Шум от перка, която се включва на интервали

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 13.09.2015
Пол: Мъж

Шум от перка, която се включва на интервали

Мнение от sergo85 » 09 Яну 2023, 14:41

Здравейте и за много години.
Автомобилът е Е70, 307 к.с., бензин,2011 г., внос от Северна Америка ако има значение. От около седмица постоянно се включва нещо от към двигателя. Звучи като перка, която върти няколко секунди и спира. След около минута отново. И така в продължение на10-15 минути примерно. Карам много лежерно и без да в натискам въобще, така че ми се струва странно да се налага да се охлажда двигателя. Мислех си дали не е нещо свързано с парно, но когато го изключих пак продължи. Някакви идеи ?
П.п.Не знам дали има връзка, но напоследък ми се струва, че парното не топли толкова добре, особено когато е направена да духа фронтално, с не в прозореца

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 15.04.2009
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: X5 3.5xi

Re: Шум от перка, която се включва на интервали

Мнение от thefastest » 10 Яну 2023, 21:03

Най вероятно си заминава водната помпа колега, тя е електрическа и е слабо място на n моторите, пе.ките за охлаждане се включват на максимална скорост. Като сменяш водната помпа сменяй и термостата задължително.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 13.09.2015
Пол: Мъж

Re: Шум от перка, която се включва на интервали

Мнение от sergo85 » 22 Яну 2023, 22:26

Ъпдейт - закарах колата на сервиз. Направиха диагностика - не намирали проблем. Попитах дали може да е от водната помпа, по съвет на колегата. Според тях диагностиката щяла да покаже, ако проблема е там. Може би трябва да търся друг сервиз. Проблемът продължава.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 15.04.2009
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: X5 3.5xi

Re: Шум от перка, която се включва на интервали

Мнение от thefastest » 25 Яну 2023, 19:53

Ами колега тя ще си покаже сама ако замине помпата, карай си колата и като откаже ще го ремонтираш, ако спре помпата колата влиза в авариен режим и няма мощност отделно ще изпише на I drive overheating първо с жълто и ако не спреш колата ще светне в червено.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 13.09.2015
Пол: Мъж

Re: Шум от перка, която се включва на интервали

Мнение от sergo85 » 01 Фев 2023, 10:08

Много благодаря за съветите колеги.

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 31.03.2020

Re: Шум от перка, която се включва на интервали

Мнение от silk1 » 02 Фев 2023, 0:57

sergo85 написа:Ъпдейт - закарах колата на сервиз. Направиха диагностика - не намирали проблем. Попитах дали може да е от водната помпа, по съвет на колегата. Според тях диагностиката щяла да покаже, ако проблема е там. Може би трябва да търся друг сервиз. Проблемът продължава.

В кой сервиз? Да не ползват онези универсални OBD скенерчета. Закачиха ли я на INPA за да видят запазените грешки? Ако помпата не насмогва веднага записва грешка и на колко километра е била колата така че доло горе знаеш. Такива са електрическите помпи предупреждават доста отдалече, после започва със engine overheating съобщение и pull over, ще отбиваш на магистралата някой пиянка да те бутуряса отзад ли. Може и термостата да е, а той също е електронен, но не записва грешка. Пробвай с него.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 13.09.2015
Пол: Мъж

Re: Шум от перка, която се включва на интервали

Мнение от sergo85 » 11 Фев 2023, 18:35

Пробвах в друг сервиз - на един майстор, за който във форума има различни мнения. Смени датчик...не помогна и това. Абе колеги, къде са читавите майстори, разбиращи от БМВ ? Струва ми се, че колегата който ми дава съвети в темата, разбира доста повече, отколкото голяма част от мсйсторите

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 15.04.2009
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: X5 3.5xi

Re: Шум от перка, която се включва на интервали

Мнение от thefastest » 19 Фев 2023, 17:33

За съжаление повечето майстори са така, прехвалени и много нагли , не претендирам че съм майстор но четенето по чуждестранните форуми доста пъти помага къде да се насочиш и къде може да е проблема. В последно време каквото мога си го правя сам, предпочитам аз да си се уча на колата отколкото някой нагляр и накрая да иска и пари за това че е сменил един куп неща а колата все още има същият проблем за който е била при него.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 1.06.2006
Местоположение: sofiata

Re: Шум от перка, която се включва на интервали

Мнение от pepy_81 » 03 Мар 2023, 11:33

Климатика включен ли е непрекъснато? При мен АС е винаги включен ,и перката се включва на интервали дори и при студени дни , дори и мотора да не е загрял.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 13.09.2015
Пол: Мъж

Re: Шум от перка, която се включва на интервали

Мнение от sergo85 » 04 Мар 2023, 22:28

И така - проблемът е решен. Оказа се водната помпа, както правилно предположи колегата. Благодаря на всички за помощта.

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook