Инсталиране на Angel Eyes на е81?

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Sofia
Кара: F10 535i
Мечтае да кара: Старините си в Сардиния

Инсталиране на Angel Eyes на е81?

Мнение от kstoyanov » 27 Дек 2014, 12:33

Първо, Честита Коледа на всички!

Колеги, преди 2 седмици закупих 2007 БМВ 118д и към момента съм много доволен, но имам нужда от съвет... два бързи въпроса:

1. Някой инсталирвал ли е Ангелски очи на е81 и може ли да ме опъти от къде да ги купя и как да ги инсталирам. Фаровете ми не са с ксенон, но са автоматични с активирана опция от idrive модула за дневни светлини.

2. Изглежда, че имам блутуут модул, но не е активиран (или изобщо нямам такъв) и не работи. Предния собственик си спомня, че го е ползвал, но пък не ми излиза през vin decoder-a.

Благодаря предварително!

Мародератор
Аватар
Мнения: 12347
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Инсталиране на Angel Eyes на е81?

Мнение от Mollov » 28 Дек 2014, 16:08

Mожеш да сложиш очи на рефлекторните фарове, но да знаеш, че ти трябват два различни размера за "къси" и "дълги", само че вече не помня какви мм точно трябваше да са... отдавна се интересувах последно по тоя въпрос. Инсталирането не е чак супер елементарно, трябва да отвориш фара и после да го залепиш обратно също толкова добре, колкото е бил оригинално.

Добре ще е да погледаш малко снимки на подобна реализация, че.... не изглежда толкова добре, както при хенон-а с очи... аз лично се отказах, щото на мен не ми допадна.

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Sofia
Кара: F10 535i
Мечтае да кара: Старините си в Сардиния

Re: Инсталиране на Angel Eyes на е81?

Мнение от kstoyanov » 29 Дек 2014, 1:51

Изглежда, че ще последвам твоя пример. Така ще ги оставя.. единствено ми се иска да сменя крушките, че тези са прекалено жълти. Някакъв съвет колеги за бели (ксенон бели) изпитани вече крушки?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10491
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Инсталиране на Angel Eyes на е81?

Мнение от Leon » 29 Дек 2014, 8:21

Има цяла тема за крушките, всеки е доволен от различни, но всички смислени производители имат "ксенон ефект" крушки. М-тек, Филипс, Осрам и т.н. Що се отнася до блутут модула - предният собственик те е излъгал. Трябва да се добавят микрофон и антена, и да се кодира, за да работи. Аз съм набавил частите, ще видя кога ще ги монтирам. Има вероятност и да ти се е развалил модула, но ако нямаш bluetooth в списъка с екстри, не е пускан никога. SA644 мисля, че беше кода.
Never mistake motion for action...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12347
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Инсталиране на Angel Eyes на е81?

Мнение от Mollov » 29 Дек 2014, 13:15

kstoyanov написа:Изглежда, че ще последвам твоя пример. Така ще ги оставя.. единствено ми се иска да сменя крушките, че тези са прекалено жълти. Някакъв съвет колеги за бели (ксенон бели) изпитани вече крушки?


Много добре светят с OSRAM Night Breaker (сега версията е Unlimited)... бях много доволен...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Инсталиране на Angel Eyes на е81?

Мнение от Taruno » 29 Дек 2014, 14:34

Те много добре и изгарят, живота им е една трета от този на нормална Н7, по-добре phillips white vision, но не xenon effect , a обикновените бели крушки.

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Sofia
Кара: F10 535i
Мечтае да кара: Старините си в Сардиния

Re: Инсталиране на Angel Eyes на е81?

Мнение от kstoyanov » 29 Дек 2014, 19:28

Съгласен съм с Mollov, night breaker-ите наистина се славят с добро име.. а дали бързо изгарят е много относително. За по-сигурно май ще ги поръчам през амазон или някой друг сайт от чужбина. На Филипс съм взимал за колата на баща ми и не бях очарован.. не само, че не светят много ами и леко жълтееха. Може би модела не е бил от най-белите.

Някой сменял ли е крушките на задния номер с ултра бели или модел - ЛЕД? Кой модел крушка препоръчвате колеги?

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook