Добавяне на Apple CarPlay и Android Auto на F20 с 6.5"

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

Добавяне на Apple CarPlay и Android Auto на F20 с 6.5"

Мнение от sindssygt » 05 Апр 2020, 13:36

Здравейте колеги,

Почти си взех 1чка, 2016 118и с три цилиндъра (би трябвало другата събота да я взема) и сега вече почвам да се замислям какви неща ще правя по колата и т.н..

Едно от тях е нави-то, колата е с бизнес навигацията с 6.5 инча дисплей, който няма Apple CarPlay. Гледах в интернет, че се продават разни модули и така може да се подкара, но аз бих искал и да сменя дисплея с по-големия 8.8 инча, за което предполагам ще трябва кодиране за да не изглежда stretch-ната картината. Тъй като колата ще е с гаранция от BMW, предполагам това би било проблем, затова още не е сигурно за смяната на дисплея, но CarPlay ретрофит кит-а на bimmer tech не е проблем с гаранцията.

Някой с опит по въпроса?

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Добавяне на Apple CarPlay и Android Auto на F20 с 6.5"

Мнение от MadChicken » 05 Апр 2020, 16:08

Дори и гаранционна, по колата могат да се правят ретрофити, стига да са изпълнени със съответстващи на модела оригинални (дори и упоребявани) части. Разбирай го така - можеш да ретрофитнеш голямата оригинална навигация и дисплей, просто те няма да са гаранционни. Афтърмаркет модули вместо оригиналното изпълнение за мен е :nono:
Only dead fish follow the stream...

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

Re: Добавяне на Apple CarPlay и Android Auto на F20 с 6.5"

Мнение от sindssygt » 05 Апр 2020, 17:10

Няма ли да е проблем ако си ги монтирам и кодирам сам, тъй като няма да е извършено от оторизиран сервиз?

Другото е, дали е вариант да си монтирам 8.8" инчовия дисплей, джойстика с тъч и всичко друго, което е необходимо и да отида в BMW само да кодират модула?

И аз съм фен на оригиналните и не се кефя много на разните китайски модули от али експрес или ибей. Все още не съм се интересувал много, но доколкото разбрах моята кола е с ID4 модула, а за CarPlay и Android Auto трябва ID5 или ID6 (надявам се е полезно на някой).

Иначе модула дето продават от bimmer tech е около 650 евро и е реално незабележим, така че няма проблеми с гаранцията, но все пак не е оригиналното решение от BMW

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Добавяне на Apple CarPlay и Android Auto на F20 с 6.5"

Мнение от MadChicken » 05 Апр 2020, 18:31

Не можеш да имаш претенции за гаранция на модифицирани и/или добавени компоненти в колата, но всичко останало си е гаранционно, все пак колата си е твоя и можеш да правиш с нея каквото прецениш.
Не можеш да ползваш дилър само за "довършителни" дейности - или всичко или нищо, но цената на "всичко" няма да ти хареса :mhihi: А това поколение мултимедия (NBT EVO) изисква много повече от прост монтаж за да тръгне всичко като оригинално BMW изпълнение.
Сменяш модул и монитор заедно с профешънъл версии, и ще получиш заводски CarPlay както си му е реда за нова кола.
Ако имаш начин да вземеш VIN, прати ми го на лично да ти кажа варианти с оригинални части.
Only dead fish follow the stream...

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

Re: Добавяне на Apple CarPlay и Android Auto на F20 с 6.5"

Мнение от sindssygt » 05 Апр 2020, 21:13

Мерси, ако не е проблем другия уикенд мога да ти пратя ВИН-а като взема колата (ако я взема тогава де, заради лудницата с корона). Със сигурност няма да ми хареса да плащам на дилъра, а и като цяло ми се иска да си го направя сам. Самата смяна на дисплея, модула и джойстика изглежда лесна. А и има доста клипчета в нета как става. Иначе ясно за гаранцията на частите сменени от мен, но това, което ме притеснява е да не отпадне цялата гаранция.
Иначе се поразтърсих из нета, понеже искам 2 отделни неща - едното е 8.8 инчовия дисплей, а другото е CarPlay.

За подмяната на дисплея намерих доста инфо и изглежда в моя случай ще е смяна само с по-големия дисплей и кодиране, ако някой друг го интересува, това е което се кодира:

Код: Избери целия код
HU_NBT > 3000 HMI > DISPLAY_SIZE_RESOLUTION = 8.8_1280x480
HU_NBT > 3001 EXBOX > DISPLAY_VARIANTE = breites_display


Взето от тук: https://f30.bimmerpost.com/forums/showt ... ?t=1257854

За Android Auto и Car Play трябват още неща - NBT EVO ID5 или ID6, или новия който се монтира в последните модели BMW (забравих му името и сега не ми се търси как е...) също и iDrive с touch и май буксата е различна (ще потвърдя по-натам). И разбира се кодирането, което все още не знам какво точно е.

Това трябва да е за F20 LCI които вече са с NBT EVO ID4.

Добре ще е да се включат хора с опит, които са правили подобни манипулации. Ще се получи добре, ако направим една тема с инструкции.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Добавяне на Apple CarPlay и Android Auto на F20 с 6.5"

Мнение от Jorixa » 09 Апр 2020, 8:38

А дисплей от къде намери? Аз ги гледах ама читавите бяха по 1000 лева което ми се струва малко безмислено за единия гугъл мапс :/

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

Re: Добавяне на Apple CarPlay и Android Auto на F20 с 6.5"

Мнение от sindssygt » 17 Апр 2020, 0:14

Зависи за какво става въпрос, ако е само за минаване от 6.5" към 8.8" дисплея, в ибей има доста за продажба, а и може просто да си зададеш филтри и да следиш да изпадне оферта. Просто трябва да видиш дали става за твоята кола, иначе например ето един:

https://www.ebay.de/itm/BMW-F20-F21-F22 ... SwsUJbYLBn

Ако е за Car Play / Android Auto тогава трябва да купиш и другите неща и става доста по-скъпо. Аз се бях засилил да купя 8.8" дисплей, но реших че няма смисъл тъй като искам Apple Car Play и гледам, че в ибей има направо цели комплекти с дисплея, модула и iDrive джойстика. Все още не съм имал време да прочета малко какво точно ми трябва да купя и после какво се кодира. Иначе поне най-накрая взех колата :D

Ако имаш оферта за 1000лв си е направо оферта бих казал.

Тук има информация за какво трябва и разните варианти: https://www.bimmer-tech.net/blog/item/4 ... it-carplay

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Добавяне на Apple CarPlay и Android Auto на F20 с 6.5"

Мнение от MadChicken » 17 Апр 2020, 11:54

Айде честито,

Дай сега VIN да и се порадваме на количката и да ти кажа кое как.
Only dead fish follow the stream...

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

Re: Добавяне на Apple CarPlay и Android Auto на F20 с 6.5"

Мнение от sindssygt » 20 Апр 2020, 19:10

Мерси мерси :-)

Все още нямам хубави снимки предвид ситуацията с вируса, а и почти не съм я карал, но ето няколко снимки от деня в който я взех:

Изображение

Изображение

Изображение

П.С. Изпратих ти лично с вин-а

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook