Вратичка на резервоара

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.10.2015
Пол: Мъж

Вратичка на резервоара

Мнение от Wretched » 28 Мар 2016, 9:09

Малко помощ ми трябва, онзи ден като са ми сипвал нафта са ми счупили вратичката на резервоара т.е. щифта който е в нея е откъртен.Продава ли се само щифт ,как се разглабя цялото нещо,аз така като го погледна мисля че трябва да сваля корите от багажника.Малко информация ще ми е добре дошла.
Мерси
Става въпрос за 118д ,2006 година

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 8.01.2016

Re: Вратичка на резервоара

Мнение от V777 » 28 Мар 2016, 21:50

Здравей,
Ако ти е счупен този щифт,който изпълнява функцията при заключен автомобил да не позволява да се отвори капачката на резервоара ще те разочаровам,тъй като не се продава отделно.Моторчето и щифта се предлагат заедно.Нещо около 100 лв струваше в Ауто Бавария.Потърси си втора употреба.Тъпо е,че е пластмасово и при по-силно напъване се чупи.Монтажа и демонтажа му е много лесен.Отваряш багажника,махаш кората от дясната страна и ще видиш два винта,с които моторчето е закрепено отвиваш ги и го издърпваш.При монтажа ще те посъветвам/по-лесно е/ да махнеш гуменото уплътнение намиращо се в отделението на капачката,от което излиза щифта и влиза в капачката.Като извадиш уплътнението,монтирай моторчето,капачката да е отворена,заключи автомобила,за да може щифта да се покаже и тогава постави уплътнението.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.10.2015
Пол: Мъж

Re: Вратичка на резервоара

Мнение от Wretched » 29 Мар 2016, 5:52

Не този ,а щифта който играе роля на панта на самата врата. Видях че е пластмасов Г-образен

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook