Датчик за температурата на изгорелите газове BMW 118d 122p.h

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 12.02.2015
Местоположение: Плевен
Кара: Е 87

Датчик за температурата на изгорелите газове BMW 118d 122p.h

Мнение от jj1897 » 18 Юни 2015, 8:41

Здравейте колеги,
Наскоро установих, че датчика на катализатора ми показва стойности около -1градус???
На компютър се виждат стойности от -1 до -51 градус. НОРМАЛНО ЛИ Е ТОВА?
От БМВ Интеркар ми казаха, че компютъра си задава тази стойност, която при проверката в БМВ беше -0.5 градуса.
Имам малък проблем с разхода в града, между 9-10/100км (за справка 5-6/100км извънградско) и си мислех, че може би това е проблема, но от БМВ ми казаха, че всичко ми е наред и дори разбрах, че нямам ДПФ филтър, а само катализатор - това излезе по шаси.
Ще съм благодарен ако някой даде инфо по този въпрос. Колата е 2006 година.
Благодаря предварително.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Датчик за температурата на изгорелите газове BMW 118d 12

Мнение от Taruno » 11 Юли 2015, 23:41

не е нормално, а и също ако си с тежък крак и тежък трафик на къси маршрути може разхода да ти е нормалне, работната температура гледал ли си я по-скоро от нея се качва разход(други заподозрени са дебитомер, МАП сензор, грешно налягане в гумите)

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 12.02.2015
Местоположение: Плевен
Кара: Е 87

Re: Датчик за температурата на изгорелите газове BMW 118d 12

Мнение от jj1897 » 17 Юли 2015, 22:43

Работната ми температура е ок. Смених и двата термостата. Работи в режим. За гумите - карам с Гудиър Рън-флат 205/55/16 не мога да кажа.
ДЕбимотомера не ми излиза проблеми на компщтър. Не мога да ти кажа за този сензор обаче - от теб чувам.
Странно защо обаче тези умници в Интеркар ми казаха, че компютъра сам си задавал тези температури. В работем режим при тях темп на изгорелите газове била 95-100 градуса, което доколкото знам е нормално. Мисля че бяха до 130 градуса в нормите.
Колата си работи много добре и без грешка за сега но този разход ми идва много, а да не говоря че зимата го качи до 12-12,5.
Не ми се вижда нормално, като се има в предвид разхода на колегите тук с подобни коли 7-8 фградско - при мен най-доброто е 9. Специалистите от БМВ ми казаха също, че по-малкото коне при мен 122 дават също ефект.
Не знам, спях да я рова за сега тъй като извън града ми дава 5-6 в зависимост от маршрута, което е нормално.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 30.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 Facelift touring 2004
Детайли за колата: E46 Facelift touring

Re: Датчик за температурата на изгорелите газове BMW 118d 12

Мнение от csx » 27 Окт 2015, 21:22

jj1897 написа:Работната ми температура е ок. Смених и двата термостата. Работи в режим. За гумите - карам с Гудиър Рън-флат 205/55/16 не мога да кажа.
ДЕбимотомера не ми излиза проблеми на компщтър. Не мога да ти кажа за този сензор обаче - от теб чувам.
Странно защо обаче тези умници в Интеркар ми казаха, че компютъра сам си задавал тези температури. В работем режим при тях темп на изгорелите газове била 95-100 градуса, което доколкото знам е нормално. Мисля че бяха до 130 градуса в нормите.
Колата си работи много добре и без грешка за сега но този разход ми идва много, а да не говоря че зимата го качи до 12-12,5.
Не ми се вижда нормално, като се има в предвид разхода на колегите тук с подобни коли 7-8 фградско - при мен най-доброто е 9. Специалистите от БМВ ми казаха също, че по-малкото коне при мен 122 дават също ефект.
Не знам, спях да я рова за сега тъй като извън града ми дава 5-6 в зависимост от маршрута, което е нормално.


М,да! И при мен е така човек, N43, 116,08, 122- к.с 60 хиляди к.м, смених свещи, кабели, бобини бяха в акция и градско под 8 не съм падал. За мен тая кола си е полу умрел кон.
- Разбра ли за Веско Маринов?
- Не,какво?
- Ми нападнал човек в парка и му изпял "химна" на МВР!
Ама човека е горе-долу в добро състояние , май ще живее!
-Слава богу.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 12.02.2015
Местоположение: Плевен
Кара: Е 87

Re: Датчик за температурата на изгорелите газове BMW 118d 12

Мнение от jj1897 » 28 Окт 2015, 9:20

csx написа:
jj1897 написа:Работната ми температура е ок. Смених и двата термостата. Работи в режим. За гумите - карам с Гудиър Рън-флат 205/55/16 не мога да кажа.
ДЕбимотомера не ми излиза проблеми на компщтър. Не мога да ти кажа за този сензор обаче - от теб чувам.
Странно защо обаче тези умници в Интеркар ми казаха, че компютъра сам си задавал тези температури. В работем режим при тях темп на изгорелите газове била 95-100 градуса, което доколкото знам е нормално. Мисля че бяха до 130 градуса в нормите.
Колата си работи много добре и без грешка за сега но този разход ми идва много, а да не говоря че зимата го качи до 12-12,5.
Не ми се вижда нормално, като се има в предвид разхода на колегите тук с подобни коли 7-8 фградско - при мен най-доброто е 9. Специалистите от БМВ ми казаха също, че по-малкото коне при мен 122 дават също ефект.
Не знам, спях да я рова за сега тъй като извън града ми дава 5-6 в зависимост от маршрута, което е нормално.


М,да! И при мен е така човек, N43, 116,08, 122- к.с 60 хиляди к.м, смених свещи, кабели, бобини бяха в акция и градско под 8 не съм падал. За мен тая кола си е полу умрел кон.


Не знам вече, какво може да е проблем за този разход. На компютър не излиза нищо. Много странно, защото може проблема да е някой незначителен, ама никой нищо не ми казва. Тия симпатяги в БМВ са като селски майстори - закачат компа и ако нищо не излезе ти казват, че си добре. Би трябвало да има хора, които са наясно с компонентите свързани с разхода и да могат да разчитат тези проблеми, но аз нямам идея кой и къде. Иначе колата ми работи нормално, но това ме дразни ужасно, а да не говорим, че зимата ще скокне бързо до към 12 в най-студеното.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 30.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 Facelift touring 2004
Детайли за колата: E46 Facelift touring

Re: Датчик за температурата на изгорелите газове BMW 118d 12

Мнение от csx » 01 Ное 2015, 3:33

jj1897 написа:
csx написа:
jj1897 написа:Работната ми температура е ок. Смених и двата термостата. Работи в режим. За гумите - карам с Гудиър Рън-флат 205/55/16 не мога да кажа.
ДЕбимотомера не ми излиза проблеми на компщтър. Не мога да ти кажа за този сензор обаче - от теб чувам.
Странно защо обаче тези умници в Интеркар ми казаха, че компютъра сам си задавал тези температури. В работем режим при тях темп на изгорелите газове била 95-100 градуса, което доколкото знам е нормално. Мисля че бяха до 130 градуса в нормите.
Колата си работи много добре и без грешка за сега но този разход ми идва много, а да не говоря че зимата го качи до 12-12,5.
Не ми се вижда нормално, като се има в предвид разхода на колегите тук с подобни коли 7-8 фградско - при мен най-доброто е 9. Специалистите от БМВ ми казаха също, че по-малкото коне при мен 122 дават също ефект.
Не знам, спях да я рова за сега тъй като извън града ми дава 5-6 в зависимост от маршрута, което е нормално.


М,да! И при мен е така човек, N43, 116,08, 122- к.с 60 хиляди к.м, смених свещи, кабели, бобини бяха в акция и градско под 8 не съм падал. За мен тая кола си е полу умрел кон.


Не знам вече, какво може да е проблем за този разход. На компютър не излиза нищо. Много странно, защото може проблема да е някой незначителен, ама никой нищо не ми казва. Тия симпатяги в БМВ са като селски майстори - закачат компа и ако нищо не излезе ти казват, че си добре. Би трябвало да има хора, които са наясно с компонентите свързани с разхода и да могат да разчитат тези проблеми, но аз нямам идея кой и къде. Иначе колата ми работи нормално, но това ме дразни ужасно, а да не говорим, че зимата ще скокне бързо до към 12 в най-студеното.


За мен този разход няма как да падне под 7,5 л, та дори и това си е рядкост градско.То си зависи и стила на карана на човек. Имам приятел, който котка колите на 90% и той дори не може да докара колата под 8 в градски услови, а той кара много спокойно и при него съм виждал винаги много добри резултати. БМВ и малък разход е като мит :)
- Разбра ли за Веско Маринов?
- Не,какво?
- Ми нападнал човек в парка и му изпял "химна" на МВР!
Ама човека е горе-долу в добро състояние , май ще живее!
-Слава богу.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 12.02.2015
Местоположение: Плевен
Кара: Е 87

Re: Датчик за температурата на изгорелите газове BMW 118d 12

Мнение от jj1897 » 01 Ное 2015, 9:41

мен този разход няма как да падне под 7,5 л, та дори и това си е рядкост градско.То си зависи и стила на карана на човек. Имам приятел, който котка колите на 90% и той дори не може да докара колата под 8 в градски услови, а той кара много спокойно и при него съм виждал винаги много добри резултати. БМВ и малък разход е като мит :)


Аз я карам доста внимателно, ама пак не идва. 7,5-8л никога не съм виждал. Най-малкото както ти казах е 9л. и то с леко каране. Наистина обаче, маршрута е много важен и предпочитам вече по-хубав път за сметка на по-кратък. Карането на къси разстояния от по 2-3 до 5км не помага особенно също - просто няма как да стане.

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook