Помощ..BMW 135i DKG

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 3.05.2016
Пол: Мъж
Кара: 330D E90
Мечтае да кара: //M

Помощ..BMW 135i DKG

Мнение от Mikenc » 03 Май 2016, 20:42

Здравеите ! След няколко часово четене и ровене във форума не открих никаква полезна за мен тема...или не съм ровил достатъно или липсва такава ! Та, ако някой има личен опит с подобен автомобил ще се радвам да ме просвети по някои въпроси ! Има някаква вероятност да разгледам от близо 1 такава с цел покупка,евентуално ! Става дума за за 1ва сериа купе 2011 год. с N55B30 и DKG,но Аз нито съм карал такова,нито имам особенна предства относно този мотор и тази скоростна кутия. Изобщо каква подръжка изисква специално ск.кутия,тиа 2 съеденителя сменят ли се не ли ...извинявам се ако въпросите ми Ви се сторят твърде глупави :paranoid: ,но наистина нямам никакъв опит с автоматиците ! Относно мотора тои се монтира и в други модели,но във форума намерих инфо предимно за предното поколение Н54 и най-вече за тунинг,а мен ме интересува предимно надеждноста както и тази на скоростната кутия ?! Аз бях се ориентирал по-скоро към 330i E90 след фейс,но се загледах в това..и нещо се позачудих,та ако някой има желание да помогне, моля... :) Предполагм не са много хората които са се зблъсквали точно с такъв модел,така че ще се радвам и на някакво професионално мнение.,и изобщо каквато и да е информация за мотора или скоростната кутия. Благодаря Ви предварително !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Помощ..BMW 135i DKG

Мнение от meha » 04 Май 2016, 10:03

Ми количката не е лоша,ама да я изкараш събота,неделя и да я прибереш после в гаража. Като цяло в София такава колкото и странно да ти се струва не може да я свалиш под 18/100 колкото и да я галиш.Лично съм пробва многократно и е факт.Въпреки че купето е супер леко :dunno: като цяло е здрава кола,и е страшен самолет.прави доста кеф.
Но ако за ежедневна трябва да избирам ,бих взел Е90-тката фейс. + това след 2-3 години като ти омръзне тази 1-чка ,доста трудно ще я продадеш,спрямо Е90-тката ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Помощ..BMW 135i DKG

Мнение от Gqbriel » 04 Май 2016, 11:54

meha написа:Ми количката не е лоша,ама да я изкараш събота,неделя и да я прибереш после в гаража. Като цяло в София такава колкото и странно да ти се струва не може да я свалиш под 18/100 колкото и да я галиш.Лично съм пробва многократно и е факт.Въпреки че купето е супер леко :dunno: като цяло е здрава кола,и е страшен самолет.прави доста кеф.
Но ако за ежедневна трябва да избирам ,бих взел Е90-тката фейс. + това след 2-3 години като ти омръзне тази 1-чка ,доста трудно ще я продадеш,спрямо Е90-тката ;)

Кви са тези глупости,че не можеш под 18?!Моята не дава такъв разход,Е92 335и + сериозен жокер при ежедневно натискане е под този разход...1чката ако не я мачка нон стоп ще е под 13 ..
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Помощ..BMW 135i DKG

Мнение от meha » 04 Май 2016, 12:21

Gqbriel написа:Кви са тези глупости,че не можеш под 18?!Моята не дава такъв разход,Е92 335и + сериозен жокер при ежедневно натискане е под този разход...1чката ако не я мачка нон стоп ще е под 13 ..


Явно тази дето съм карал е била дефектна :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Помощ..BMW 135i DKG

Мнение от Gqbriel » 04 Май 2016, 12:43

meha написа:
Gqbriel написа:Кви са тези глупости,че не можеш под 18?!Моята не дава такъв разход,Е92 335и + сериозен жокер при ежедневно натискане е под този разход...1чката ако не я мачка нон стоп ще е под 13 ..


Явно тази дето съм карал е била дефектна :mhihi:

Ами около мен има 3-4ма с този мотор на Е9х платформа + 3.0Х и автомати този 18градски е само ако си в час пик по 1 час или да я газиш постоянно...
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 3.05.2016
Пол: Мъж
Кара: 330D E90
Мечтае да кара: //M

Re: Помощ..BMW 135i DKG

Мнение от Mikenc » 04 Май 2016, 12:50

Ами..относно разхода и на мен малко странно ми се струва,но дори заводско си я дават с по-голям разход от 3ката със същия мотор. Ами ... това DKG ?!? Дали е удачно,дали няма да подържам кола с два мотора, при старите SMG съм чувал за някакви чести обслужвания..

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook