Проблем Х3 виене при 2000 оборота

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: x3
Мечтае да кара: m5 e60; x6

Re: Проблем Х3 виене при 2000 оборота

Мнение от xdriver » 19 Мар 2010, 21:43

@ndro написа:когато е студен двигателят, турбината се чува по-ясно и по-плътно, но не вие, а по-скоро свисти или свири.
това виене, за което говорите, може ли да го обясниш в детайли - откъде се чува? на какво прилича звукът? променя ли се с оборотите?


Може и свистене да е, колега :) Не знам дали виене е точната дума. Чува се някъде отпред, не мога да определя точно. Звукът не се променя, появява се само на 2000 оборота, и изчезва при по-високи. Иначе самия звук ми прилича на плъзгане на метал върху метал.
Интересното е, че когато колата е загряла, т.е. достигнала е оптималните градуси, но скоро, пак се чува, и след 15 км вече не се чува. Не вярвам да е нещо нормално. Пък и не мисля, че съм пропускал шума толкова време и чак сега да съм му обърнал внимание.
Както и да е, диагностиката ще покаже надявам се.
Благодаря Ви все пак за отговорите! :) Надявам се колегата, който каза, че може да е от ск. кутия да греши. Не вярвам БМВ на толкова километри да издаде багажа.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 25.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 2008
Мечтае да кара: M3 V8

Re: Проблем Х3 виене при 2000 оборота

Мнение от Redlinexs » 26 Мар 2010, 10:36

Колега не искам да те плаша,но по-добре отивай в сервиза.Един приятел имаше подобен проблем при неговата 1-ца и само ни даваха уклончиви отговори относно проблема.За месец и нещо ходене по сервизите така и не разбрахме какво и има,накрая се наложи да я продаде. Успех със твоята и дано да не е нещо сложно.
Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: x3
Мечтае да кара: m5 e60; x6

Re: Проблем Х3 виене при 2000 оборота

Мнение от xdriver » 29 Мар 2010, 16:16

Шума спря от само себе си. Не съм ходил на диагностика още, но не е късно да отида. Колега, защо твоя приятел продаде колата - защото не е установил проблема ли или защото е разбрал от какво е и е решил да се отърве?

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 25.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 2008
Мечтае да кара: M3 V8

Re: Проблем Х3 виене при 2000 оборота

Мнение от Redlinexs » 29 Мар 2010, 18:30

Представителя я откупи обратно,защото колата беше на 7-8 000км а виенето и тракането по двигателя не можеха да го оправят или обяснят(или не искаха).Съответно продадоха му друга,на нов лизинг по-скъп :)))))
Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш :)

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook