Наводнена X5 E70

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 20.11.2009
Пол: Мъж

Наводнена X5 E70

Мнение от gmbh » 21 Окт 2010, 8:05

Здравейте!
Оня ден на Е70 3,0Д ми светна надпис че 4x4 не работи.В сервиза казаха че сензора е под предна дясна седалка.Като я свалиха се оказа че под мокета е пълно с вода.Под предна лява същото положение.Трябва да се смени този сензор но не преди да се установи откъде влиза вода.В БМВ незнаят.Дали на друг му се е случвало подобно нещо или е чувал?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 30.01.2010
Местоположение: Sofia, Bourgas
Пол: Мъж
Кара: X5 E70 35d, S8;
Мечтае да кара: X5M
Детайли за колата: super reza4ka!

Re: Наводнена X5 E70

Мнение от E70 3.0SD » 21 Окт 2010, 20:41

Не е лошо да поясниш дали колата я караш само ти от чисто нова или си я купил преди два дни нов внос за да ровиме и ние под седалките? :kuku:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: гр.Петрич

Re: Наводнена X5 E70

Мнение от hallein » 21 Окт 2010, 22:11

Купена е нова от Камор през 2007.Две кофи с вода все едно са изсипани.И все още немога да разбера откъде е влязла.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F31

Re: Наводнена X5 E70

Мнение от бабъл » 22 Окт 2010, 12:43

Колега,да не са ти я изпрали на някоя автомивка ?Другия вариант е някъде по уплатненията да е проблема,подсуши я и ходи на някоя автомивка и заливаи с вода и ако пак се пълни търси от къде точно влиза вода.Другото което се сещам е,че водата на задната пръскалка сигурно минава през купето,но щеше да ти мирише хубаво вътре :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 10.08.2010
Пол: Мъж

Re: Наводнена X5 E70

Мнение от ALIENWARE » 22 Окт 2010, 15:53

Колега, имаш ли люк ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Наводнена X5 E70

Мнение от X5 E70 » 22 Окт 2010, 15:55

Ако е с шибедах провери отводнителите

P.P. Tия в БМВ и оторизираните им дилъри кога ли са знаели нещо
Последна промяна X5 E70 на 22 Окт 2010, 22:30, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 9.10.2008
Местоположение: Троян
Кара: 03'BMW525DA;06'BMWX5 3.0DSportpaket
Мечтае да кара: Волга комби

Re: Наводнена X5 E70

Мнение от joropc » 22 Окт 2010, 18:55

gmbh написа:Здравейте!
Оня ден на Е70 3,0Д ми светна надпис че 4x4 не работи.В сервиза казаха че сензора е под предна дясна седалка.Като я свалиха се оказа че под мокета е пълно с вода.Под предна лява същото положение.Трябва да се смени този сензор но не преди да се установи откъде влиза вода.В БМВ незнаят.Дали на друг му се е случвало подобно нещо или е чувал?
.
Причините за наводняване могат да бъдат три.
1-вата:Както споменава колегата по-горе-запушени отводнителни канали на шибидаха(ако имаш).Трябва да се почисти/изръчка мръсотията.
2-рата:Запушени отводнителни канали на филтри купе.На самата кутия, където се поставя филтъра, има едни "чучурчета", които завършват с гумен клапан, който се отваря от водата, която евентуално е влязла във филтъра.Когато те се запушат, тая вода влиза вътре.Обикновено тече в краката на шофьора и пътника.
3-та(най- вероятната).Разлепена изолация на вътрешната част на някоя от вратите.След като се махне кората на вратата(да се внимава, защото е тънка работа), се вижда ,че всички механизми и окабеляване са покрити с кора направена от мек изолационен материал, който е залепен за самата врата с черно еластично лепило.Обикновено ,когато тази изолация се разлепи в долната си част, водата тече направо в купето или по-точно там където си забелязал наводнението.Почвайте да сваляте корите една по една и вижте дали тази изолация е залепена навсякъде както трябва.Ако забележиш, че някъде се е разлепила, отиваш на автомивка и пръскаш с водоструйката продъжително по въпросната врата от външната страна(все едно, че миеш колата).Наблегни с пръскането в участъка на стъклото където влиза във вратата(по декоративната лайсна под стъклото от вън).Ще видиш как за нула време някъде ще потече в купето.В долната част на вратата(откъм асфалта) има отводнителен отвор, който трябва да е винаги чист.
И така....ако има разлепена изолация-намираш хубав черен силикон, мажеш ЯКО изолацията там където се е разлепила ,залепяш я отново, чакаш да изсъхне, правиш теста с водоструйката, поверяш отводнителните отвори на врата от долу, слагаш кората ....и си ти. ;)

Дано си ме разбрал, ама по-ясно няма как да ти го обясня... :wave:

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 20.11.2009
Пол: Мъж

Re: Наводнена X5 E70

Мнение от gmbh » 22 Окт 2010, 20:08

Благодаря за помоща! Ще опитам всички варианти.Едва се отървах от Ауди и техните неочаквани проблеми и ето и БМВ!?! Очаквах всичко но чак пък това!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 25.11.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0sd
Мечтае да кара: по често

Re: Наводнена X5 E70

Мнение от RuM6n » 23 Окт 2010, 19:27

Колегата по горе е прав. Аз имах същиа проблем с моето Е90 след подмяна на бравите на предните врати забелязах че при дъжд през праговете на вратите влиза вода. След повторно разглобяване на вратите установих,чв въпросната черна изолация не беше залепена добре от долу. Залепих я добре със силикон и проблема изчезна. Като решиш проблема с водата, казвай каква е била причината, че и аз смятам да вземам Е70.

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 20.11.2009
Пол: Мъж

Re: Наводнена X5 E70

Мнение от gmbh » 01 Ное 2010, 15:20

Проблема е решен.Наистина се бяха отлепили уплътненията на предните врати под корите.Засега не влиза вода.След смяната на изгорелия сензор за 4 x 4, остана само да се смени софтуера защото за втори път блокира ръчната спирачка.

води статистиката
Аватар
Мнения: 2037
Регистриран на: 18.01.2003
Местоположение: една крачка пред смъртта
Пол: Мъж
Кара: '07 X3 LCI 3,0sd
Детайли за колата: '93 318is
'95 328Ti
'95 318is
'00 328Ci
'04 330xd
'07 X3 3.0d
'07 X3 3.0sd
'01 730d

Re: Наводнена X5 E70

Мнение от LuBo1 » 09 Ное 2010, 22:20

Тия БМВта от БГ представителствата са пълна скръб - сглобявани в Австрия от Турци след Рамадам :)
ИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 18.11.2010
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 M
Мечтае да кара: Gulfstream G250
Детайли за колата: BMW X5M Bi-turbo 4.4 555HP

Re: Наводнена X5 E70

Мнение от Leetzorz » 18 Ное 2010, 21:28

За ръчната спирачка мога да ти кажа че в КАМОР ми я развалиха като смениха (НЕЗАКОННО) Ключалката на моята Е70 след ПТП от дясната страна и са разбичкали някакви бушони и ръчната пишеше на компютъра че е тотална щета след подмяната на ключалката след 1 месец щото не ми се даваха 1500 лева за ръчна дето не я ползвам смениха с оригиналната ключалка и се оправи и от тогава Ходя в ДАРУ ама и там са едни ... (Смених преди около 2 месец маслото на колата в ДАРУ и пред 1 седмица започна да ми църцори двигателя 4.4 литров двигател да ми ЦЪРЦОРИ КАТО ДИЗЕЛ 2.0 е МНОГО ГАДНО така че отидох при един АСЕН в княжево много добро момче работило в Камор за 2000 лева заплата а е трябвало да му плащат 6000 като в Европа Той ми обясни и свали пред мене Масления Филтър и видяхме как маслото не беше сменяно от години се едно като грес и смятам че това го правят нарочно в Дару-Камор защото колата е още гаранционна и като и свърши гаранцията да ме гушнат паричките преди да го оправия при АСЕН отидох в Дару кар и ги питах това от какво е и те ми казаха че това е Разцентрован Двигател и че не може да се оправи някакви такива глупости смених маслото отново но при асен и всичко 6
Трябва да измислят БАВАРЕЦ НА ВОДА (може и дестилирана пак е по евтино) Че си е еб*ло майката (20-30л на 100)

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 6.04.2010
Пол: Мъж

Re: Наводнена X5 E70

Мнение от X300 » 08 Дек 2010, 11:24

Leetzorz написа:За ръчната спирачка мога да ти кажа че в КАМОР ми я развалиха като смениха (НЕЗАКОННО) Ключалката на моята Е70 след ПТП от дясната страна и са разбичкали някакви бушони и ръчната пишеше на компютъра че е тотална щета след подмяната на ключалката след 1 месец щото не ми се даваха 1500 лева за ръчна дето не я ползвам смениха с оригиналната ключалка и се оправи и от тогава Ходя в ДАРУ ама и там са едни ... (Смених преди около 2 месец маслото на колата в ДАРУ и пред 1 седмица започна да ми църцори двигателя 4.4 литров двигател да ми ЦЪРЦОРИ КАТО ДИЗЕЛ 2.0 е МНОГО ГАДНО така че отидох при един АСЕН в княжево много добро момче работило в Камор за 2000 лева заплата а е трябвало да му плащат 6000 като в Европа Той ми обясни и свали пред мене Масления Филтър и видяхме как маслото не беше сменяно от години се едно като грес и смятам че това го правят нарочно в Дару-Камор защото колата е още гаранционна и като и свърши гаранцията да ме гушнат паричките преди да го оправия при АСЕН отидох в Дару кар и ги питах това от какво е и те ми казаха че това е Разцентрован Двигател и че не може да се оправи някакви такива глупости смених маслото отново но при асен и всичко 6



Дай някакъв координат на Асен,че ми трябва такъв човек!

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 18.11.2010
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 M
Мечтае да кара: Gulfstream G250
Детайли за колата: BMW X5M Bi-turbo 4.4 555HP

Re: Наводнена X5 E70

Мнение от Leetzorz » 15 Мар 2011, 18:30

089******* Асен сервиза е в Кв.Княжево кажете че ви прашта на Марта сина.
Трябва да измислят БАВАРЕЦ НА ВОДА (може и дестилирана пак е по евтино) Че си е еб*ло майката (20-30л на 100)

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook