Автоматичен теглич BMW X5 E70 - проблем

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Автоматичен теглич BMW X5 E70 - проблем

Мнение от svetliol » 02 Авг 2023, 10:06

Здравейте.
Успях да си счупя сам автоматичният теглич и не успявам да намеря начин и кой да ми го оправи.
При отваряне на автоматичният теглич по средата опря в бордюра и се върна в начална (затворена) позиция сам. След това изписа долната грешка и сега не иска да се отвори. Копчето за отваряне свети постянно в червено.
Опитах да инициализирам теглича с ISTA и ръчно с бутона, но без успех.
Успях да го разглобя частично и видях, че електромотора върти - значи повредата не е в него.
Подозирам, че заключващият механизъм не отваря теглича, тъй като смята, че не е на място и е някакъв вид защита.

Информацията по форумите и в нета е доста оскъдна и нищо не намирам какъв може да е проблема.

Може ли някой да ме посъветва как и към кой мога да се обърна за ремонт на автоматичен теглич, тъй като повечето майстори, с които съм работил или ми отказаха или са заети и не могат да реагират, а сега е сезона на отпуските и доста планове ми се провалят с караваната :(
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 651
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Автоматичен теглич BMW X5 E70 - проблем

Мнение от ivanski_2 » 02 Авг 2023, 19:48

За София търси колегата oci
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: Автоматичен теглич BMW X5 E70 - проблем

Мнение от svetliol » 02 Авг 2023, 19:55

Вече говорих с него. След като му обясних проблема по телефона и какво съм проверил, беше достатъчно отзивчив и сподели, че проблема вероятно е механичен и не може да ми съдейства.
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 651
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Автоматичен теглич BMW X5 E70 - проблем

Мнение от ivanski_2 » 02 Авг 2023, 21:39

Тогава се разходи до Ацалов ( Пловдив )


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: Автоматичен теглич BMW X5 E70 - проблем

Мнение от svetliol » 08 Авг 2023, 12:19

След 1 седмица разговори с всички знайни и незнайни сервизи и майстри на марката се оказа, че никой не може / няма възможност или не му се занимава с ремонт на теглича.
Явно ще чакам да изпадне някой втора употреба и ще си го сменя.
Лощото е, че ми се провалиха вече 2 планирани почивки с каравана, а избирах тази кола с теглич именно за тази нужда :banghead:
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Автоматичен теглич BMW X5 E70 - проблем

Мнение от msi200 » 09 Авг 2023, 19:34

От любопитсво - пробва ли в Дару кар или някой официален сервиз?
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 27.12.2011
Местоположение: Варна
Кара: F11 535 xd, e28 520i

Re: Автоматичен теглич BMW X5 E70 - проблем

Мнение от kokignatov » 20 Авг 2023, 12:07

В olx имаше за продан само теглича - без греда, окабеляване и модул . Беше на разумна цена .


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: Автоматичен теглич BMW X5 E70 - проблем

Мнение от svetliol » 01 Сеп 2023, 10:02

Нямаше ме известно време и не съм видял, че сте писали.

В OLX ги следя ежедневно и този, който се продава е в същото състояние като моя (блокирал полуотворен), но човека удобно е пропуснал да напише. Като си говорихме по телефона ми подхвърли, че Пловдив ги рециклирали за 60-80 лв., ама не му се занимава.... :D

Ходих и до М-Кар Запад. От там доста любезно ми обясниха какво могат да направят. Реално за ремонт на самият теглич не се наемат, но ще видят по периферията дали има пробеми - модул, релета, кабели, копче и т.н.
Чакам да ми се обадят кога да закарам колата, защото се оказа, че има акция за двата предни AirBag-а, но са на поръчка и доставка. Докато ги сменят ще огледат и теглича. Ще видим какво ще кажат от М-кар, но не съм обнадежден...

Все още се изненадвам, че една толкова елементарна част не подлежи на ремонт и никой още не е хванал тази бизнес ниша.
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Автоматичен теглич BMW X5 E70 - проблем

Мнение от goppe » 06 Сеп 2023, 19:28

Колега, извинявам се за оффтопика, но можеш ли да споделиш каква информация си събрал за сервизната акция за еърбеговете щом си резервирал такъв? Какво ти казаха за нея, заплаща ли се нещо и ако да колко горе-долу? Аз я проверих по вин и излизат кодове за сервизни акции 0032430300, 0072500200, за които има следното описание:

https://car-recalls.eu/bmw-x5-x6-fault- ... rator-kba/

Имаш ли представа дали се сваля цялото табло за пасажерския бег или го достъпват някъде отдолу под таблото (малко ме съмнява де)....

Относно теглича, има един пич от Самоков, продава доста коли от марката на части, можеш да му звъннеш да провериш дали има читава част.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: Автоматичен теглич BMW X5 E70 - проблем

Мнение от svetliol » 07 Сеп 2023, 8:15

За сервизната акция от М-Кар директно като ми прочетоха ключа ми показаха, че има акция за смяна на предните два бега.
Казаха, че е напълно безплатно и отнема около 2 дена, защото се разглабя цялото табло за пасажерския airbag.
Мисля, че акцията е за всички Е70, защото изпратих и един приятел с безнинова Е70-ка и на него му поръчаха бегове.
Може да провериш във всеки оторизиран BMW сервиз и няма да те върнат.

Относно теглича - всичко в OLX съм проверил и прозвънял и няма успех...
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Автоматичен теглич BMW X5 E70 - проблем

Мнение от goppe » 07 Сеп 2023, 9:22

Мерси колега. Ще прослушам дилърите да видя кой какво ще каже, защото ще искам направо да ми сменят таблото с друго, което аз имам и се надявам поне някой дилър да се съгласи.

Успех с теглича!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: Автоматичен теглич BMW X5 E70 - проблем

Мнение от svetliol » 16 Окт 2023, 11:26

Тъй като аз все още нямам решение с теглича (няма втора употреба, който да закупя, не намирам и сервиз, който да се наеме с ремонт... :confused:) , има ли някой колега, който може да ми кодира колата така, че да спре да ми излиза грешка докато отстраня проблема. Направо ме побърква тая грешка....
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook