Проблем с чистачки при E87

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 21.11.2017
Пол: Мъж

Проблем с чистачки при E87

Мнение от georgi.kolev.7 » 22 Апр 2020, 23:04

Здравейте,

от известно време имам два проблема с чистачките, предполагам че причината е една, защото мисля че се появиха в един момент.

1. При стартиране на автоматичен режим (детекция на дъжд), чистачките помръдват един или няколко пъти, след което замръзват, някой път посредата на прозореца. Не мога да ги стартирам обратно с никакви бутони, нито да ги върна обратно. Включват се сами обратно и се връщат в изходно положение след средно 5 минути.

2. Дясната ми чистачка (откъм пътническата седалка) спира по-нагоре от нормалното, с почти 6-10 см. разстояние. По-долу ви прилагам снимки.

Важно уточнение: Чистачката МОЖЕ да се връща до долу - прави го при всяко движение, но след като се върне до най-долната част на стъклото се връща обратно пак нагоре, с различно разстояние - 2-10 см.

Изображение

Нормално състояние
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

Re: Проблем с чистачки при E87

Мнение от sindssygt » 25 Апр 2020, 11:05

1 - Вероятно е релето на чистачките. Ако имаш как да пробваш с друго реле опитай, ако не, може да го смениш превантивно, не е толкова скъпо.
2 - Нямам представа честно казано, аз бих започнал с релето, иначе може да е свързано с моторчето.

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook