Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Jorixa » 06 Май 2021, 8:23

grkv написа:В ф10 раздела някой писа, че карали по 500-600к, та не го мислете много...


Карат толкова нов внос по нормални пътища. Тука в БГ на баща ми на около 180к заминаха.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от grkv » 06 Май 2021, 11:39

Момци, имам казус.
Х3 от първите, 2004 г., явно е имала драма с раздатка, понеже дойде в БГ без преден кардан. Ще ѝ взема един от някоя ударена, да видим какво я боли раздатката, че са го свалили.
Подлежи ли на ремонт, какво ѝ се чупи, спира ли се нещо по електроника да не свети? Тоест ако взема друга раздатка с кардан и ги сложа ще тръгне ли всичко нормално?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от ceco_kd » 06 Май 2021, 14:17

То без преден кардан не може да се кара..... ще изтече маслото, щото няма кой да държи предния фланец към раздатка. Да не би нещо друго да й има.... Иначе се ремонтира всичко по тази раздатка, ама са скъпи. М/у другото имам някой части, които поръчвах преди половин година за моята, така че ако търсиш нещо пиши. Частите така и не ги внедрих и са си абсолютно нови.
Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 28.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 2-ка Б и BMW E46 2-ка Д

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от muk_83 » 12 Май 2021, 15:37

Здравейте, скъпи съфорумци насочил съм се към нещо по-високо вече, че дупките станаха много из София. И разбира се чист бензин газ ми не требе 5г. дизел стига толкова. Та да попитам някой гледал ли е тази Х1 и разбира се за мнения.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=k1x5ms

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Leon » 12 Май 2021, 17:29

Правилно си се насочил. 4-цил дизели в това купе не са икономични, но за сметка на това с много скъпи проблеми. Колата е добре оборудвана, с изключение на фаровете, но това е поправимо. Множко са км за този мотор, това е първи вариант на N20 и си има болежки. Плати си една история, да видиш ще излезе ли някакво инфо за поддръжка и ремонти, но за тези пари е чудесна кола, ако е в добро състояние.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от kriso85 » 12 Май 2021, 18:22

Здравейте колеги
Насочил съм се към закупуването на джипка и се спрях на х1
Отдавна карам дизел и мисля пак да е такъв,
и затова съм се насочил към 23д двигателя, защото другите ще са ми драматични след 3 литровата е90-ка, която карам вече 6 години
Нещо по-конкретно трябва ли задължително да проверявам. За веригите знам че имат проблеми и тях със сигурност ще ги сменя, освен ако няма доказателства че са сменени скоро
Поразгледах обявите и тази ми хвана окото
https://mobile.bg/21619444463662685 (въпреки скъсаните черни стелки)

Мисля да звънна утре-други ден да я огледам
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 16.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330D автоматик,седан
Мечтае да кара: M3

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от nikolaymitov » 13 Май 2021, 6:40

Здравейте,колеги.Някой с мнение за конкретния автомобил? https://www.cars.bg/offer/609c2aa17e69a45c99228463

и по принцип заслужавали си/читав модел ли е откъм мотор,скорости и т.н.?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 15.07.2018
Пол: Мъж
Кара: X3 F25 30d, X1 F48 25d

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Alex_P » 13 Май 2021, 7:19

nikolaymitov написа:Здравейте,колеги.Някой с мнение за конкретния автомобил? https://www.cars.bg/offer/609c2aa17e69a45c99228463

и по принцип заслужавали си/читав модел ли е откъм мотор,скорости и т.н.?


Здравей, на мен колата ми изглежда супер изморена. Щом е така още на снимките си представям как ще е на живо. Воланът е претапициран некадърно, но това е най-малкият проблем. Няма никакво описание в обявата и самите снимки са направени супер зле. Цената е много под пазарната, така че трябва да имаш не едно, а много на ум. Самият модел е изработен солидно и като цяло, стига да е гледана добре, колата е здрава. Автоматът си е прословутият ZF 8, така че не мисля, че има какво да се коментира. Двигателите са същите като при всички останали модели от марката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 16.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330D автоматик,седан
Мечтае да кара: M3

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от nikolaymitov » 13 Май 2021, 10:55

Alex_P написа:
nikolaymitov написа:Здравейте,колеги.Някой с мнение за конкретния автомобил? https://www.cars.bg/offer/609c2aa17e69a45c99228463

и по принцип заслужавали си/читав модел ли е откъм мотор,скорости и т.н.?


Здравей, на мен колата ми изглежда супер изморена. Щом е така още на снимките си представям как ще е на живо. Воланът е претапициран некадърно, но това е най-малкият проблем. Няма никакво описание в обявата и самите снимки са направени супер зле. Цената е много под пазарната, така че трябва да имаш не едно, а много на ум. Самият модел е изработен солидно и като цяло, стига да е гледана добре, колата е здрава. Автоматът си е прословутият ZF 8, така че не мисля, че има какво да се коментира. Двигателите са същите като при всички останали модели от марката.


Благодаря,първата й регистрация е март 2011г.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Jorixa » 13 Май 2021, 13:39

nikolaymitov написа:Здравейте,колеги.Някой с мнение за конкретния автомобил? https://www.cars.bg/offer/609c2aa17e69a45c99228463

и по принцип заслужавали си/читав модел ли е откъм мотор,скорости и т.н.?


Мотора и скоростите са доста читави, да. Но деиствително, колата е съмнително евтина и изглежда доста захабена, вероятно е въртян километража доста. Разпитай добре продавача и задължителна проверка по ВИН и в сервиз.

А за Х1-цата горе, интересно ми е защо си решил да минеш от е90 към е84, като те са напрактика еднаква кола в различна форма.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от kriso85 » 13 Май 2021, 20:40

Jorixa написа:
А за Х1-цата горе, интересно ми е защо си решил да минеш от е90 към е84, като те са напрактика еднаква кола в различна форма

Размерът на купето ми е идеален, но в последните години доста ходя по планини. Задно предаване и 3 литра дизел си е предизвикателство при определено количество неизчистен сняг.
А и малко ми е неудобно по какви макадaмови пътища съм я карал 90ката. Просто реших че ми трябва малко по-висок автомобил и 4х4.
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от grkv » 14 Май 2021, 15:44

kriso85 написа:в последните години доста ходя по планини.
А и малко ми е неудобно по какви макадaмови пътища съм я карал 90ката. Просто реших че ми трябва малко по-висок автомобил и 4х4.


Аз не съм сигурен, че си на прав път.
Понеже и аз обикалям доста съм сменил вече доста МПС-та и равносметката е, че неудобство има винаги, въпросът е да го минимизираш доколкото можеш - затова и сега съм със 7-ца. Ще обясня малко повече.
При нас ''обиколките'' из страната са през уикенд, най-често. Повече от половината са с чисто туристическа цел - еко пътеки, пещери и т.н., 4-5 пъти сме ходили на палатки миналата година.
Ако не до всички, то почти до всички места се стига спокойно с кола, дори и при не перфектен път. Там, където видя, че на колата не ѝ е мястото просто спирам и я зарязвам на пътя, нагоре или пеша, или приятели ни возят с тяхното возило до горе. Понякога е неприятно, ама неприятното е много малко като времетраене. Със сняг въобще не се съобразявам, дори и само на задно. Тая година е имало три пъти и нито веднъж не съм закъсал.

Относно джиповете - имал съм различни. Мисля, че няма БМВ с регулируемо окачване, което е огромен минус. С регулируемото в сняг на практика няма закъсване. В момента в който опреш по корем, сваляш купето до земята да смачка снега под себе си, помпиш нагоре и ето ти целия тракшън на света. Без регулируемо опреш ли по корем си до там. Като ще се плаща за джип - поне да има джип в него. Х1 е джипоподобно за тийнейджърки да обикалят из града и да си мислят, че карат джип.
Защо аз вече не искам джип - защото на асфалта, при нормално каране има много минуси. Цената я оставям на страна, чисто като експириънс - не върви, най-често. Клати настрани, шуми, понеже е с аеродинамика на гардероб и по магистрала е мъка. Поне при мен, макар и с тия уикенд трипчета на често карането на асфалт е 98% от цялото каране на тая кола в годината. Не си струва да си влошавам значително комфорта през тия 98, за да имам по-добра проходимост през останалите 2%.

С регулируемо на прима виста ми идват МЛ164 със офроуд пакета, на ленд ровър джипките - дискавъри, спорт и баш ренджа,
Олроуда на ауди е една чудесна идея, уви доста грозновато изчадие.

Помисли пак какво точно ти трябва като МПС ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Jorixa » 14 Май 2021, 16:27

grkv написа: Като ще се плаща за джип - поне да има джип в него. Х1 е джипоподобно за тийнейджърки да обикалят из града и да си мислят, че карат джип.


Абе не е баш така, с Х1-цата съм правил такъв офроуд какъвто със 7цата няма и да го сънуваш (за новата Х1 става въпрос, е84 не знам). Най-малкото е с пружини и има метални протектори отдолу. 7-цата да удариш някои кол в окачването и айде 2 бона. И като цяло има доста офроуд клипчета в youtube и казват, че е много добра офроудаджийка, като за класа си. Малко се изхвърли с това мнение според мен. Ясно че не е Джип Wrangler, но е напълно ок за лек офроуд и планински туризъм.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от Mollov » 14 Май 2021, 16:46

grkv написа:Защо аз вече не искам джип - защото на асфалта, при нормално каране има много минуси. Цената я оставям на страна, чисто като експириънс - не върви, най-често. Клати настрани, шуми, понеже е с аеродинамика на гардероб и по магистрала е мъка. Поне при мен, макар и с тия уикенд трипчета на често карането на асфалт е 98% от цялото каране на тая кола в годината. Не си струва да си влошавам значително комфорта през тия 98, за да имам по-добра проходимост през останалите 2%.



Не бих се съгласил за някои от нещата, свързани с "джипа"... може да вървят, може да не се клатят, може да не шумят (освен мотора и/или генерацията, ама тва... нали...). Единственото е, че ако е с големи джанти (20-ки) си подрусва...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Re: Въпроси и съвети относно избор на X1/X2/X3/X4/X5/Х6

Мнение от kriso85 » 14 Май 2021, 17:01

grkv написа:
Помисли пак какво точно ти трябва като МПС ;)

Благодаря за мнението колега
Както казах ходя по планини, а не по екопътеки и други облагородени обекти. В поста под “неудобство” нямах предвид че ми друса, а че 3-ката не е направена за път без асфалт, с кал и затревени мочурливи участъци.
До повечето места няма асфалт, та леката кола не е опция за моите нужди и клиренса на х1 мисля, че ще ми е идеален. И подчертавам не говоря за оффроуд, а за черни и макадамови пътища.
Идеята на питнето ми не беше за или против х1, а по-скоро какво да гледам при покупка на х1 23д
А за снега и задното мога да говоря много, карам BMW от 15 години и знам възможностите зимата. Предпочитам да си ги спестявам, а като ми се кара на сняг е90ката си остава за сега при мен. Не е нещо особено, но става за каране на сняг.
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook