Хед Ъп дисплей за Е70

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Хед Ъп дисплей за Е70

Мнение от TPAKTOP » 08 Яну 2011, 0:56

Колеги може ли от някакви настройки да си сложа оборотомерн на хед ъп дисплея? Изглежда ми много постен само със скоростта и навигацията. Не съм се пробвал на нищо нито пък съм чел инструкциите просто ми е по-лесно да попитам вас :D Благодаря ви предварително!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 10.08.2010
Пол: Мъж

Re: Хед Ъп дисплей за Е70

Мнение от ALIENWARE » 08 Яну 2011, 11:14

Колега, по принцип по нормален начин от настройките няма такава възможност. Но явно софтуера я има, защото в M-сериите на X-те в Хед Ъп дисплея се изобразява дъгообразно(цветно)- оборотомер и предавка.
Още нещо да споделя: гледал съм клипове в които се вижда, как руснаците са хакнали по някакъв начин софта и там Хед Ъп дисплея на нашите Х5-ци работи като при М-те.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 8.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 3.0d
Мечтае да кара: 650xi

Re: Хед Ъп дисплей за Е70

Мнение от dan1el » 08 Яну 2011, 11:30

Мисля че не може. На M6 съм виждал да я има тази екстра да показва и rpm

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Хед Ъп дисплей за Е70

Мнение от TPAKTOP » 08 Яну 2011, 11:35

dan1el написа:Мисля че не може. На M6 съм виждал да я има тази екстра да показва и rpm

Ами аз точно на това използвам за база за сравнение. Другата ми кола го има това и има даоста цветове и е шаренко :lol: Циганска ми е душицата явно :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Хед Ъп дисплей за Е70

Мнение от TPAKTOP » 19 Яну 2011, 17:53

ALIENWARE написа:Колега, по принцип по нормален начин от настройките няма такава възможност. Но явно софтуера я има, защото в M-сериите на X-те в Хед Ъп дисплея се изобразява дъгообразно(цветно)- оборотомер и предавка.
Още нещо да споделя: гледал съм клипове в които се вижда, как руснаците са хакнали по някакъв начин софта и там Хед Ъп дисплея на нашите Х5-ци работи като при М-те.

Да това на М5-цата го има и може да се изключи и тогава става като на Х5-цата. Води се "M view" или нещо от сорта! но точно това ми беше идеята че е Спорт пакет и навсякъде е натъпкана с логото на М power ама не може да се регулира как да изглежда!!! Ама това си е бял кахър!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Re: Хед Ъп дисплей за Е70

Мнение от Kickdown » 22 Яну 2011, 1:05

Може да се програмира със NCS Expert да има М-Вю :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Хед Ъп дисплей за Е70

Мнение от TPAKTOP » 22 Яну 2011, 4:19

Kickdown написа:Може да се програмира със NCS Expert да има М-Вю :yes:

Два много важни въпроса! Къде и колко?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 10.08.2010
Пол: Мъж

Re: Хед Ъп дисплей за Е70

Мнение от ALIENWARE » 22 Яну 2011, 10:26

Мен ме интересува само.... къде. От доста време търся и се ровя но все удрям на камък. Това М-Вю много ме кефи. Независимо, че Head-up Display-а на фейслифта е различен от на нормалната X5E70, М-Вю -то е същото.
Ако някой знае нещо по конкретно, моля да сподели.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Re: Хед Ъп дисплей за Е70

Мнение от Kickdown » 23 Яну 2011, 21:43

Значи в западният форум за 5-та серия има доста дълга тема, за програмирането.
Там са открити доста интересни функций. Незнам само, дали има значение с коя навигация е колата CCC (старата с DVD-то) или CIC (новата с HDD) и с какъв фирмуер е колата (Коя версия???) и тн, но на Е60-ките, 100% ги пряват HUD-a да е като на М5.
Програмата NCS Expert e доста мощна и ако пипа някой несигурен или некадърен, може да осере тотално цялата кола. Иначе нея я има в интернет, по торентите и с един кабел за 120-150$ от Ибей и един лаптоп със 32 битов Windows XP/Vista/7 всеки може да се справи и сам. Но трябва много четене и въпросната инвестиция във въпросният реквизит. Иначе има доста хора, който я имат програмата и са тук във форума, само трябва да се види дали техните кабели са подходящи за вашите коли, защото след 3 месец 2008-ма колите комуникират с компютрите не K-CAN шината, а по D-CAN и затова трябва и по нов кабел. Предполагам има пичове, дето могат да се пробват да програмират по базови неща по колите ви и тогава, ако стане да бъркат на дълбокото...
Могат например да ви програмират, ако имате сгъващи се огледала да се прибират с ключа, да направят да се ползват вътрешните лупи при премигване със светкавица, да се затваря панорамата с ключа, да имате дигитален километраж на бордовия и тн.
Такива пичове към който може да се обърнете са Slitter, Dimitroff и някой от тунерите дето имат обяви. Повечето за символична сума от 20-50 лева ще го направят, дажи и само за почерпката защото сме колеги във форума, но аз съм такъв, че всяка услуга си заплащам ;) Питайте и пробвайте някой от тях, ако искате да се пробвате сами, ще ви дам линкове от западните форуми :) Успех :yes:

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook