118i проблем

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 11.11.2015
Пол: Мъж

118i проблем

Мнение от krisosubufer2 » 22 Фев 2020, 18:10

Здравейте, става въпрос за е87 118i фейс директно впръскване.

Ще започна с това че, дюзите o-пръстени, свещите NGK и бобините BOSCH са сменени с чисто нови и са кодирани в компютъра. Дава misfire на 4 цилиндър, дори като смениш свеща бобината, проблема ти остава на 4 цилиндър. Тази грешка я дава след независимо дали мотора е топъл или студен, другото интересно е, че дава грешката единствено след 4500 5000 хил. Оборота. На живи данни дава при старт, че на първи и втори цилиндър стойностите са по-високи от нормалните, но след това се нормализират. Казаха ми и че има разлика в моменти над 20 процента разлика в адаптацията на изпусквателния спряво всмукателния трябва да е до 5 процента. Друго нещо което съм забелязъм е, че като се опиташ да задържиш оборотите ни успяваш, чува се припукване все едно някои от клапаните не затваря хубаво. Друго нещо което е странно е, че като е студена първите 1-2 минути от каратето се чува едно свистене, все едно има щурче в двигателя . Веригата е сменена just in case, няма проблеми, използане уред за зацепване спец за мотора. Има и ново масло филтър, сменя се на 9 10 хил. км

Доста сервизи се озориха с нея, доста от нещата съм ги намерил аз и им предоставям информацията и пак не може да се намери проблема.

Благодаря предварително на всички

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: 118i проблем

Мнение от Leon » 25 Фев 2020, 16:22

Закарай я в сервиз, който се занимава основно с БМВ, имат си сопецифични проблеми.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 11.11.2015
Пол: Мъж

Re: 118i проблем

Мнение от krisosubufer2 » 25 Фев 2020, 17:51

В момента е в оторизиран сервиз на bosch, но и те се мъчат с нея

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: 118i проблем

Мнение от Leon » 12 Мар 2020, 19:01

Бош не е БМВ ;) При този мотор винаги първият заподозрян са дюзите. Често проблемът не навежда да е от тях, но като ги смениш се оправя ;)
Never mistake motion for action...

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook