Централното не заключва/Не отключва от ключа!

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 27.01.2016
Пол: Мъж

Централното не заключва/Не отключва от ключа!

Мнение от krasivelikov » 27 Яну 2016, 14:11

Здравейте Колеги.Искам да споделя как реших да проблема си!От половин година БМВ-то на жена ми 120i- 2005 г. спря да се заключва дистанционно от ключа!От бутона на централната конзола обаче се заключваше нормално,мигачите обаче не премигваха.Не се заключваше и капачката на резервоара. А иначе тук в Германия ми искаха в БМВ Сервиз 450 Евро за 2 нови ключа плюс обучение на чипа!Е пиха една студена вода от мен за 5 евро(3 нови
бутона от E bay.de) !Аз бях луднал да търся причината къде ли не,то не бяха проверка на бушони за централното, Антенен модул, Блока за управление на централното, който се намира зад жабката(що псувни отнесоха Инженерите от БМВ за гениалното им инженерно решение да го наврат там ), но попаднах на информация в Немски BMW Форум за подобен проблем и от вчера вече всичко си работи като ново!Проблема се оправя много лесно-сцепва се ключа по средата със макетно ножче като се внимава да не се повреди платката и се подменят бутоните/микретите за отключването или съответно за заключването.Бутоните се продават в E bay. Явно не дават добър контакт след продължителна употреба.Проблема е че бутоните са много миниатюрни и много трябва да се внимава при разпояването на стария бутон и запояването на новия!Ако не сте сигурни че можете да се справите сами по добре дайте на някой който разбира от електроника да свърши работата вместо вас!После със секундно лепило залепвате обратно двете парчета на корпуса на ключа и сте готови! За по добър контакт леко поошкурвате пластмасата със финна шкурка!Сега всичко се заключва, мигачите вече си мигат 2 пъти при отключване и 1 път при заключване.Аз така и така бях отворил ключовета смених и акумулаторните батерийки със нови(PANASONIC VL2020 3V).Моите ключове бяха без капаче отзад! Надявам се да съм бил полезен!Мога да отговарям на въпроси и на ЛС.

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook