x3 тресене

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: x3 тресене

Мнение от msi200 » 12 Яну 2021, 9:26

И задните се кривят, макар и по-трудно.
I love the sound of V8 in the morning...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 19.03.2006
Местоположение: Сф
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 E70 08.2010
Детайли за колата: Сив металик

Re: x3 тресене

Мнение от 7S\/E7OSLA\/ » 13 Яну 2021, 12:10

Rotmed написа:Направо нещата си отиват към дискове. Значи втори комплект АТЕ ми правят проблем, като втория минаха и на стругар. Още на първото пътуване след стругаря забелзах, че студени не тресат, но след след 2 намалания от 140 на 110 и вече третото е яко блъскане.Голям зор видях с тея дискове мамка му, дори не бях запознат, че има подобни драми- иначе не бих рискувал с неоригинални. Събрах и доста инфо по тези въпроси, основно от руснаци, БМВ сипроизвеждат сами дисковете инакладките в завод в Берлин, няма никаква истина в това, че АТЕ или други били за оригинално вграждане- апаратите - да, но дискове и накладки БМВ си ги правят сами. Все пак ще измеря главините преди монтажа, но съм почти убеден, че на студени дискове не тресе въобще, стоплят ли се изглежда измятат веднага.
Знаете ли дали Х5 ците и Х6ците имат такива драми, обмислям ако нямат, да сменя направо апаратите и да мина на спирачкиот е53 или х6?



Аз не съм карал с неорогинални, заради лошите отзиви, но като нотка да напиша, че и оригинални нови накладки и дискове си искат разработване (бавно и внимателно спиране известен пробег).
Заради което трябва да се внимава, щото не са никак евтини. До сега ми се случи веднъж да се изкривят чисто нови предни оем дискове след смяната им в пълен комплект (бмв е70) - дадох да кара жената и го имам като обеца на ухо. После ги пристъргахме, щото си бяха нови и след като ги разработих лично в началото спирах съвсем лекичко, съм нямал абсолютно никакви проблеми, разбира се.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 3.04.2013

Re: x3 тресене

Мнение от Rotmed » 14 Яну 2021, 8:30

Това с пристъргването е още един довод за оемските- оем дискове дори да се изкривят, което е нормално при неправилно пасване, после като се изправят на стругар и се паснат добре- седят си прави. Неоригиналните пак се кривят, играх го на 2 комплекта предни. Според мен нашите коли имат изискване към предните дискове да са много качествени, защото спират на 80% предните. То е ясно, че всички коли са така, но комбинация от тегло, малко повече натоварване на предните дискове, некачествен материал и - не оем дисковете се кривят. Дори моите неоригинални не се кривяха при прегряване, въобще и дума не може да става за никакво сериозно спиране и все пак на 2-3к км започваха да блъскат зверски. А всичко мерено, чистено, идеален монтаж от мен, по процедура на БМВ- къде се слага грес, къде-не, греста пак тяхната по предписание, почистени водачи, раздвижени буталца- не, неоригиналните предни дискове се изкривиха. Вече имам 10к с оемските и няма грижи. И между другото старите ми си бяха оем, но доста под минималната си дебелина, 1 мм под минимума, а това е бая и все пак не блъскаха.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 14.09.2011
Пол: Мъж

Re: x3 тресене

Мнение от beyker_boy » 11 Яну 2023, 0:17

Здравейте.
За съжаление и аз влизам във филма с дисковете. Колата я карах към 40 000 км откакто я взех с дисковете с които беше. В един момент видях, че предните накладки са много изтънели и реших да ги сменя, без да сменям виковете, защото имаха много малък ръб. Закарах колата на майстор и поисках смяна на накладки, после видях, че са сменени с АТЕ. След около 500 км започна да тресе, като колкото повече см минавах, толкова повече тресеше. Закарах колата в доста хубав сервиз и им казах какво става и те ми казаха, че сменят само с оригинални, защото вече са имали проблеми с афтърмаркет дискове. Смениха ги с оригинални и след около 1200 км, леко по леко се започна с вибрациите, докато в един момент си станаха сериозни. Отидох и ми ги смениха отново, като не бяха особено щастливи. Майстора ми казва, че съм карал зверски, а ако не е зверски, съм ги бил претоварил и съм минал през някоя локва. То такава суша, че не зная от къде локви. Отделно возя две малки деца, колата отгоре има автобокс, та хич не я напъвам, че чак да спирам на предел и да прегрява. Като цяло съм доста умерен шофьор. Проблема е в това, че сега отивам към 1300 км и за съжаление вибрацията леко по леко отново започва да се усеща. От сервица че предупредиха, че няма да ми ги сменят отново. Та с две думи и аз съм сериозно влязал в серия. Сигурно ще опитам да ги дам на струг, да се измерят главините за луфтове. Не знам и аз какво да правя.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: x3 тресене

Мнение от Mollov » 11 Яну 2023, 13:26

В последният сервиз си сменил И дискове, И накладки? или само накладки? Ако са сменени И дисковете - почистиха ли добре главината, преди да ги сменят?

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 14.09.2011
Пол: Мъж

Re: x3 тресене

Мнение от beyker_boy » 11 Яну 2023, 16:28

В последния смених и дисковете и накладките. Предполагам, че са почистили главините, води се доста добър сервиз. Правят само БМВ.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 29.10.2022

Re: x3 тресене

Мнение от evgeni1978 » 13 Яну 2023, 12:07

msi200 написа:И задните се кривят, макар и по-трудно.

Напълно споделям мнението, за жалост ...

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 3.04.2013

Re: x3 тресене

Мнение от Rotmed » 24 Яну 2023, 21:41

beyker_boy написа:Здравейте.
За съжаление и аз влизам във филма с дисковете. Колата я карах към 40 000 км откакто я взех с дисковете с които беше. В един момент видях, че предните накладки са много изтънели и реших да ги сменя, без да сменям виковете, защото имаха много малък ръб. Закарах колата на майстор и поисках смяна на накладки, после видях, че са сменени с АТЕ. След около 500 км започна да тресе, като колкото повече см минавах, толкова повече тресеше. Закарах колата в доста хубав сервиз и им казах какво става и те ми казаха, че сменят само с оригинални, защото вече са имали проблеми с афтърмаркет дискове. Смениха ги с оригинални и след около 1200 км, леко по леко се започна с вибрациите, докато в един момент си станаха сериозни. Отидох и ми ги смениха отново, като не бяха особено щастливи. Майстора ми казва, че съм карал зверски, а ако не е зверски, съм ги бил претоварил и съм минал през някоя локва. То такава суша, че не зная от къде локви. Отделно возя две малки деца, колата отгоре има автобокс, та хич не я напъвам, че чак да спирам на предел и да прегрява. Като цяло съм доста умерен шофьор. Проблема е в това, че сега отивам към 1300 км и за съжаление вибрацията леко по леко отново започва да се усеща. От сервица че предупредиха, че няма да ми ги сменят отново. Та с две думи и аз съм сериозно влязал в серия. Сигурно ще опитам да ги дам на струг, да се измерят главините за луфтове. Не знам и аз какво да правя.

Аз съм един от писалите по темата преди години- с оем дисковете, които тогава сложих, вече съм минал почти 50к км. При направено всичко по процедура- няма никакви проблеми за тези км. Но освен от дискове, може да тресе и от други неща- големите тампони, при мен имашетръгнали и тампони на напречните носачи, трябва да се видят и вътрешен и външен накрайник. Отделно апарата да се почисти, никакво спазване на водачите, да се раздвижи буталцето, почисване на контактната повърхност на накладката с апарата, почистване на главината. След така направената профилактика няма никакъв шанс да имаш проблем с тресене. Казвам го от личен опит, защото всичко това го правих сам и съм чел официална Бмв документация преди това

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 14.09.2011
Пол: Мъж

Re: x3 тресене

Мнение от beyker_boy » 22 Фев 2023, 0:38

Минах над 600 км от поредния ремонт на спирачките. Мисля че този път няма да има проблем. Дет се вика - смених сервиза. Момчето сега ми смени маркучите към апаратите, смени и буталата на апаратите, както и спирачната течност. Поне новите дискове бяха криви, но все пак на около 3000 км, момчето ме посъветва да ги прешлайфам. Прешлайфаха ги и ги перфорираха. Дисковете изглеждат много яко, но по-важното е, че за сега няма проблеми. Лошото е, че при предишните ремонти проблема излизаше след около 2-3 000 км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 10.04.2020
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: M4 Competition
Детайли за колата: X3 E83 3.0D xDrive

Re: x3 тресене

Мнение от streetracer1 » 27 Мар 2023, 10:28

Този филм и аз го играх, и играя още. ТРВ дискове стъргани и максимално нежно спиране - пак криви. Чисто ново АТЕ и нежно спиране - 10к километра. Сега следва стъргане на новото АТЕ и да видим... Уж атето като се изкриви и престърже нещата се случвали вече ама... Писна ми...

Изпратено от моят moto g62 5G с помощта на Tapatalk
Поздрави,
Х. Христов

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: x3 тресене

Мнение от Владо » 29 Мар 2023, 22:53

В момента върви акция от БМВ за смяна на предни дискове, накладки, датчик и труд на около половин от цената на частите.
Става дума за е53 и мкар, но не пречи да се пита и при другите.
Акцията е от преди доста, но до 12 април…

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook