Проблем с Х3

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 3.09.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW X3
Мечтае да кара: Aston Martin

Проблем с Х3

Мнение от STEFF-X3 » 03 Сеп 2009, 16:55

Здравейте колеги,искам да попитам дали някой от вас не е срещал следния проблем при Х3 фейслифта.
Преди няколко дни се появиха две предупредителни икони на таблото и светят постоянно във жълт цвят. Едната е (!) а другата е 4х4.
Предполагам че тази удивителната е нещо със ръчната спирачка но не съм сигурен.Моля дайте съвет ако сте запознати.Благодаря предварително.

РазБОЙниКА
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: го на тройки
Мечтае да кара: Е92/3 и 6-та серия
Детайли за колата: Черна

Мнение от Apassionata » 03 Сеп 2009, 18:05

Здравей, колега ... Явно нямаш книжката на колата ти. Ето, колегата bafi преди време беше така добър да постне тук / в полезни сайтове, горе/ книжките на всички нови модели на български.
http://www.docstoc.com/docs/9461725/BMW_X3_manual_BGurl

Разучи си колата, срамота :mhihi:
Според това, което аз мернах, Динамичния спирачен контрол не работи, тряя караш внимателно, без кик даун, тежки терени, рязко спиране, пълна газ и прочие.. И да я караш да я гледат...
Другата ламБа DSC-то / Динамичния контрол на стабилността дет се вика/ или X-драйва имат някакъв проблем. Не че не работят съвсем, но трябва да се проверят. Ако светлината е червена, тогава най-вероятно си само със задно задвижване... Поне аз така го разбрах ;)
Чети, чети... Стр. 46 е някъде :winky: ;) И бягай да гледат какъв е проблема ;) Или пробвай да дрифтиш :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Мнение от flame » 04 Сеп 2009, 8:04

Apassionata написа:Здравей, колега ... Явно нямаш книжката на колата ти. Ето, колегата bafi преди време беше така добър да постне тук / в полезни сайтове, горе/ книжките на всички нови модели на български.
http://www.docstoc.com/docs/9461725/BMW_X3_manual_BGurl

Разучи си колата, срамота :mhihi:
Според това, което аз мернах, Динамичния спирачен контрол не работи, тряя караш внимателно, без кик даун, тежки терени, рязко спиране, пълна газ и прочие.. И да я караш да я гледат...
Другата ламБа DSC-то / Динамичния контрол на стабилността дет се вика/ или X-драйва имат някакъв проблем. Не че не работят съвсем, но трябва да се проверят. Ако светлината е червена, тогава най-вероятно си само със задно задвижване... Поне аз така го разбрах ;)
Чети, чети... Стр. 46 е някъде :winky: ;) И бягай да гледат какъв е проблема ;) Или пробвай да дрифтиш :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Ц, ц, ц! Ти освен по руски, можеш да станеш и преподавател по БМВ науки! :D :mhihi:
Иначе - браво, добре че има такива хора като теб! :clap: :ok:

Е53 Фанатик
Аватар
Мнения: 1260
Регистриран на: 18.04.2004
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: xDrive

Re: Проблем с Х3

Мнение от BMW-X5 » 04 Сеп 2009, 14:57

STEFF-X3 написа:Здравейте колеги,искам да попитам дали някой от вас не е срещал следния проблем при Х3 фейслифта.
Преди няколко дни се появиха две предупредителни икони на таблото и светят постоянно във жълт цвят. Едната е (!) а другата е 4х4.
Предполагам че тази удивителната е нещо със ръчната спирачка но не съм сигурен.Моля дайте съвет ако сте запознати.Благодаря предварително.


При нас някакъв датчик се беше зацапал и показваше гореизброените знаци. Иди в някой от оторизираните сервизи да я погледнат.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 3.09.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW X3
Мечтае да кара: Aston Martin

Мнение от STEFF-X3 » 04 Сеп 2009, 23:32

Apassionata Благодаря за съвета,преди да пиша прочетох книжката но там не е много ясно,защото пише че трябва да свети и ABS в червен цвят а моя не свети изобщо.просто се надявах ако някой е имал същия проблем да сподели.Колата е все още в гаранция и в понеделник я карам в сервиза тогава ще стане ясно диференциала ли е или не.надявам се да е само датчиците като на колегата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Мнение от Sharo » 04 Сеп 2009, 23:43

един познат смени кутията и рездатката след тия лампи ...
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 8.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 3.0d
Мечтае да кара: 650xi

Мнение от dan1el » 08 Сеп 2009, 14:10

И аз трябваше да сменя раздатъчната кутия с тези символи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 30.03.2009
Местоположение: U gorata
Пол: Мъж
Кара: prascho, nervaka i redneckmobil
Мечтае да кара: "samodelna" kola

Мнение от BMW_RIDER » 08 Сеп 2009, 19:45

dan1el написа:И аз трябваше да сменя раздатъчната кутия с тези символи.


При мене същата работа. А много странно като отида в камора ми викат ,че мойта била единствената с такива проблеми :confused:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Мнение от icog » 08 Сеп 2009, 20:31

Какви пари тая кутия, че като ви слушам всеки втори я сменя?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 8.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 3.0d
Мечтае да кара: 650xi

Мнение от dan1el » 08 Сеп 2009, 22:28

Явно си плямпат в Камора едно и също, защото и на мен ми казаха, че това било супер рядка повреда и съм първия... Иначе незнам колко е, защото мина гаранционно.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 3.09.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW X3
Мечтае да кара: Aston Martin

Мнение от STEFF-X3 » 12 Сеп 2009, 11:34

Оказа се при мен че е някакъв датчик на вкормилната система,поне така казаха от Камор.Сервиза мина гаранционно и я оправиха за по малко и от 2 часа.Но това с кутиите ме притеснява,явно не е изолиран проблем.Когато разговарях с приятели които са механици но в друг сервиз на БМВ ми казаха ,че Х3 била колата с най-малкото проблеми която влизала за сервиз,говорим за фейслифта.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от X5 E70 » 12 Сеп 2009, 21:15

При Х3-ката на жена ми се появи същия проблем - оказа се някакъв актуатор мотор

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: x3
Мечтае да кара: m5 e60; x6

Мнение от xdriver » 16 Сеп 2009, 9:17

Здравейте, колеги, бих искал, ако може да се включа и аз с един леко тъп въпрос, защото някои неща не са ми ясни. Дали е възможно да ми показва моментния разход на бордовия, защото сега ми показва някакъв среден разход - 9, което ми се струва малко нереално. Само градско карам, е, почти само градско. Карам Х3, 2.0д, 2008.
П.П. STEFF-X3 съжалявам, че се намесвам в темата ти, но за такъв въпрос нова тема е глупаво да се прави, а не открих отговор в други подобни теми. Благодаря предварително, колеги!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Мнение от lusienk » 16 Сеп 2009, 9:57

xdriver написа:Здравейте, колеги, бих искал, ако може да се включа и аз с един леко тъп въпрос, защото някои неща не са ми ясни. Дали е възможно да ми показва моментния разход на бордовия, защото сега ми показва някакъв среден разход - 9, което ми се струва малко нереално. Само градско карам, е, почти само градско. Карам Х3, 2.0д, 2008.
П.П. STEFF-X3 съжалявам, че се намесвам в темата ти, но за такъв въпрос нова тема е глупаво да се прави, а не открих отговор в други подобни теми. Благодаря предварително, колеги!

Може да ти го показва само от скритите менюта.
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=41775 погледни тук. Мисля , че при тебе отключванет е по подобен начин.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: x3
Мечтае да кара: m5 e60; x6

Мнение от xdriver » 16 Сеп 2009, 10:29

Благодаря, колега :) Ще го пробвам. Пък, ако не се оправя, следобед имам час в М-кар и ще ги питам тях. Приятен ден!

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook