Тема 3 в 1: User manual за E87 /// Xenon /// Резервна гума

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 21.12.2006

Тема 3 в 1: User manual за E87 /// Xenon /// Резервна гума

Мнение от versace » 07 Мар 2007, 17:56

Тема 1:
Колеги днес ходих в сервиза на БМВ да ми сменят филтрите на климата. Използвах възможността да си поръчам книжка за ползване на Е87 на английски. Оказа се че във Варна не е възможно! Направо съм изумен.
Проверих в страницата на ДАРУ в търсачката за части има опция за поръчка на книжката за некави 10 лева.
Молбата ми е ако някой в София може да ми я купи и да ми я прати с куриер (естествено разноските са за мен) или ако някой има такава на английски да им я прати по куриер, аз веднага я снимам и пак я връщам (всички разходи за куриер са за мен). Гарантирам коректност.

Тема 2:
Започвам с това че съм много доволен от качеството на фаровете си.
Като пална колата и се включат светлините лупите на ксенона отиват сами от ниско долу до средно високо, след което сами си спират на средата. Фаровете светят перфектно и осветяват пътя на около 25 - 30 метра на пред (на къси). Забелязвам обаче че има възможност да да осветяват още няколко метра на пред без при близки дистанции да заслепявам колегите.
Според Вас има ли възможност за ръчна настройка на корпуса на фаровете или начин да се въздейства по електронен пътна датчиците които позиционират фаровете ако я закачат на компютър. А въобще да се занимавам ли

Тема 3:
Както знаете Е87 няма резервна гума. Аз съм с чисто нови 17" които не са Run no flat. В багажника имам една 17" тънка патерица. Много ме дразни как седи и заема от и без това малкото място.
Мога ли да ползвам вместо резерва едни спрейчета вътре с пяна, която запушва спуканото (не дай боже да се стига до там). Ползвах такъв спрей като спуках гума на мотора извън града и годе-долу се получи.
Интересува ме дали някой има опит с такъв спрей само че на кола, където масата и натоварването е по-голямо, и ако да да предложи марка!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 8.08.2004
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: vRS

Мнение от THUNDER » 07 Мар 2007, 19:02

1. А не искаш ли Ръководство за експлоатация на български ;) ?

2. Ела да ти ги настроят статично

3. Карай си с RFT

Любовника
Аватар
Мнения: 2210
Регистриран на: 10.10.2005
Местоположение: Пловдив <-> София
Пол: Мъж
Кара: Е30 90' 320i convertible, E61 530d

Мнение от BMW lover » 08 Мар 2007, 1:36

1. книжки трябва да имаш в чантичката на колата ;)

2. може и ръчна настройка на фаровете да се прави но ти давам гаранция че сам или там с 'майсторчета' - нищо няна да направите 8) В сервизите си има специялен спектър по който се регулиеат и не подлежи въпроса въобще на коментар :!: съвета ми е - не ги барай сам ;)

3. не се цигани за по още 200-300 лева на гума ами си вземи Рън Флат гумета ;)

Thunder ,бате, официялното съкращение за тези гуми е RSC ;)
Бъди такъв какъвто си - купи си BMW !!! ;)
Изображение

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Мнение от ///Явор » 08 Мар 2007, 1:39

а аз си викам,че правиш от 3 / 1 :mhihi:
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

Любовника
Аватар
Мнения: 2210
Регистриран на: 10.10.2005
Местоположение: Пловдив <-> София
Пол: Мъж
Кара: Е30 90' 320i convertible, E61 530d

Мнение от BMW lover » 08 Мар 2007, 1:40

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Бъди такъв какъвто си - купи си BMW !!! ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 8.08.2004
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: vRS

Мнение от THUNDER » 08 Мар 2007, 9:43

BMW lover написа:...Thunder ,бате, официялното съкращение за тези гуми е RSC ;)

ОК батьовото, разходи се до 1-цата си и погледни надписа -> RFT си е общоприетото съкращение ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 21.12.2006

Мнение от versace » 08 Мар 2007, 18:10

BMW lover написа:1. книжки трябва да имаш в чантичката на колата ;)

2. може и ръчна настройка на фаровете да се прави но ти давам гаранция че сам или там с 'майсторчета' - нищо няна да направите 8) В сервизите си има специялен спектър по който се регулиеат и не подлежи въпроса въобще на коментар :!: съвета ми е - не ги барай сам ;)

3. не се цигани за по още 200-300 лева на гума ами си вземи Рън Флат гумета ;)

Thunder ,бате, официялното съкращение за тези гуми е RSC ;)


1. Имам ама е на немски а това не ми е силния език, така че въпроса си остава отворен
2. Вече реших че в сервиза ще го направя това
3. Бях с RunOnFlat и с тях друса още повече. Моята кола е с М окачване от завода и 17" джанти и е твърдичка по принцип. Не смятам да слагам пак такива. Мой приятел си купи нова 535d и след 1000 километра и той махна RunOnFlat.

ПП. благодаря на BMW LOVER за отговора. Аз не мога да разбера защо в този форум всяка тема се оспамва. Ако няма какво да се каже по въпроса или не е компетентен някой просто да пропусне нататък, а не да се прави на интересен. Сериозно се замислям дали въобще да влизам в този форум при такова отношение. Жалко!
bmwpower-bg.net написа:10 Не променяйте предмета на вече започната тема към други, странични неща. Всеки постинг, който не е по темата ще бъде изтриван. Ако модераторите преценят, че от него може да се получи интересна дискусия, ще бъде обособен в нова тема

Любовника
Аватар
Мнения: 2210
Регистриран на: 10.10.2005
Местоположение: Пловдив <-> София
Пол: Мъж
Кара: Е30 90' 320i convertible, E61 530d

Мнение от BMW lover » 08 Мар 2007, 18:59

:OT:

Едно басче да турим ... а :winky:
Бъди такъв какъвто си - купи си BMW !!! ;)
Изображение

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Мнение от ///Явор » 08 Мар 2007, 21:17

versace написа:
BMW lover написа:1. книжки трябва да имаш в чантичката на колата ;)

2. може и ръчна настройка на фаровете да се прави но ти давам гаранция че сам или там с 'майсторчета' - нищо няна да направите 8) В сервизите си има специялен спектър по който се регулиеат и не подлежи въпроса въобще на коментар :!: съвета ми е - не ги барай сам ;)

3. не се цигани за по още 200-300 лева на гума ами си вземи Рън Флат гумета ;)

Thunder ,бате, официялното съкращение за тези гуми е RSC ;)


1. Имам ама е на немски а това не ми е силния език, така че въпроса си остава отворен
2. Вече реших че в сервиза ще го направя това
3. Бях с RunOnFlat и с тях друса още повече. Моята кола е с М окачване от завода и 17" джанти и е твърдичка по принцип. Не смятам да слагам пак такива. Мой приятел си купи нова 535d и след 1000 километра и той махна RunOnFlat.

ПП. благодаря на BMW LOVER за отговора. Аз не мога да разбера защо в този форум всяка тема се оспамва. Ако няма какво да се каже по въпроса или не е компетентен някой просто да пропусне нататък, а не да се прави на интересен. Сериозно се замислям дали въобще да влизам в този форум при такова отношение. Жалко!
bmwpower-bg.net написа:10 Не променяйте предмета на вече започната тема към други, странични неща. Всеки постинг, който не е по темата ще бъде изтриван. Ако модераторите преценят, че от него може да се получи интересна дискусия, ще бъде обособен в нова тема
кво за спама :?: би ли пояснил
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 8.08.2004
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: vRS

Мнение от THUNDER » 09 Мар 2007, 9:08

versace, щом мислиш, че ти спамя темата ОК.
Но по-скоро НЕ си разбрал написаното от мен по трите въпроса, сиреч НЕ искаш да ти осигуря книжка за експлоатация на български и т.н.

Със здраве!

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 21.12.2006

Мнение от versace » 09 Мар 2007, 18:07

THUNDER написа:versace, щом мислиш, че ти спамя темата ОК.
Но по-скоро НЕ си разбрал написаното от мен по трите въпроса, сиреч НЕ искаш да ти осигуря книжка за експлоатация на български и т.н.

Със здраве!


По скоро нямах предвид теб. А за спама май като гледам го има в доста теми.
Аз до колкото знам за БМВ книжки на бъгларски няма, и затова не съм го опоменнал в темата, но ако ти можеш да намериш ще съм ти благодарен.

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook