Проблеми с Х5

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 4.06.2009
Местоположение: Велико Търново
Кара: '05 BMW X5 3.0d

Проблеми с Х5

Мнение от nuke » 08 Яну 2010, 9:29

Та две неща ме "тормозят" нещо

Като вляза в колата и се чува едно бръмчене/жужене зад панела за управление на климатика - още преди да съм дал на контакт. Шумът го има и след като се запали колата но вече само с ухо залепено на панела. Освен това ми се струва че и акумулатора ми пада (на няколко месеца е) но не съм правил замервания - просто съдя от звука при палене. Някакви идеи какъв може да е гремлина тук.

Другото нещо е следното:

Като завивам надясно - особено по-пълно дясно бучи/вибрира и се оправя като се изправи волана след завоя. Подобни вибрации се получават и когато качвам бордюри и пр. А като има по-голям наклон и държа колата на спирачка и на скорост D откровено почва да си хлопа/хрущи освен че си и вибрира и се оправя като потеглиш или сложиш P. Сега съм я вкарал за смяна на консумативи в един сервиз и ще я прегледат но мисля че и малко странични мнения не са излишни. Факта че хлопа и като е на място ме кара да си мисля че може нещо да има по скоростната кутия :ranting: :ranting: :ranting: ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 11.07.2005
Местоположение: Slivnica
Пол: Мъж
Кара: E39 520 97", E46 320d 05"
Мечтае да кара: ново БМВ
Детайли за колата: изтъркани задни гуми, тук-таме за изчукване и боя :D

Re: Проблеми с Х5

Мнение от e39 FEN » 08 Яну 2010, 17:04

Колега, жуженето от климатроника ти идва от така наречения "таралеж" т.е едно вентилаторче което се пълни с тиня :lol: и почва да жужи и дразни много, свали панела и го почисти, ако не се оправи... ново
Не е нищо серйозно, аз лично незнам е39 или х5 на което да не му жужи таралежа ( незнам кой други модели са със такъв панел на климатроника)

Дано да съм ти бил полезен :)
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Проблеми с Х5

Мнение от alx » 08 Яну 2010, 18:23

някой мерилил ли ти е нивото на атф-а?

ако е ниско ще ти тропа торк конвертора точно както го описваш...

за жуженето- да.. "таралежа" е най-вероятно. но като си изключиш вентлацията- продължава ли да жужи? ако да- една от партидите на на еку-то на х5-цата има вентилатор ... той се скапва най-редовно. същото е при мл55 амг-то...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Проблеми с Х5

Мнение от LUCIFER'S » 09 Яну 2010, 0:28

e39 FEN написа:Колега, жуженето от климатроника ти идва от така наречения "таралеж" т.е едно вентилаторче което се пълни с тиня :lol: и почва да жужи и дразни много, свали панела и го почисти, ако не се оправи...


таралежа е съвсем друго нещо... ;)
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Re: Проблеми с Х5

Мнение от naskoksan » 09 Яну 2010, 11:05

Мда тия коли нямат таралеж,
отзад има едно вентиалотрче
за някакво охлаждане на панела
или нещо такова, другата възможност
е затварянето на клапите след заспиване
на колата се е разкачило по някакъв начин
и да бачка постоянно, за това и да пада
акумулатора.
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Проблеми с Х5

Мнение от LUCIFER'S » 09 Яну 2010, 11:29

naskoksan написа:Мда тия коли нямат таралеж,
....


Х5 E53 са със проблемния таралеж... Х5 Е70 нямат такъв
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Re: Проблеми с Х5

Мнение от naskoksan » 10 Яну 2010, 19:12

възможно е да греша :oops:
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 4.06.2009
Местоположение: Велико Търново
Кара: '05 BMW X5 3.0d

Re: Проблеми с Х5

Мнение от nuke » 11 Яну 2010, 8:55

alx написа:някой мерилил ли ти е нивото на атф-а?

ако е ниско ще ти тропа торк конвертора точно както го описваш...

за жуженето- да.. "таралежа" е най-вероятно. но като си изключиш вентлацията- продължава ли да жужи? ако да- една от партидите на на еку-то на х5-цата има вентилатор ... той се скапва най-редовно. същото е при мл55 амг-то...


атф го проверяваха в BMW преди 6 месеца - казаха че е ОК - тя и тогава си вибрираше ама доста по-леко

Сега съм си поръчал един тампон за мотора - според момчето от сервиза е от него - и поетапно почваме да ги сменяме докато се оправи. Ще го накарам да види и АТФ-а все пак.


Относно жуженето от климатроника - звука се чува най вече като си отключа колата и като седна вътре - без да съм давал контакт без нищо. Както съм вътре като заключа колата с дистанционното и продължава поне доколкото ми изтрайва чакалото (3-5 минути :D ). Като запаля и съответно се включи внтилацията звукът си го има като се наведеш и се заслушаш. После спирам да го следя - понякога го има като спра понякога изчезва. Като написах първия си пост и спря да жужи...

На тоя "таралеж" каква точно му е функцията и следва ли да работи преди да е сложена на контакт колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Проблеми с Х5

Мнение от LUCIFER'S » 12 Яну 2010, 9:54

nuke написа:

Относно жуженето от климатроника - звука се чува най вече като си отключа колата и като седна вътре - без да съм давал контакт без нищо. .


трябва да си разглобиш управлението на климатика, вътре има едно вентилаторче (лявата решетчица) почистваш и смазваш с финно масло за шевни машини.
Изображение

Изображение

Изображение
Ако е таралежа- върти вентилатор купе, на парното...
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 30.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е53 и Е36 и Е60
Детайли за колата: оранжев Х5;)

Re: Проблеми с Х5

Мнение от SCHNITZER C7007XB » 30 Яну 2011, 23:13

LUCIFER'S написа:
nuke написа:

Относно жуженето от климатроника - звука се чува най вече като си отключа колата и като седна вътре - без да съм давал контакт без нищо. .


трябва да си разглобиш управлението на климатика, вътре има едно вентилаторче (лявата решетчица) почистваш и смазваш с финно масло за шевни машини.
Изображение

Изображение

Изображение
Ако е таралежа- върти вентилатор купе, на парното...



Много ви благодаря имам сащия проблем,гася колата това духа с всичка сила вадя бушона иначе акомулатора заминава!!!"

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook