Зимни гуми за Х5 е70

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Зимни гуми за Х5 е70

Мнение от msi200 » 02 Мар 2011, 15:53

Ми аз си имам друга кола със зимни гуми. Ако навали сняг, оставям тази в гаража.

За сух или мокър асфалт лятната гума е по-добра от зимна, без значение какво говорят гумаджиите. Става въпрос за температури до -5 градуса. За да не стават излишни спорове, има доста тестове, включително на Ауто Билд и car and driver http://www.caranddriver.com/features/09q4/2009_winter_tire_test-comparison_tests/michelin_pilot_sport_a_2fs_page_2, които го доказват.

Но е рисковано да се тръгва на дълъг път с летните, ако има шанс да завали сняг. Макар че я докарах в най-големите снежни бури чак от Хамбург с летните гуми :) :)
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Зимни гуми за Х5 е70

Мнение от TPAKTOP » 02 Мар 2011, 16:04

msi200 написа:Ми аз си имам друга кола със зимни гуми. Ако навали сняг, оставям тази в гаража.

За сух или мокър асфалт лятната гума е по-добра от зимна, без значение какво говорят гумаджиите. Става въпрос за температури до -5 градуса. За да не стават излишни спорове, има доста тестове, включително на Ауто Билд и car and driver http://www.caranddriver.com/features/09q4/2009_winter_tire_test-comparison_tests/michelin_pilot_sport_a_2fs_page_2, които го доказват.

Не съм го написал с цел да споря защото толкова и му разбирам! :mhihi: Влияя се от мнението на други хора! Но специално за М5 ми казаха че трябва да са над 10 градуса че да се загряват(или нещо подобно) за хубавоо сцепление!
Изображение

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Зимни гуми за Х5 е70

Мнение от cww » 02 Мар 2011, 21:14

msi200 написа:Ми аз си имам друга кола със зимни гуми. Ако навали сняг, оставям тази в гаража.

За сух или мокър асфалт лятната гума е по-добра от зимна, без значение какво говорят гумаджиите. Става въпрос за температури до -5 градуса. За да не стават излишни спорове, има доста тестове, включително на Ауто Билд и car and driver http://www.caranddriver.com/features/09q4/2009_winter_tire_test-comparison_tests/michelin_pilot_sport_a_2fs_page_2, които го доказват.

Но е рисковано да се тръгва на дълъг път с летните, ако има шанс да завали сняг. Макар че я докарах в най-големите снежни бури чак от Хамбург с летните гуми :) :)


Теста го погледнах отгоре-отгоре и може да се изкажа леко неподготвен, но...в случая не става ли дума за сравнение на т.нар. всесезонни гуми?
Къде точно е мястото на летните гуми в този случай нещо не ми стана много ясно :dunno:
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Зимни гуми за Х5 е70

Мнение от TPAKTOP » 02 Мар 2011, 21:19

cww написа:
msi200 написа:Ми аз си имам друга кола със зимни гуми. Ако навали сняг, оставям тази в гаража.

За сух или мокър асфалт лятната гума е по-добра от зимна, без значение какво говорят гумаджиите. Става въпрос за температури до -5 градуса. За да не стават излишни спорове, има доста тестове, включително на Ауто Билд и car and driver http://www.caranddriver.com/features/09q4/2009_winter_tire_test-comparison_tests/michelin_pilot_sport_a_2fs_page_2, които го доказват.

Но е рисковано да се тръгва на дълъг път с летните, ако има шанс да завали сняг. Макар че я докарах в най-големите снежни бури чак от Хамбург с летните гуми :) :)


Теста го погледнах отгоре-отгоре и може да се изкажа леко неподготвен, но...в случая не става ли дума за сравнение на т.нар. всесезонни гуми?
Къде точно е мястото на летните гуми в този случай нещо не ми стана много ясно :dunno:

Колега ти си прав! :yes:
Ultra-high-performance all-season: Winter Tire Test.

А какво ви е мнението за тези гуми?! Така или иначе като ме изпишат от бокса ще трябва да купувам летни гуми ако купя такива дали ще е стабилна или не? :dunno:
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Зимни гуми за Х5 е70

Мнение от Kroki » 02 Мар 2011, 22:16

По принцип всички казват че всесезонни гуми няма! Така че, вади си сметката
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Зимни гуми за Х5 е70

Мнение от TPAKTOP » 02 Мар 2011, 22:54

Kroki написа:По принцип всички казват че всесезонни гуми няма! Така че, вади си сметката

Е то ако зимата ако е като тая година зимни гуми въобще не ми трябваха... Предполагам че щом се произвеждат все за нещо стават!
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Зимни гуми за Х5 е70

Мнение от Kroki » 02 Мар 2011, 23:09

Да и затова са правиш Х5 :winky: ( шегуфкам се :mhihi: ) . По принцип за да може и зимата да е добре и лятото да е добре, би следвало да има компромиси от качествата само за лято и съответно само за зима ;)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 8.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 3.0d
Мечтае да кара: 650xi

Re: Зимни гуми за Х5 е70

Мнение от dan1el » 02 Мар 2011, 23:13

Според мен щом е all season е компромис... Карал съм кола с всесезонни на дъжд и беше все едно карам на леко заледено... Плаша се зимата как би било. Не съм гледал каква марка бяха.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Зимни гуми за Х5 е70

Мнение от msi200 » 02 Мар 2011, 23:41

Сложил съм линк към теста на CarandDriver, понеже не можах да намеря този на АутоБилд. Все пак и там всесезонната е по-добра от зимните на сух и мокър асфалт. А в теста на АутоБилд идеята беше точно сравнение на летни със зимни при еднаква температура(-5 градуса). Това ми е и лично наблюдение, иначе не бих го плякнал във форума. Въпреки това, ако нямах и друга кола със зимни гуми, едва ли бих рискувал да сложа летните толкова рано:)

За всесезонните мога също да се изкажа - имам и една дърта Тойота с БФ Гудрич А/Т, които се водят за всякакъв терен. Наистина вършат работа и зимата - даже при спускане ми е по-стабилна от х5 с Пирели Скорпион.
I love the sound of V8 in the morning...

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Зимни гуми за Х5 е70

Мнение от cww » 03 Мар 2011, 11:32

Всеки е свободен да си купи каквото му харесва и сметне за нужно. За мен лично има само един вариант относно гуми - летни за лятото и зимни за зимата.
Всесезонните може и да стават за нещо, но лично аз нямам никакви наблюдения над тях. Пък и все си мисля, че щом хората продават летни и зимни гуми, това чудо, всесезонната гума е нещо тип ни рак, ни риба.
А и в крайна сметка да спестяваш точно от гуми ( не че са малко 3 бона за гуми, дори напротив) за мен не е работа. Сигурността ми струва повече от няколко хиляди лева...
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Зимни гуми за Х5 е70

Мнение от TPAKTOP » 03 Мар 2011, 15:00

Аз един единствен път съм спестил от летни гуми и накрая продадох колата с зимния комплект! :mhihi:
Изображение

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook