L=1

http://cgi.ebay.de/Anhangerkupplung-BMW ... 53e48473a3
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 139
Регистриран на: 28.04.2007
Местоположение: jb
Кара: Х5is;E30 325i
Детайли за колата: дизела е за тракторите;)

Re: Теглич за Е70?

Мнение от tuning_mania » 18 Яну 2011, 17:10

Колега ,аз работя с една фирма от София-която се занимава с тези неща ,нз. дали е редно да и правя реклама във форума,но ако искаш мога да ти дам тел.на лично! По памет мисля че за Е70 стационартния теглич беше около 480лв,а сваляемия почти двойно...
Имат си и сервиз ,така че могат да ти го монтират и окабелят...качествени са им нещата.... мисля че немски и австрийски са тегличите...
ще карам дизел,като стана земеделец!!![/color]

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Теглич за Е70?

Мнение от Sharo » 18 Яну 2011, 19:43

той теглича като хардуер всеки може ти го израбоди даже да прилича на оригинала обаче ще ти дойдат други проблеми, като светлини и т.н.
Джипа принципно разпознава кога има закачено ремарке и софта не ти казва, че крушките са ти изгорели като закачиш още един комплрект светлини, което ще се получи на кола без оригинален теглич като дръпнеш ток от задните на джипа.
После самия сетъп на мотора се променят доста чуствително като си с ремарке.
А ако си поръчаш теглич с повишена теглителна способност, демек да може дърпаш спокойно над 750 кила и задното окачване е различно.
И най-вече е упоменато в големия талон на такава Х5, че може тегли реамркета за товарни автомобили и ако теглиш платформа, която е с по-голяма допостиам максимална маса не ти трябва бус и полицаите нищо не могат ти кажат, най-много ти напишат акт на място ама в кат пада директно като проверят големия талон. За големите каравани пак така.

Та за тва цената на оригиналния ако го купуваш в последствие е такава.
Но където и да ти го салгат, че се наложи да ходиш да ти премапнат софтуера най-вероятно
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Теглич за Е70?

Мнение от TPAKTOP » 18 Яну 2011, 19:55

Sharo написа:той теглича като хардуер всеки може ти го израбоди даже да прилича на оригинала обаче ще ти дойдат други проблеми, като светлини и т.н.
Джипа принципно разпознава кога има закачено ремарке и софта не ти казва, че крушките са ти изгорели като закачиш още един комплрект светлини, което ще се получи на кола без оригинален теглич като дръпнеш ток от задните на джипа.
После самия сетъп на мотора се променят доста чуствително като си с ремарке.
А ако си поръчаш теглич с повишена теглителна способност, демек да може дърпаш спокойно над 750 кила и задното окачване е различно.
И най-вече е упоменато в големия талон на такава Х5, че може тегли реамркета за товарни автомобили и ако теглиш платформа, която е с по-голяма допостиам максимална маса не ти трябва бус и полицаите нищо не могат ти кажат, най-много ти напишат акт на място ама в кат пада директно като проверят големия талон. За големите каравани пак така.

Та за тва цената на оригиналния ако го купуваш в последствие е такава.
Но където и да ти го салгат, че се наложи да ходиш да ти премапнат софтуера най-вероятно

Ами днес не успях да стигна да проверя цената но задължително ще бъде с монтаж от човек който му разбира и дава гаранция!!! Не мога да си позволя да ми се размине с някой лев пък да ми откажат спирачките на караваната! :shock: Гледам всичко да ми е редовно! :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Теглич за Е70?

Мнение от TPAKTOP » 20 Яну 2011, 20:02

Явно ще търся друг вариант! За по-евтиния вариант цената почваше от 3100 нагоре! Който няма теглич да не се занимава с глупости а да си купи Опел Фронтера за тия пари! Като казах какви са габаритите на караваната се събраха целия сервизен отдел да ми обясняват колко паянтова била Х5-цата?! Опела 1998 го дръпна без проблем с малко по висок разход с още по-малък двигател! С всеки изминал ден се убеждавам че Х5-цата не е джиБ въобще!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 27.08.2010
Пол: Мъж
Кара: на бензин

Re: Теглич за Е70?

Мнение от Roman 1 » 20 Яну 2011, 20:43

TPAKTOP написа:С всеки изминал ден се убеждавам че Х5-цата не е джиБ въобще!

Стига бе човек!
Аз толкова много я харесвам. Нямам предвид оффроуд качества, но за паркетен лъв от този клас не виждам нещо друго, толкова внушително и респектиращо.
Оставям качеството на изработката на страна, щото то и първите Е60 и Е90 си страдат от детски болести. Предполагам, че при фейслифта положението вече е както се полага на автомобил от този клас.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Теглич за Е70?

Мнение от X5 E70 » 20 Яну 2011, 20:49

Roman 1 написа:
TPAKTOP написа:С всеки изминал ден се убеждавам че Х5-цата не е джиБ въобще!

Стига бе човек!
Аз толкова много я харесвам. Нямам предвид оффроуд качества, но за паркетен лъв от този клас не виждам нещо друго, толкова внушително и респектиращо.
Оставям качеството на изработката на страна, щото то и първите Е60 и Е90 си страдат от детски болести. Предполагам, че при фейслифта положението вече е както се полага на автомобил от този клас.


И при фейса са си същите евтини пластмаси, оня ден я разхождах цел ден по София

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Re: Теглич за Е70?

Мнение от Kickdown » 22 Яну 2011, 1:02

X5 E70 написа:
Roman 1 написа:
TPAKTOP написа:С всеки изминал ден се убеждавам че Х5-цата не е джиБ въобще!

Стига бе човек!
Аз толкова много я харесвам. Нямам предвид оффроуд качества, но за паркетен лъв от този клас не виждам нещо друго, толкова внушително и респектиращо.
Оставям качеството на изработката на страна, щото то и първите Е60 и Е90 си страдат от детски болести. Предполагам, че при фейслифта положението вече е както се полага на автомобил от този клас.


И при фейса са си същите евтини пластмаси, оня ден я разхождах цел ден по София


Ама пък Angel Eyes-а как свети...само това си заслужава дори :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Теглич за Е70?

Мнение от X5 E70 » 22 Яну 2011, 10:24

Kickdown написа:
X5 E70 написа:
Roman 1 написа:
TPAKTOP написа:С всеки изминал ден се убеждавам че Х5-цата не е джиБ въобще!

Стига бе човек!
Аз толкова много я харесвам. Нямам предвид оффроуд качества, но за паркетен лъв от този клас не виждам нещо друго, толкова внушително и респектиращо.
Оставям качеството на изработката на страна, щото то и първите Е60 и Е90 си страдат от детски болести. Предполагам, че при фейслифта положението вече е както се полага на автомобил от този клас.


И при фейса са си същите евтини пластмаси, оня ден я разхождах цел ден по София


Ама пък Angel Eyes-а как свети...само това си заслужава дори :D


Da де ма ти вътре нема как да гледаш как свети, затва пък си скърцоти :no:
А ЛЕД-чета можеш да туриш и на стария скърцалник

Ако па те кефят светлинките я глей алди кат полюлейници са им колите, светлинки та ум да ти зайде :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Re: Теглич за Е70?

Мнение от Kickdown » 23 Яну 2011, 21:47

X5 E70 написа:
Kickdown написа:
X5 E70 написа:
Roman 1 написа:
TPAKTOP написа:С всеки изминал ден се убеждавам че Х5-цата не е джиБ въобще!

Стига бе човек!
Аз толкова много я харесвам. Нямам предвид оффроуд качества, но за паркетен лъв от този клас не виждам нещо друго, толкова внушително и респектиращо.
Оставям качеството на изработката на страна, щото то и първите Е60 и Е90 си страдат от детски болести. Предполагам, че при фейслифта положението вече е както се полага на автомобил от този клас.


И при фейса са си същите евтини пластмаси, оня ден я разхождах цел ден по София


Ама пък Angel Eyes-а как свети...само това си заслужава дори :D


Da де ма ти вътре нема как да гледаш как свети, затва пък си скърцоти :no:
А ЛЕД-чета можеш да туриш и на стария скърцалник

Ако па те кефят светлинките я глей алди кат полюлейници са им колите, светлинки та ум да ти зайде :D


Да ама мраза Аудита, щото съм имал :D Искам модерно БМВ с модерни светлинки :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Теглич за Е70?

Мнение от X5 E70 » 23 Яну 2011, 22:28

И аз мразя фолЬСвагИните :D

Следваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook