Странни електрически проблеми-нещо работи при изгасен двиг?

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 14.11.2015

Странни електрически проблеми-нещо работи при изгасен двиг?

Мнение от bmwara » 14 Ное 2015, 22:38

Здравейте! От два дни се сдобих с бензиново bmw116i от 2005г. Разбира се от мерак не го гледах много подробно, защото беше много запазено на външен вид и сега си чукам главата...

Ето някои от въпросите ми, ако евентуално можете да ми помогнете:

1. При изключен двигател, заключена кола..., от дроселната клапа и от една бобина над нея се чува често цъкане (включва ли, мести ли се, не знам). Но бобината при изстинала кола е много нагрята и цъкането на всеки 30-40 сек не спира. Проверих с уред куплунга на бобината и при заключена кола до нея идва ток, а явно не трябва. След като смених акумулатора, сега всяка нощ откачам клемите. Акумулатора е регистриран в компютъра на колата.

2. Копчето за старт свети постоянно. Не намерих инфо, дали това е нормално. Но по-лошото е, че понякога и не пали. Започва едно лудо местене на педала на съединителя, махам и пъхам ключа и след малко пали. После може да запали три пъти по ред без проблем и след това 10 пъти, само натискам - отваря се навигацията, затваря се навигацията, светва и изгасва част от таблото, сякаш колата е била запалена и сега я гася, но всъщност не пали. Имам два ключа, но няма разлика. Едвам излязох от сградата на КАТ. :oops:

3. Самата навигация се отваря понякога нацяло, но друг път наполовина или не се затваря нацяло. Това не е голяма болка, защото мога да я добутам ръчно, но все пак какво да направя. Има ли нещо за смазване на механизма или друго, което да направя?

Не излизат грешки на диагностика. :dunno:

Иначе колата е уникална. На първо четене я препоръчвам, но и горните неща за мен са сериозен проблем. Ако знаете нещо, ще очаквам съвет! Благодаря!

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 14.11.2015

Re: Странни електрически проблеми-нещо работи при изгасен дв

Мнение от bmwara » 22 Ное 2015, 13:49

За хора, които ще имат такива проблеми. Какво стана до тук!

След трима майстори + М Кар в Пловдив, 200лв. назад за диагностика, все още не се знае какъв е проблемът. В М Кар обявиха с-у 130лв., че всичко е наред и няма нещо, което да източва акумулатора. Но при неработещ IBS сензор не можели нищо повече да прочетат. Наистина интелигентният сензор на акумулатора не работи и предстои да го сменя, но той няма как да предизвиква 5 амперово напрежение, което източи акумулатора вечерта след прегледа в М кар.

Ако някой има идея за тази карамба да пише! :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Странни електрически проблеми-нещо работи при изгасен дв

Мнение от oci » 08 Дек 2015, 10:22

bmwara написа:За хора, които ще имат такива проблеми. Какво стана до тук!

След трима майстори + М Кар в Пловдив, 200лв. назад за диагностика, все още не се знае какъв е проблемът. В М Кар обявиха с-у 130лв., че всичко е наред и няма нещо, което да източва акумулатора. Но при неработещ IBS сензор не можели нищо повече да прочетат. Наистина интелигентният сензор на акумулатора не работи и предстои да го сменя, но той няма как да предизвиква 5 амперово напрежение, което източи акумулатора вечерта след прегледа в М кар.

Ако някой има идея за тази карамба да пише! :banghead:


почваш да разгачаш модули докато не ти падне консумацията или с бушоните, все от някъде ще падне и тогава ще видиш каде е проблема.

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook