X3 3,0SD Чип

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 5.08.2007

Мнение от Langata » 21 Мар 2009, 14:15

Напълно съм съгласен с колегата че не двигателите а скоростните кутии не издържат на тунинга.И тъй като си чипосвам всички печки които карам ( с изключение сомо на последната която е 3.0sd).Та моето мнение е че с чипа се махат заводските настройки които са с цел по добри еко показатели (и са задължителни в всички нормални страни) се заменят с напълно нормални за мотора -но не и за екологията настройки,което няма как да вреди на мотора или поне не толкова( мисля че около 3% се увеличава износването). И в този ред на мисли смятам че пушенето на колите след чип не е от това колко са стари откъм километри, а точно от тези премахнати еко норми - вследствие на чипа се наблюдава че известно време колата ви не пуши по простата причина че не се е задръстила изпусквателната ви система и след това- димна завеса!Искам само да уточня че моето мнение е от наблюдения и разговори с така наречените майстории и е абсолютно аматьорско!
Никой не умира девствен защото живота преебава ВСИЧКИ!!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Мнение от xerial » 22 Мар 2009, 19:50

аз малко по-страничен въпрос ако някой може да отговори :)

Та как се получава така ,че при едни чиповете са по 500 лв а при други за същотоо нещо 1000 ;) Едните по-балами ли са от другите , залагат на балами клиенти или наистина има разлика в качеството на чипа, софт и т.н
Изображение Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1355
Регистриран на: 19.08.2003
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж

Мнение от grnka » 22 Мар 2009, 21:16

здравей ,
опасно луд обясни кратко и съдържателно какво става с чипосването , по добре няма накъде...
едно време мотроник-а (еку на Е34) трябваше да се отвори и да се запои едно чипче...след това оборудваха го с сименс и работата ставаше чрез репрограмиране...всмисъл, изтриваш компа и пускаш нов софт...но хората свикнаха да му викат чип тунинг...демек купуваш тази информация...за цената?всеки както си оценява труда...майкрософт продава вистата за 500 лв...убунту сатаник едишън :twisted: струва 7 евро (ако поръчиш диска от техния сайт) или без пари ако го свалиш но е хубаво да си го поръчиш понеже помагаш на този екип да продължи да си върши работа по техния проект...същото и с мозилата..

шницер са компания която разработва софтуера часове и часове наред докато получи златната ниша мощност-надеждност-екология...последното може да ви струва смешно но ако колите тук в БГ минаваха преглед както в германия в ТюВ щеше да има само 1000 коли в движение...и след като шницер и алпина работят с бмв над 30 години и представят един продукт който позволява да се задържи гаранцията тогава бих се насочил към тях...не само за гаранционна но и за извън- такава..
колкото до колегата с М6 да се свърже с шницер и доколкото знам освен че вдига коне и маха ограничението но имаше едни условия ...да не говоря глупости мисля че ставаше въпрос за "чип" плюс друго окачване и т.н...но не бих го направил...животът ми е много любим за да карам по тия пътища с над 200 км в час

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Мнение от xerial » 22 Мар 2009, 22:09

Ок супер ти е отговора ... ама се появиха всякакви чип Мастъри и по време на качването забравят да направят копие , става обурквация ,губи се оригиналния софт и се Наигравашш перфектно( това е реална история на колега от форума на 328-ца дано да се опрвил човека)

та това ми беше и мисълта вече има и обяви за по 280 лв за чип тунинг!!!
Но никой не говори за гаранция, качество и т.н а би трябвало защото с тия 280-500 лв едвали ще забогатеят и утре като ми сдаде багажа колата заради "чип тунинга" ще го разнеса навсякаде та никой да не се мине повече!!
Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 18.11.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от batpepi » 23 Мар 2009, 3:10

тия по 280 са за доста стари модели май май.Надали за е60 и нагоре в годините има такава цена.Цените са различни,защото различни хора ги правят.Някои разбират малко,други повече,трети нищо ...и така :D
А колкото до М6цата надали има кой да я счупи-или по-точно нямат с какво.на нея кой знае какво няма да и се прави-20кс и 25Нм надали се усещат толкоз.Ама да и махнеш ограничителя бива.Имам една М6 дет лепи 342км.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 23 Мар 2009, 8:19

Да не се обиждат тунинг майсторите, но аз лично не бих пипал "чипа" в България.



А по темата Shekito още не е сложил чип ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 18.11.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от batpepi » 23 Мар 2009, 8:45

Това ,че аз пипам не значи ,че аз го правя(софтуера).В случая съм посредник само между клиента и "баш майстора"... :D
Изображение


Аватар
Мнения: 1588
Регистриран на: 7.01.2005
Местоположение: SF
Пол: Мъж
Кара: E30 318hi ---> E30 328ihA
Детайли за колата: Бърз, здрав и безумно чист , това е моят автомобил :) Съвсем скоро M52B28 inside :DD

Мнение от V-max » 23 Мар 2009, 10:23

batpepi написа:тия по 280 са за доста стари модели май май.Надали за е60 и нагоре в годините има такава цена.Цените са различни,защото различни хора ги правят.Някои разбират малко,други повече,трети нищо ...и така :D
А колкото до М6цата надали има кой да я счупи-или по-точно нямат с какво.на нея кой знае какво няма да и се прави-20кс и 25Нм надали се усещат толкоз.Ама да и махнеш ограничителя бива.Имам една М6 дет лепи 342км.


да ти кажа тук в София пишман тунинга стигна до 350лв цена за Е60.... Факт е, че в последствие се обаждат за възстановяване на оригинала , който веднъж вече е загубен и сам знаеш как се оправят нещата :D И така , само кризата ще ги отсее :mhihi:

А относно тунинга на 3,0сд , за което е темата по принцип, единственият проблем могат да бъдат скоростите , мотора има ресурс за доста повече

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: Пловдив

/

Мнение от shekito » 04 Май 2009, 19:48

Шекито няма и да слага чип...мама ще я кара догодина...

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook