F20 Греди за покрива и стойка за колело

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

F20 Греди за покрива и стойка за колело

Мнение от sindssygt » 06 Юли 2020, 21:37

Здравейте колеги,

В момента се чудя дали да взема греди за покрива и стойка за колело или да търся някоя от тези които се захващат за багажника. Някой с опит да сподели мнения?

Тези на покрива не ми харесват по няколко причини, а именно, че колата става по-висока и трябва да се внимава къде се минава (например вкъщи не съм сигурен дали мога да вляза така на паркинга). А също така и шума и вдигането на разхода. От друга страна пък са солидни варианти. Гледам има оригинални греди на BMW, а също и едни нископрофилни на Thule.

Тези пък които се захващат за багажника трябва да не закриват задния номер и стоповете, и същевременно да са солидно закрепени за вратата на багажника. Притеснява ме, че не знам до колко е стабилно захващането и да не излети на магистралата. Другото е, че май няма вариант да заключиш колелото, тоест ако спреш някъде за хапване, после колелото може да го няма със все стойката (не, че тия за покрива ще са супер сигурни, но все пак е малко повече).

Какво ви е мнението, вие какво използвате?

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: F20 Греди за покрива и стойка за колело

Мнение от Don_Diego » 06 Юли 2020, 22:52

Ако возиш 1-2 колела - нископрофилни греди за покрива с отделни багажници. Thule се заключва, предполагам ОЕМ също (то е произведено от Тhule)
Ако возиш повече колела - теглич и стойка за него с допълнителен рег. номер от КАТ. Колелата се заключват и не се удрят едно в друго.
Тези за закачане на багажника са бошлаф работа - колелата се удрят едно в друго, удрят се и в колата, завишението на разхода е същото като с колела на покрива, но малко по-тихо.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: F20 Греди за покрива и стойка за колело

Мнение от ka4i » 07 Юли 2020, 13:12

На Е46 комби съм с греди отгоре и багажник на Thule Proride 591 и съм супер доволен.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

Re: F20 Греди за покрива и стойка за колело

Мнение от sindssygt » 04 Авг 2020, 23:28

Здравейте коелги, малко късно отговарям, но все пак да споделя какво реших.

Реших да взема Thule Edge WingBar въпреки цената, отидох до местния представител и ми казаха, че всичко е разпродадено и доставката ще е след най-рано 4 до 6 седмици (предишната доставка била пристигнала след 9 седмици). Гледам в интернет, че има варианти да си ги поръчам...но в крайна сметка се отказах поради 2 причини - 1) цената и 2) реших, че не ми харесва колелото да е на покрива поради ред причини.

След това отворих ибей и се поразтърсих за други решения, и така стана, че взех тази стойка: https://www.thule.com/de-de/bike-rack/t ... 5-_-910501 употребявана за 60 евро, само че е първата версия - закача се за вратата на багажника, като човека от който я купих ми даде и някаква друга приставка + заключвалките и 2 ключа. Стори ми се добра сделка за тия пари и я отнесох.

Все още не съм я пробвал, понеже не съм карал колата вече близо седмица, а и ме мързи да се разправям с това. Не мисля, че това е идеалното решение за мен, но може след някой друг месец да сложа теглич на колата и да реша проблема със стойките.

Идния уикенд ще пътувам към Италия на почивка и смятам да я пробвам, така че ако някой има интерес мога да споделя отзиви и евентуално някоя друга снимка.

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook