Проблем с парното и климатика на Х3, Е83 2005 г.

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 2.02.2023
Пол: Мъж

Проблем с парното и климатика на Х3, Е83 2005 г.

Мнение от DaniPro » 02 Фев 2023, 11:54

Здравейте !
От една година съм собственик на Х3 2.5 бензин 2005 г. Още като я купих забелязах, че парното духа много слабо - нетипично за БМВ_тата ?
При смяна на микро-филтъра, забелязах че кората под чистачките в която се слага и филтъра е изгоряла от слънцето - начупена и все едно я няма - филтъра беше чист !
Въпроса ми е дали някой е имал подобен проблем ? Знам че е възможно и някоя клапа да не се върти, но след като италянеца я е използвал практически без филтър, по-вероятно ми се струва
да се е задръстило вътре с листа, полени, пухчета от тополи и какво ли не...? Даже водата и калта от предния джам се стичаха върху филтъра, а от там в парното ! Вентилатора усилен докрай,
фучи - ще се пръсне таблото, а от духалките едва се разбира че нещо духа.
В тази връзка искам да питам, дали има лесен достъп примерно с прахосмукачка да се изсмуче вероятно затъкнатият радиатор на парното с листа и боклуци, без да е нужно разглобяването като на повечето БМВ_та
цялото табло ?
Предварително благодаря за отделеното време !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Проблем с парното и климатика на Х3, Е83 2005 г.

Мнение от ceco_kd » 02 Фев 2023, 23:28

На моето съм му свалял мотора на парното за има няма 15-20 минути. Моето е дизелово, но предполагам че и при теб сигурно е същото. Сваля се през двигателния отсек. Вътре нищо не се пипа. Успех с ремонта и със здраве!

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook