Датчика показва, че колата ми е прегряла!

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 26.02.2014
Пол: Мъж

Датчика показва, че колата ми е прегряла!

Мнение от Vladimir_Nikolov » 10 Апр 2015, 23:36

Здравейте колеги, имам следния проблем някой ако може да ми помогне... Колата е 118д Е87 и днес както си карам, не бях изминал и 2-3 км. и ми светна датчика за температурата на двигателя в жълто, след точно 2, 3 секунди светна в червено, спрях и изгасих. Запалих я отново и пак жълто-червено и вентилатора на максимална скорост върти на охлаждане, слязох отворих капака, двигателя беше студен, а и навън беше 5-6 градуса.....жалузите отворени, вентилатора на макс. и вътре не спира да свети датчика за температурата. Отворих антифриза и видях, че беше на минимум, купих и долях, но никакъв ефект нямаше...пак същия сценарий.... Изчаках час и половина, запалих я и с паленето пак вентилатора на макс. включи и след 10-15 секунди и датчика вътре започна да свети за температурата. Мисля си да не е от датчика за охлаждащата течност да подава грешна информация, но и не смея да я карам мн мн така, макар че почти съм убеден, че в това време и за толкова малко каране просто няма как да прегрее...... Някой ако е запознат и може да помогне ще съм благодарен :)

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Датчика показва, че колата ми е прегряла!

Мнение от Atsalov » 11 Апр 2015, 8:04

Влез в секретното меню и виж каква температура държи,има голяма вероятност да е датчика като казваш.viewtopic.php?f=116&t=383721
Има вариант и да е глътнала въздух,ако ти е било много ниско нивото на антифриза и да иска обезвъздушаване.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 26.02.2014
Пол: Мъж

Re: Датчика показва, че колата ми е прегряла!

Мнение от Vladimir_Nikolov » 11 Апр 2015, 14:32

Днес я запалих сутринта и започна да тресе цялата и да играят оборотите в началото и отново същата работа, вентилатора на макс работи и датчика за температурата свети в червено, а колата беше напълно студена.... Странно само защо и ми тресеше така яко, все едно не всички цилиндри работят....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N47

Re: Датчика показва, че колата ми е прегряла!

Мнение от plamen_nedkov » 14 Апр 2015, 9:08

Самият датчик е за смяна. На мен ми се случи преди около 2 месеща. Показваше ми, че температурата на охладителната течност е 130*С и колата не можеше да се движи със скорост по-висока от 30км/ч. Отначало като започна да се тресе си почислих, че е някоя подгряваща свещ и не работят всички цилиндри. Оказа се датчика за температурата на охладителната течност.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 26.02.2014
Пол: Мъж

Re: Датчика показва, че колата ми е прегряла!

Мнение от Vladimir_Nikolov » 14 Апр 2015, 20:43

Да в датчика се оказа проблема, беше забил на 150, тресеше, гаснеше голяма мъка беше с предвижването до сервиза, но в крайна сметка проблема беше решен с нов датчик на охладителната система :)

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook